Rekiny i inne morskie zwierzęta chorują na raka

Kategorie: 

Na żuchwie u jednego z żarłaczy białych w pobliżu Neptune Islands w południowej Australii zauważono guza. Jest to pierwszy udokumentowany przypadek nowotworu u drapieżnika morskiego. Naukowcy od ponad 150 lat są przekonani, że rekin cierpią czasami z powodu raka. Nie było jednak dowodów, aby rzetelnie to udokumentować, informuje portal Vesti Nauki.

 

Brak dowodów był na rękę spekulantom. Rozpowszechniają oni błędne przekonanie, że chrząstka rekina jest substancją, która pomaga leczyć raka. Fałszywe teorie skrytykował otwarcie David Schiffman, badacz rekinów i doktorant z Uniwersytetu w Miami. Popyt na pseudo - leczniczy materiał  przyczynił się do zniszczenia sporej populacji rekinów.


Zdaniem naukowców, ludzie zabijają około 100 milionów rekinów rocznie. Wiele czynników przyczynia się do unicestwiania tych zwierząt, także popyt na płetwy, z których przyrządza się rzekomo wyśmienite zupy w Azji. Ostatnio naukowcy z Australii zauważyli duży trzydziesto - centymetrowy guz w otworze gębowym wielkiego rekina białego, jak również przebarwienia i zniekształcenia na głowie rekina wielorybiego.

„To był bardzo niezwykły widok. Nigdy nie widziałam białego rekina z nowotworem" - powiedziała Rachel Robbins, współautorka badania i biolog z fundacji Fox Shark.

W sumie naukowcy udokumentowali ostatnio dziwne guzy u co najmniej w 23 gatunków rekinów. Przekonanie, że chrząstka rekina może wyleczyć raka, stoi w sprzeczności ze skutecznymi metodami leczenia pacjentów, napisał jeszcze w 2004 roku Cancer Research. Popyt na chrząstkę przyczynia się do wyniszczenia rekinów. Jedna szósta znanych gatunków rekinów tj. płaszczki i głowomłoty są poważnie zagrożone.

 

Źródło: vestinauki.ru


Nie wiadomo, co było przyczyną guza u żarłacz białego lub przebarwienie głowy u innego osobnika. Raporty pokazują, że ilość nowotworów u rekinów i ssaków morskich wzrosła dość znacznie w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Podejrzenie pada na zanieczyszczenia przemysłowe i inną szkodliwą działalność człowieka. Na przykład obserwuje się wzrost zachorować wielorybów na nowotwory złośliwe w obszarach przylegających do instalacji do wytopu aluminium.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika lill

a czy  ktoś prowadzi

a czy  ktoś prowadzi statystyki ile zwierzat chodowanych na mięso cierpi na nowtwory ?
nie sądzę
nie dalej jak wczoraj kupiłam żeberka
po bliszych oględzinach okazało isę , że pochodziły od zweirzaka cierpiącego na tzw mięsaka - nowotwór niezłośliwy
wiekszość ludzi nie potrafiłaby tego rozpoznać
a nowotwory mogą być zaraźliwe na tej samej zasadzie jak choroba ludożerców 
jak dotąd nie spotkałam sie z tego rodzaju badaniami
 

Portret użytkownika dredinz

Fukushima sie kłania ..

Fukushima sie kłania .. biedne stworzenia :/ Aż żal czytać że "naukowcy nie wiedzą co jest przyczyną". Mnie tylko przeraża fakt że ludzie nawet nie zdają sobie sprawy ze skutków tej katastrofy .. tylko pieniądze i praca o niczym innym nie 'mówią' i nic innego sie nie liczy jak dobrze spędzony weekend itd .

Portret użytkownika Ksawery

Zmiany mutagenne występują

Zmiany mutagenne występują nie tylko u ludzi ale u zwierząt i u roślin. Mogą być spowodowane zanieczyszczeniem środowiska, wysokim poziomem radiacji jak i żywnością skażoną nawozami, aflatoksynami i mykotoksynami.Dochodzą do tego chemtrailsy, które wpływają negatywnie tak na środowisko naturalne w pełnym tego słowa znaczeniu jak i ludzi i zwierzeta. Zresztą nowotwory sa także następstwem skażenia organizmów wirusami i bakteriami odpowiedzialnymi za wystepowanie nowotworów. My jako ludzie mamy narazie dostęp do jako takiej pomocy medycznej w przypadku choroby ale ludzie zamieszkujący najbiedniejsze regiony świata, zwierzęta tak leśne jak i morskie pozostawione sa same sobie i to jest właśnie wielki tragizm 21 wieku, gdzie rozwój i postęp nie jest wyznacznikiem humanitaryzmu.

Portret użytkownika euklides

"Naukowcy od ponad 150 lat są

"Naukowcy od ponad 150 lat są przekonani, że rekin cierpią czasami z powodu raka. Nie było jednak dowodów, aby rzetelnie to udokumentować, informuje portal Vesti Nauki."
Aż tu nagle, po awarii w Fukushimie, dowody zaczęły wypadać jak z rękawa.

Portret użytkownika Ernest

Witam Was serdecznie! Poziom

Witam Was serdecznie! Poziom radio-nukleoidów jest zbyt wysoki(okres rozpadu 7,30 dni a niektórych kilkadziesiąt czy kilkaset lat) aby to nie miało wpływu na jakość podziału mitotycznego i mejotycznego komórek zwierzęcych.Metale ciężkie emisje podwodnych wulkanów,gejzerów hydrotermalnych robi swoje tym bardziej że poziom enzymów (ok 300)blokujących mutacje spada bo nie ma choćby magnezu czy kwasu foliowego pod dostatkiem w diecie zwierząt.Systemy odpornościowe też są osłabione w przypadku onkogennych wirusów.Topnienie mas lodowych uwalnia agresywne kody RNA(wirusy) czy DNA i RNA(bakterie)nieaktywne(anabioza,śmierć kliniczna) od setek,tysięcy,dziesiątek tysięcy lat a konsumujące(metabolizm)radioaktywne pierwiastki.

Portret użytkownika pako1205

Przy tak silnym

Przy tak silnym zanieczyszczaniu środowiska radiacją,zanieczyszczeniem z lądu i powietrza agresywnymi chemikaliami,kancerogennymi pierwiastkami-dziwne by było,gdyby do takich mutacji nie doszło.Jest to swoisty papierek lakmusowy o sytuacji,do której niedbalstwo i zachłanność ludzka doprowadziła tę planetkę.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika pleban

od 150 lat haha to oni

od 150 lat haha to oni jeszcze nie wiedzieli co to jest rak ,rak powstal  gora z 50 lat temu pozatym ze widzieli jakiegos goza u rekina nie swiadczy to jeszcze otym ze byl chory na raka bo przyczyn moze byc wiele naprzyklad  modifikacja genetyczna  zwierzat doswiadczenia by stworzyc monstum

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem