Rekordowa ilość tusz martwych fok i ryb na estońskich plażach w okolicach Pärnu

Kategorie: 

Tej wiosny na plażach w okolicach estońskiego Pärnu znaleziono o wiele więcej niż zwykle tusz martwych fok i ryb. Widok jest makabryczny (zdjęcia) – podaje Pärnu Postimees.

 

Odkrycia martwych fok dokonano w miejscowości Pärnustki. Na brzegu leżą także setki rozkładających się ryb. Plażami w prowincji Pärnu opiekuje się prywatna firma, w której pracuje Kalju Villota. Pracownik mówi, że martwych fok w tym roku jest niepokojąco dużo.

„Może nie co dziennie, ale co drugi dzień chodzimy i sprzątamy plaże. W tym roku martwych tusz ryb i fok jest bardzo dużo. Morze wyrzuca ich wiele zwłaszcza, gdy wieje silny wiatr” – powiedział Villota.

W sumie na estońskim brzegu naliczono w ostatnich dniach 37 nieżywych fok. Nie wiadomo, czemu tak się dzieje. Być może prądy zapędzają je w sieci rybackie – twierdzi jeden z ekspertów. Trwa wyjaśnianie przyczyn tego zjawiska.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ekscelencja

"Nie wiadomo dlaczego tak się

"Nie wiadomo dlaczego tak się dzieje?"!!! Odpowiedź jest prosta - skażenie bronią chemiczną. Parę miesięcy temu ukazała się informacja że u wybrzeży Estonii pojawiła się jakaś substancja o konsystencji wazeliny. Nikt nie wiedział co to jest. Widocznie zatopione  złoża broni chemicznej z II wojny św. już puszczają i być może prądy na dnie morza Bałtyckiego przesuwają je w stronę Estonii. Giną zwierzęta ale naukowcy pewnie nie ogłoszą tej logicznej prawdy. Pewnie nawet tym się nie zechcą zajmować. Czy planeta Ziemia obroni się przed skażeniem do jakiego dopuścił się człowiek - podobno korona stworzenia??? 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ