Rasistowski skandal: Parlamentarzystka z Izraela o etiopskich korzeniach nie może być dawcą, bo ma „inną krew”

Kategorie: 

Członek parlamentu izraelskiego Pnina Tamano – Shata chciał oddać krew w mobilnym centrum dawców, które jest prowadzone przez Magen Adom, czyli agencję rządową zaangażowaną w usługi medyczne. Jednak pracownicy banku krwi odmówili kobiecie prawa do zostania dawcą, tłumacząc, że ma szczególny etiopski, inny rodzaj „żydowskiej krwi”, podaje NanaKTV.

 

Były lider zespołu rockowego Pink Floyd, Roger Waters, porównał ostatnio działania rządu Izraela do Nazistów, a pozycję Palestyńczyków porównał do sytuacji Żydów za czasów III Rzeszy. Jego słowa wzbudziły powszechny skandal i oczywiście zostały nazwane antysemickimi. Okazuje się jednak, że w samym Izraelu nie brakuje rasistów, co może się objawiać szokującą odmową pobrania "innej krwi". 

Wyraźnie urażona odmową Tamano - Shata powiedziała, że „nawet jeśli była możliwość oddania krwi, to moja krew nie zostałby zamrożone, jak to zwykle bywa. Jestem wystarczająco dobra, aby służyć krajowi w Knesecie, ale jakoś nie pasuję, by stać się dawcą krwi”.

Gdy afera stała się głośna, do Tamano - Shata osobiście zadzwonił premier Benjamin Netanjahu i zapowiedział, że jej sprawa zostanie zbadana. Etiopscy Żydzi stale są poddawani dyskryminacji od momentu przyjazdu do Izraela. Wielu kwestionuje ich status bycia Żydami.

 

Imigranci z krajów afrykańskich, takich jak Sudan i Erytrea, również doświadczają prześladowania przez władze izraelskie. Kilka dni temu Kneset przyjął ustawę, zgodnie z którą nielegalnych imigrantów z Afryki można więzić bez procesu przez rok.


 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika xes23

Strach pomyśleć jaka była by

Strach pomyśleć jaka była by reakcja gdyby np Polak ( czy wogóle inny goj) próbował oddać tam krew.
Strach równiez pomyśleć jaka była by reakcja "niezależnych" mediów, światowych polityków itp gdyby to żydowi odmówiono w jakimkolwiek kraju z powodu "inności krwi"..
taka jest właśnie prawda o żmijowym plemieniu

Portret użytkownika senkan

Wszystkie wojny na

Wszystkie wojny na przestrzeni wiekow mialy podloze religijne,dzieje sie tak dlatego bo religie sluza do robienia wody z mozgu ludziom i trzymania ich za mordziol,a takrze szczucia jednych na drugich.Dziekuje z uwage.

Portret użytkownika Goduntertan

Mozecie narzekac na izrael,

Mozecie narzekac na izrael, ale nic na to nie poradzicie. Czy nie wiecie ze Bog dwa tysiace lat temu przepowiedzial ze przy koncu czasow izrael odzyska swoj kraj i uczyni go ciezkim kamieniem dla kazdego kto bedzie chcial go podniesc i kazdy narod sie ostro pokaleczy jesli tego sprobuje. Wiec probujcie nic im nie zrobicie, proroctwo sie wypelnia po prostu na naszych oczach. Przy koncu czasow PAN mial zebrac wszystkich zydow rozrzuconych po swiecie i dac im znowu panstwo i zakonczyc ucisk jakiego nie bylo dla nich (czyli 2000 lat bez panstwa, hitlery itp..) jak zwykle 100% dokladnosc proroctw! Pojawienie sie matki bozej - dziewicy babilonskiej, ktora oglosza pania narodow i ktora nada sobie tytul krolowej niebios i zwiedzie wiele narodow, panowie odlicznie do sadu sie rozpoczelo zobacz np. Odlicznie do wiecznosci. Pozdrawiam. Kto chcemoge podac wiecej filmow o czasach ostatecznych, katolicyzmie czy matce bozej. swiadkowie Jehowi tez odpadaja, nie jestem nim Wink

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem