Rakieta wystrzelona z okrętu na paradzie na Krymie eksplodowała zaraz po starcie

Kategorie: 

W Sewastopolu zorganizowano paradę na cześć Marynarki Wojennej, która zdecydowała włączyć do programu wystrzelenie rakiet ze statku. Pokaz mógł zakończyć się tragedią. Jedna z rakiet eksplodowała tuż po starcie.

 

Tylko przez przypadek, żaden z odłamków nie uderzył w widzów lub inny statek, podaje Interfax. Agencja podała także, że do programu festiwalu włączono ogień z okrętu po raz pierwszy po 10-letniej przerwie.

„Kompleks pocisków mocno uderzył w symulowany atak okrętów podwodnych” – podano w oficjalnym komunikacie działu wsparcia informatycznego Floty Czarnomorskiej Rosji.

Cóż, trzeba zachowywać czujność także w czasie parady…

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika achiles

Dwóch Ukraińców tworzy w

Dwóch Ukraińców tworzy w Polsce zespół i nadaje mu nazwę „Enej”
http://wirtualnapolonia.com/2015/07/26/dzis-potanczysz-a-jutro-odrabie-ci-glowe/

… zaraz, zaraz – pukam się w czoło, toż to przecież pseudonim największego łajdaka z Wołynia, człeka, który własnoręcznie odrąbywał Polakom głowy.

Jadę taksówką i z głośnika słyszę prymitywną podróbkę bałkańskich rytmów, słowiański folk, albo – jak mawiają na Bałkanach – turbofolk.

Nic to, nie muszę słuchać. Na dworcu te same nutki, w przejściu podziemnym… ta sama fraza. Pytam w końcu znajomego: co to, kto to?

Okazuje się, że mamy w Polsce nową gwiazdę – zespół „Enej” składajacy się z Ukraińców i Polaków. Sięgam do wikipedii i dowiaduję się, że zespół działa od 2002 roku, a nazwę przyjął na cześć głównego bohatera „Eneidy” autorstwa Iwana Kotlarewskiego – to taka, mało znana, ukraińska przeróbka Wergiliusza.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Enej

Coś jednak nie daje mi nadal spokoju, muzyki mogę nie słuchać, nie pokaleczy mi uszu, ale ten „Enej”… zaraz, zaraz – pukam się w czoło, toż to przecież pseudonim największego łajdaka z Wołynia, człeka, który własnoręcznie odrąbywał Polakom głowy.

Sprawdzam, istotnie: Petro Olijnyk pseudonim „Enej” – pułkownik UPA, w 1943 kierował masowym ludobójstwem na Wołyniu. Mordował Polaków.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Petro_Olijnyk_(wojskowy)

O, myślę sobie, to w polskich stacjach radiowych, należących m.in. do Niemców, takie teraz wiatry.

Dwóch Ukraińców tworzy w Polsce zespół i nadaje mu nazwę będącą pseudonimem ukraińskiego zbrodniarza, a cała Polska tańczy w rytm tej muzyki?

Przecież, to gadanie o prymitywnej, mało znanej, ukraińskiej ‚Eneidzie” jest funta kłaków nie warte. Gówniarze muszą mieć niezły ubaw patrząc na tłumy podrygujących, w takt ich muzyki, Polaków.

Ponoć wygrali nawet jakiś wielki konkurs w którejś z prywatnych stacji telewizyjnych w Polsce.

Ciekawe?

autor: Witold Gadowski

Portret użytkownika achiles

Państwa europejskie składają

Państwa europejskie składają antyrosyjskie oświadczenia i starają się zmieszać z błotem rosyjskie władze, aby uzasadnić własną agresję a poddając Rosję ostracyzmowi, Europa pozbawia się części swojej historii i kultury – pisze szwajcarski polityk, członek Wielkiej Rady Genewy i dziennikarz Guy Mettan na łamach francuskiej gazety „Liberation”. Popychając Rosji w stronę Azji, Europa popełnia poważny błąd – podkreśla Szwajcar.  Jego zdaniem rusofobia zrodziła się na Zachodzie jeszcze w okresie napoleońskim, a z czasem rozprzestrzeniła się na Wielką Brytanię, Niemcy i USA. Tymczasem Rosja pomogła Europie pokonać i Napoleona, i nazistów kosztem dziesiątków milionów własnych poległych. Bez ofiary ze strony Rosji Europa byłaby inna. W 1990 roku radziecka Rosja była jedynym imperium, które  kiedykolwiek zdecydowało się zdemontować samo siebie bez rozlewu krwi. Jeśli zajęła ona Europę Wschodnią i kraje bałtyckie po 1945 roku, to ściśle z postanowieniami konferencji w Teheranie, Jałcie i Poczdamie, które podpisały wszystkie państwa zwycięskie. W drodze pokojowej przekazała im wolność w 1991 roku. Jakie kolonialne mocarstwo postąpiło lepiej? – pyta Mettan. To zadziwiające jak państwa europejskie przez wiele lat dążą do zmieszania z błotem rosyjskich władz i dyskredytowania ich tylko dlatego, by uzasadnić własną agresję. Francja, Wielka Brytania i USA po kolei chciały przejąć rosyjski majątek i starały się przeszkodzić Rosji w konkurowaniu z nimi w kolonialnej eksploatacji w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie – pisze Mettan. Jego zdaniem konflikt na Ukrainie potrzebny jest Zachodowi tylko po to, aby zniszczyć rosyjskie wpływy w Europie. Ten kryzys może być rozwiązany bez ingerencji Europejczyków.  Nadszedł czas, by zrozumieć, że poddając Rosję ostracyzmowi i popychając ją w stronę Azji, Francja sprzyja temu, by pozbawić Europę części swojej historii i kultury. Ponadto zaburzana jest równowaga w strukturach europejskich i nadaje się zbyt dużą wagę  Niemcom, Europie Wschodniej i Stanom Zjednoczonym. Jaki ma sens cała europejska architektura, jeśli pozbawia się ona rosyjskiej, w dużej mierze europejskiej kultury od czasu, gdy Piotr I dokonał transformacji Rosji w stronę Europy? Popychanie Rosji w kierunku Azji z powodu braku zaufania jest błędem – stwierdził  Mettan.

Portret użytkownika Artur J.

Czyli tym razem temat

Czyli tym razem temat rosyjski. Rosyjska agentura wpływu, która próbuje zawłaszczyć sobie część przestrzeni polskiego internetu działa lub ma wpływ na osoby także kręcą się wokół portalu "Zmiany na ziemi". Co to za ludzie ? Jest to środkowisko ultrakatolickie, które widzi zbierzność miedzy swoimi poglądami a tym co promuje kremlowska propaganda. Oto niektóre jej elementy:
1. Zachód to pedalstwo. Putin zwalcza pedalstwo więc Putin jest dobry.
2. Zachód realizuje plan Nowego Porządku Świata. Jeśli Putin walczy z Zachodem to znaczy że też z NWO więc także jest dobry.
3. Spiski żydowskie nieszczą Polskę i świat. Przecież to tak samo jak w Rosji - tam też wszystkiemu są winne spiski żydowskie.
4. Iluminaci czyli polityka neo i liberalna. Zachód ją wprowadzał doprowadzając do nierówności i niesprawiedliwości. Przecież Putin czy Orban walcząc retoryką nacjonalistyczną przeciwstawia się iluminatom/neoliberałą więc znowy wychodzi że Putin znowu jest dobry.
5. Putin jest Rosjaninem wieć słownianinem. Putin jako przywódca jedynego słowiańskiego mocarstwa, które posiada broń nuklearną może postawić się islamistom czy pedalskiemu Zachodowi.
itd.
Gdy doszło do agresji przeciwko Ukrainie, a tym samym konflikt Wschód - Zachód nawiązał do swoich historycznych tradycji - w przypadku Rosji do polityki XIXwiecznej i ZSRR z czasów zimnej wojny, środowiska alterantywne w internecie jak np Anonymous szybko wycofały się z poparcia dla Ukrainy. Stwierdzili bowiem, że to nie jest ich wojna. I mieli rację. Jeśli ktoś przez ponad dekadę ćwiczył się w walce z zagrożenieniem amerykańskiego technologicznego totalitaryzmu (NWO, teorie spiskowe o 11 września, FEMA itp) nie zrozumiał geopolitycznej twardej rzeczywistości tak oczywistej jeszcze w latach 80tych.
 
Środowiska ultrakatolickie czy podające się za antyglobalistyczne i alterglobalistycze z jednej strony w dobrej wierze przyczyniają się do rozwoju demokracji, z drugiej strony padają ofiarą zawodowców z GRU, CIA, Chin. Hakerzy z Anonymous są dziećmi w porównianiu z cyber żołnierzami, którzy służą do nacjonalistycznych interesów USA, Rosji, Chin, które to potęgi balansują na granicy III wojny światowej (według niektórych ona już trwa). Myślę że portal Zmiany na Ziemi jest przedmiotem cyber manipulacji dlatego postanowiłem naświetlić pewne sprawy. Na czym ta cyber manipulacja polega ? To napiszę innym razem.

Portret użytkownika Diabolus Minimus Plebs

Cebermanipulacja na ZnZ to

Cebermanipulacja na ZnZ to jest jak cebrzyk klaus przebrany na tę dzisiejszą okoliczność za Artur.J wydala z siebie fekalia zgodnie z nową strategią przygotowaną  przez służby. To że tam cwaniaki robią i manipulatorzy to wiadomo. Jak prawie mądrze wygląda ten klausowy gównotok hahaha

Portret użytkownika achiles

Broniąc interesów elit

Broniąc interesów elit finansowych, zachodnie rządy depczą zasady demokratyczne i prawa człowieka, a w celu odwrócenia uwagi społeczeństwa tworzą zewnętrzne zagrożenie militarne.Zachód coraz częściej posiłkuje się środkami autorytarnymi, by zrekompensować skrajne osłabienie swoich pozycji gospodarczych — pisze ekspert w dziedzinie stosunków międzynarodowych Finian Cunningham w swojej rubryce na portalu  Sputniknews. Wielka Brytania i Francja swego czasu współpracowały z Hitlerem, a Stany Zjednoczone nieustanie płodziły dyktatury, dlatego zachodnie elity rządzące nie po raz pierwszy flirtują z faszyzmem. Zdaniem Cunninghama dziś ropa naftowa i handel bronią są dla nich ważniejsze od demokracji, praw człowieka i prawa międzynarodowego. Przytacza on również niedwuznaczne przykłady autorytarnych wystąpień zachodnich polityków. W tym tygodniu minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Philip Hammond otwarcie wyraził niezadowolenie z brytyjskiego procesu demokratycznego, zbyt „ciężkiego", by realizować cele wojskowe. Amerykański generał  Wesley Clark powiedział, że Waszyngton potrzebuje narzędzia, które umożliwi wysyłanie „nielojalnych" obywateli do obozów bez procedur prawnych. Minister spraw zagranicznych Francji skrytykował parlamentarzystów za to, że postanowili odwiedzić Krym. Natomiast Grecy żyją w warunkach dyktatury wierzycieli UE na czele z kanclerz Niemiec. Zdaniem analityka, zachodnie rządy służą interesom oligarchów. Wystarczy spojrzeć na milionerów Camerona i Osborne'a w brytyjskim rządzie lub na uczestników wyścigu o fotel prezydenta w Stanach Zjednoczonych. Niezależnie od tego, kto wygra wybory, będzie on bronił interesów dużego biznesu. Jednocześnie realne dochody klasy robotniczej w USA są niższe niż były w latach 70. ubiegłego wieku. Natomiast poziom bezrobocia w odróżnieniu od oficjalnych danych wynosi ponad 20%. Majątek 400 najbogatszych Amerykanów dorównuje dochodom 150 milionów najbiedniejszych mieszkańców Ameryki. W ciągu ostatnich dwudziestu lat, pisze Cunningham, reformy demokratyczne w krajach zachodnich wskazują na niewątpliwy proces cofania się. Jest to związane z silnym rozwarstwieniem społeczeństwa, w którym bogactwo i władza koncentrują się w rękach mniejszości oligarchicznej. Cunningham  uważa, że aby walczyć z upadkiem kapitalizmu Zachód coraz częściej ucieka się do autorytarnych metod rządzenia. W obliczu rosnącego niezadowolenia społecznego, elity rządzące depczą zasady demokratyczne, a aby zmniejszyć napięcie społeczne tworzą zagrożenie militarne poza granicami.

Portret użytkownika achiles

Na Krymie nie ma oznak

Na Krymie nie ma oznak destabilizacji, choć USA chciałyby, aby sytuacja była niestabilna – powiedział po odwiedzeniu półwyspu francuski parlamentarzysta Claude Goasguen.W tym tygodniu francuska delegacja odwiedziła  Jałtę, Symferopol i Sewastopol, gdzie spotkali się z lokalnymi władzami. „Mówi się, że mieszkańcy Krymu nie mieli prawa przeprowadzać referendum. Oczywiście, że mieli! Dlaczego nie? Właśnie to uratowało region przed wojną” – podkreśliłGoasguen. Moskwa i Kijów powinny wyjaśniać rozbieżności samodzielnie, bez interwencji z zewnątrz. Stosunki między sąsiadami powinni kształtować sami sąsiedzi, a nie postronni – oświadczył Yves Pozzo di Borgo, inny francuski poseł na konferencji prasowej w Moskwie po wizycie na Krymie. Według niego, przykładem destrukcyjnej ingerencji może być stanowisko UE, która przeszkadza w nawiązaniu współpracy między Ukrainą a eurazjatyckim mechanizmem integracyjnym. To błędne stanowisko, które nie przyniesie niczego dobrego – powiedział Yves Pozzo di Borgo. Krym przyłączył się do Rosji na podstawie wyników referendum przeprowadzonego w marcu 2014 roku, w którym większość mieszkańców półwyspu opowiedziała się przeciwko pozostaniu w składzie Ukrainy. Moskwa podkreśla, że referendum na Krymie było przeprowadzone zgodnie z prawem międzynarodowym i Kartą Narodów Zjednoczonych. MSZ Ukrainy uznało tę wizytę za „przejaw braku szacunku dla suwerenności Ukrainy i celowe lekceważenie ukraińskiego prawa”, a francuski MSZ nazwał ją pogwałceniem praw międzynarodowego.

Portret użytkownika excar

Widzę Klausik że pod obydwoma

Widzę Klausik że pod obydwoma dzisiaj twojemi alternatywnymi osobowościami zbierasz wyrazy uznania:) Włączyli cie jak wynika z postu Artura J do europejskiej nagonki na rosyjskie media. Stałeś się ważnym trybikiem w aparacie dezinformacji. Figura. Nie wiem czy dalej pisać Klausik czy Pan Klaus? Może po starej znajomości jako tacy zbowidowcy z dwóch stron barykady zostaniemy tak familijnie na ty?
Tyle tytułem wstępu.
 Zapewne coś tam słyszałeś o Faludży. To taki amerykański Stalingrad w Iraku. Zanim przy drugim podejściu zrównali te usrańce to piękne miasto z ziemią bombardując i używając broni chemicznej ,bomb fosforowych i kasetowych ,ponieśli tam sromotną klęskę tracąc w walce z przeciwnikiem uzbrojonym w archaiczną broń wycofaną już dawno z uzbrojenia armi rosyjskiej min. 11 czołgów Abrams!!!
Okazało się że irakijczycy znaleźli błąd konstrukcyjny ,taka piętę achillesową tej niby niezniszczalnej fortecy . Można go zniszczyć nawet celnym ogniem z dużego karabinu maszynowego wywołując pożar. Pewnie udałoby sie to z czarnoprochowca ,ale nikt nie testował hahaha

Portret użytkownika Mojeimię44

https://www.youtube.com/chann

https://www.youtube.com/channel/UCpdXoN2J3Irki8-9AWqtEsA kolego obejrzyj sobie filmy tego pana. Udokumentowana i prawdziwa historia Polski. Wiesz ile się z tego dowiesz? Wiesz dlaczego język Polski, Rosyjski, Czeski i innych państw słowiańskich jest niemal identyczny? Nie wiesz? To się dowiesz z jego filmów. Jesteśmy najstarszą cywilizacją na świecie jako słowianie. Starszą od Rzymian a swój początek nasza cywilizacja bierze zaraz po potopie Noego.  Człowieku mało wiesz. Wiesz co to Hiperborea? Wiesz co to znaczy Polonus czyli Polanie? Polo arcticus? Nic nie wiesz! Więc po co się wymądrzasz? A to do wszystkich. Nasi przodkowie słowianie odgrodzili się od Chin murem i choć dziś mówimy że to mur Chiński to ostatnie badania przyznają że wierzyczki strzelnicze są skierowane w stronę Chin więc to nie oni się odgradzali a odgrodzono ich. A odgrodzili ich słowianie którzy swoją stolicę mieli w Wawelu współczesnym Krakowie. Kraków zbudowany jest na ruinach miasta Wawel które było zbudowane z bloków kamiennych, betonu itd. Nasze państwo miało piramidy w Bośni i nie tylko. Wszystkiego się dowiecie z filmów tego Pana. A on wszystkie fakty bierze z kronik Dzierzwy i innych Polskich kronikarzy sprzed chrztu Polski oraz z zapisków starożytnych Rzymian, Persów itd. Wawel natomiast było miastem bliźniaczym i istniejącym w tym samym czasie co biblijne Babel. Naprawdę fajne filmy polecam.

Portret użytkownika excar

Widzę 44 że mamy podobne

Widzę 44 że mamy podobne spojrzenie na historię naszej rasy ale z różnych źródeł. Pewnie trochę datowanie będzie się różniło ale podstawowe fakty zgodne.Oglądałem parę rzeczy Szydłowskiego ale akurat takie bardziej odnośnie religii.Muszę go dokładniej postudiować.

Portret użytkownika włądek

a ty co masz ? kupujesz od

a ty co masz ? kupujesz od jankesów 40 letni złom, helikoprety od francuzów, które oni wycofuja hahahahahahhaha i co masz ? A to ze jedna rakieta na iles tam nie wypali to jest norma ale ty jedno co umiesz to dupa szczekac 

Portret użytkownika achiles

Porozumienie w sprawie

Porozumienie w sprawie irańskiego programu jądrowego zmienia sytuację na arenie międzynarodowej i Rosja odnosi sukcesy w poszukiwaniu nowych strategicznych nisz  – pisze niemiecka gazeta „Die Zeit”.Według niej, Rosja prowadzi bardzo inteligentną politykę na Bliskim Wschodzie, co umyka uwadze zachodnich polityków. Zachód zazdrośnie przypatruje się każdemu, nawet najbardziej nieznacznemu wydarzeniu w stosunkach między Grecją a Rosją. Jednocześnie nie zauważa bardziej znaczących sukcesów w polityce zagranicznej Moskwy – pisze niemiecka gazeta. Przypomina również o czerwcowym spotkaniu prezydenta Rosji Władimira Putina z ministrem obrony Arabii Saudyjskiej w Petersburgu. Strony zawarły szereg porozumień m.in. Arabia Saudyjska zamierza w ciągu najbliższych lat zainwestować w Rosji około 10 miliardów dolarów m.in.  w sektorach naftowym i energetyki atomowej. Rozmawiano również o dostawach broni.  Do niedawna takie spotkanie trudno było sobie wyobrazić, bo Rosjanie i Saudyjczycy mają różne podejścia do wojny w Syrii. Arabia Saudyjska jest sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, a Rosja wspiera Iran – komentuje „Die Zeit”.Jednak sytuacja na Bliskim Wschodzie dynamicznie się zmienia i Rosja bardzo umiejętnie wykorzystuje pojawiające się możliwości.  Głęboki sens tej bliskowschodniej polityki Rosji polega na tym, że poszukuje ona możliwości. Porozumienie w sprawie irańskiego programu jądrowego całkowicie zmienia sytuację na Bliskim Wschodzie i Rosja z powodzeniem szuka strategicznych nisz – podsumowuje niemiecka gazeta.

Portret użytkownika achiles

Może i nie zaprzeczam. Kreml

Może i nie zaprzeczam. Kreml zdaje się powoli wycofywać z bycia niezależnym MOCARSTWEM względem MROCZNYM SZATAŃSKIM SIŁOM.  Ale to co my wiemy o GLOBALNYCH ROZGRYWKACH SZACHOWYCH, to malutki pikuś, chociaż coś tam znacznie więcej wiemy, od przeciętnych zjadaczy chleba. Ważne w tym wszystkim jest zachowanie obiektywizmu i umiaru, oraz umiejętność DOBRA, OD ZŁA odseparowanie. Pozdrawiam

Portret użytkownika Xerxes

Najpierw rakieta Amerykańska

Najpierw rakieta Amerykańska eksplodowała zaraz po starcie, a teraz Rosyjska, to jest jakiś znak żeby nie przeć do wojny dla jednego i drugiego państwa... A wojny to nikt nie chce poza rządnymi władzy politykami.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem