Radioaktywna para wydobywa się z pęknięć gruntu w Fukushimie

Kategorie: 

Pracownicy zakładu Fukushima Daiichi w Japonii twierdzą, że grunt pod obiektem pęka i przez te pęknięcia ucieka radioaktywna para. Układ chłodzenia w zakładzie nadal nie działa prawidłowo po niszczycielskim trzęsieniu ziemi oraz tsunami w Japonii z marca tego roku.

 

Kryzys nuklearny nadal trwa, ale do opinii publicznej zaczynają docierać informacje i nowe dowody sugerujące, że reaktory w Fukushimie były skazane na paraliż nawet przed falą tsunami, która raczej dopełniła dzieła zniszczenia niż była jego głównym powodem.

 

To jedna z największych tajemnic trwającego w Japonii kryzysu nuklearnego. Jak wiele szkód reaktorów Fukushima Daiichi z 11 marca nastąpiło przed uderzeniem tsunami? Stawka jest wysoka, jeśli to trzęsienie zniszczyło strukturę siłowni i zagroziło bezpieczeństwu eksploatacji paliwa jądrowego, wtedy wszystkie podobne reaktory w Japonii będą musiały zostać poddane przeglądowi i ewentualnie wyłączone.

 

W praktyce oznaczałoby to znacznie większe kłopoty dla całej branży niż powoduje sama uszkodzona siłownia. Konieczność przeglądu i unieruchomienia niebezpiecznych reaktorów a także wykonanie badań stabilności gruntu wraz z uaktualnionymi analizami zagrożenia byłaby bardzo droga i kłopotliwa dla wszystkich japońskich koncernów energetycznych.

 

Źródłohttp://coyoteprime-runningcauseicantfly.blogspot.com/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika lacher

Uzbierało się w ostatnim

Uzbierało się w ostatnim czasie dużo spraw, które nie dotyczą w dłuższym okresie tylko pojedynczych państw. Czas , aby powstawały naprawdę pracujące i wsparte przepisami oraz funduszami komisje eksperckie i wykonawcze w rozwiązywaniu tego typu problemów jak katastrofy w elektrowniach atomowych. Wspólna praca daje szanse na zdobycie doświadczeń dla innych państw w podobnych wypadkach. Dotyczy to nie tylko spraw elektrowni. jest to okazja do współdziałania nawet z państwami o profilu mało demokratycznym.

Portret użytkownika ex-east

No proszę Was, czy już nie

No proszę Was, czy już nie dostrzegacie niczego więcej prócz zagrożenia ?  Z każdej tragedii trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość i działać by zapobiegać im w przyszłości. Japończykom nic to nie da, że udają, iż nic się wielkiego w tej Fukushimie nie dzieje, bo prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw i poniosą większe koszty niż gdyby poprosili o pomoc inne kraje. W końcu te ich bomby, które ( o ironio losu )sami sobie pobudowali , będą stanowić coraz większe zagrożenie dla wszystkich na całej Ziemi. Także jest to sprawa międzynarodowa, a nie lokalna. Sądzę, że stary, japoński beton partyjny zasiedziały w tych elektrowniach w końcu skruszeje, tylko jakim kosztem jeszcze ?

"Człowiek całe życie się uczy, a i tak umiera głupi"
http://atmospheric-phenomena.blogspot.com/
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem