Radioaktywna woda chłodząca reaktor dostała się do Pacyfiku

Kategorie: 

Podjęta w sobotę próba załatania pęknięcia w basenie w okolicy reaktora 2 nie powiodła się. Właśnie przez to pęknięcie wysoce napromieniowana woda przedostaje się do oceanu. TEPCO, właściciel zakładu, poszukuje teraz innych opcji opanowania sytuacji. 

 

Pracownicy siłowni starają się zabezpieczyć popękane ściany tak aby powstrzymać radioaktywną wodę przed wlewaniem się do Pacyfiku. Plan B zakłada wykonanie uszczelnienia z wykorzystaniem polimerów.

 

Pracownicy zastanawiają się, który rodzaj polimerów wybrać do uszczelnienia 20 centymetrowej szczeliny w dwumetrowej głębokości basenie. Poziom promieniowania zmierzony w okolicy basenu sięga 1000 milisiwertów na godzinę i jest 330 razy większy niż uśredniona dawka promieniowania jaką pracownik siłowni otrzymuje w rok.

 

TEPCO poinformowało, że analizowane są różne metody uszczelnienia na wypadek gdyby pomysł z polimerami również nie okazał się skuteczny, nie podano jednak publicznie jakie to metody.

 

Odkrycie wycieku nastąpiło po wielu próbach wyjaśnienia nagłego wzrostu radioaktywności w oceanie zmierzonym w najbliższym sąsiedztwie zakładu. Tokyo Electric wcześniej na zmianę potwierdzało i negowało występowanie podwyższonego poziomu promieniowania w Pacyfiku. 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika magi74

 To cudownie! Coraz lepiej.

 To cudownie! Coraz lepiej. Dziwne dla mnie, ze takie sprzety ten narod potrafi budowac, tak poszedl daleko z robotyka a tu szczeliny nie da sie zalatac. Nie chciec czy nie moc? To jest wlasnie zasadnicze pytanie.  A tak appropos zywnosci, jesli ktos mi powie, ze ryby i owoce morza to najzdrowsza zywnosc- parskne smiechem. Nie wiem czy to kiedykolwiek bylo zdrowe skoro morza i oceany staly sie smietnikiem radioaktywnych odpadow. A co z tym czego wcale nam nie mowia. Mysle, ze juz nie wiele nam brakuje bysmy zaczeli swiecic w ciemnosciach jaskrawym swiatlem.  A ci dalej beda udawac, ze zaklejaja...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem