Rada Europy zaniepokojona wzrostem antysemityzmu w Europie 70 lat po holokauście

Kategorie: 

Zaniepokojenie Rady Europy wzrostem antysemityzmu w Europie 70 lat po Holokauście jest związane głównie z nowoczesnymi formami komunikacji. Z takim oświadczeniem z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście, obchodzonego 27 stycznia, wystąpił Nils Muižnieks, przedstawiciel Rady Europy ds. Praw Człowieka, podaje ITAR -TASS.

 

Komisarz przypomniał badania socjologiczne przeprowadzone w 2012 r. przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej  w ośmiu krajach europejskich tj. Belgia, Niemcy, Węgry, Włochy, Łotwa, Wielka Brytania, Francja i Szwecja. Według niego, 76 % respondentów wyraziła przekonanie, że wciągu ostatnich pięciu lat nasilił się antysemityzm.

„Zakorzeniona wrogość nadal zagraża bezpieczeństwu i godności Żydów w całej Europie" - powiedział Nils Muižnieks.

Zdaniem Muižnieksa „rośnie liczba nowoczesnych form nietolerancji etnicznej i religijnej” wobec Żydów. Wśród nich wymienił wrogie komentarze na portalach społecznościowych.

 

Dwa lata temu przeciwko kierownictwu sieci społecznej Twitter pozew złożyła Unia Studentów Żydowskich we Francji. Powodem oburzenia było pojawienie się w 2012 wielu antysemickich i rasistowskich wpisów. Obrońcy praw człowieka natychmiast powiadomili właścicieli portalu i treści zostały usunięte, a wniosek wycofano. Przedstawiciele Twittera zgodzili się na udostępnienie danych autorów antysemickich wpisów we Francji.


Muižnieks zwrócił się do państw członkowskich, aby Rada Europy spowodowała „rozwiązanie problemu wzrostu antysemityzmu" w Internecie. Władze muszą gromadzić i analizować dane" na temat przypadków nienawiści rasowej, a także opracować skuteczne środki walki z antysemityzmem w dobie technologii cyfrowej.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika GRACE1966

JESLI TERAZ MYSLICIE  ZE JEST

JESLI TERAZ MYSLICIE  ZE JEST WAM  ZLE   NIKT  W POLSCE NIE BRONI WAM  CHODZIC  DO SYNAGOG   POMAGAMY  DBAC O ZYDOWSKIE  CMENTARZE   SZANUJEMY  MIEJSCA  JAK  OSWIECIM   BO  WY POLSCY ZYDZI JESTESCIE  CZESCIA  NASZEJ  HISTORI  NIE  ZAWSZE  SIE  ZGADZAMY   ALE DOGADUJEMY  JAK  SIE NIE  DOGADAMY  JAK  SIE  OBRONIC  PRZED ISLAMEM   TO  PRZEGRAMY  MY I WY   BO  ISLAMISCI   NIE  BEDA   SIE  PATYCZKOWAC  ANI  Z  WASZYMI  ANI  NASZYMI  CMENTARZAMI  NIE  OSZCZEDZA  ANI  NASZYCH  KOSCIOLOW  ANI  WASZYCH  SYNAGOCH  A PO NASZYCH  PRZODKACH  NIE  ZOSTANIE  SLADU    CZY TEGO  CHCEMY  ???????????????????????????????

Portret użytkownika Dr Holokaust

W swietle od wiekow

W swietle od wiekow prowadzonej polityki wyniszczania innych narodow Koczownia i tak powinna sie cieszyc z tak slabo rosnacej niecheci do niej. Swiadomosc spoleczenstw rosnie, a zydowska expansja staje sie bardzo widoczna. Swiadomi wiedza czym sa ich satanistyczne ksiegi. Ciekawe tylko kto dal im te potezne srodki manipulacyjne... Sami sobie zapracowali na niejeden holokaust i skoncza zle byle tylko nie zniszczyli calej cywilizacji...

Portret użytkownika brutal

zydzi codziennie ogladaja

zydzi codziennie ogladaja sekret i stosuja go na codzien i co sie stalo !!! stali sie energia ,maja wszystko ,wszystkich ,i sa poza wszystkim,proponuje zabrac im ta energie i wykozystac odpowiednio w koncu zgromadzili tam mieskonczony katalog produktow w koncu kazdy znas cos potrzebuje prawda? jak zabierzemy im ta energie bedziemy zyli dlugo i szczesliwie a jak energia sie skonczy to poprosimy zydow zeby znowu narobili tej energi ,tak zebysmy znowu nie musieli nic robic i myslec tylko korzystac .pozdrawiam i taki mam plan

Portret użytkownika Nostradamusus

Widocznie syjonistyczna

Widocznie syjonistyczna komisja europejska myli antysemityzm z antysyjonizmem... A ponieważ syjonistami sa wyłącznie żydzi, to nie dociera do tego ścierwa, że nie syjoniści nie moga być żydami... Tymczasem są Żydzi i żydzi syjoniści, ateistyczne wywłoki posługujący sie w praktyce filozofią rabinistyczną zwaną Talmudem i szamańską kabałą.
 Precz z syjonizmem...

Portret użytkownika janczar

Powiem tak gdyby nagle od

Powiem tak gdyby nagle od jutra nikt nie powiedział złego słowa na żydow to znajdą się żydzi co sami na murach będą pisać antysemickie hasła bo oni nie mogą żyć bez Holokaustu to stało się ich religią.

Portret użytkownika kuba rozpruwacz

masz 100% racji janczar

masz 100% racji janczar ,najgorsze jest też to ze strach zagląda już w oczy administratorom stron,gdy napiszesz coś o żydach to zaraz wycinają a o dziwo możesz pisać o Murzynach ,Cyganach i nic .Oni są sami sobie winni ze świat ich nie nawidzi ,wszystkie banki przecież so w ich łapach,nie mówiąc o mediach i wpływie na polityków i całej reszcie,a pomyśleć jaki świat był by piękny gdyby nie żydzi (jestem ciekawy co moderator wytnie he he )                                  a tu proszę janczar link na dowód że masz rację ,moderator proszę !jak nie oglądałeś tego jeszcze to luknij sobie,bo warto Smile                                        http://www.youtube.com/watch?v=NSErQFWJC9o

Portret użytkownika Pulsar

@kuba rozpruwacz Dostałem

@kuba rozpruwacz
Dostałem info z linkiem do artykułu piszącego o wszczynaniu pozwów przeciwko właścicielom stron internetowych za wulgaryzmy i naruszenie dóbr osobistych przez użytkowników piszących na ich stronach. Do tej pory wszczynano pozwy z powództwa cywilnego przeciwko osobie która to napisała, - tyle że nie zawsze uda się udowodnić winę danej osobie.
Dlatego postanowiono zabrać się za właścicieli tych stron.
Teraz wiadomo dlaczego rząd zatrudnia sporo trolli internetowych prowadząc politykę "działań hasbary".
Moim zdaniem rząd szuka kasy i wymyślił sposób na wyciąganie kasy od właścicieli portali.
Najpierw stworzono armie trolli, które zawalają portale i fora inwektywami na rząd, gejów czy inna nację, a teraz skoro niby nie da się celowo zarobić na "własnych ludziach" - to szuka się pieniędzy u właścicieli tych stron www.
Stąd pospolite jest już obrażanie żydów, gejów, czy nagminne pomawianie rządu o żydostwi itp. - bo jest to zakamuflowany sposób na zdarcie kasy od właścicieli.
 
http://wpolityce.pl/wydarzenia/71847-giertych-ostrzega-redakcje-szykujemy-pare-tysiecy-spraw-przeciwko-portalom-to-moze-byc-nieoplacalne-dla-wydawcow
 

Portret użytkownika kuba rozpruwacz

Pulsar ja rozumiem że

Pulsar ja rozumiem że obrazanie,wyzywanie i zastraszanie nie powinno mieć miejsca ,ale nikt nie zabroni mi  nie lubić żydów, .Tak jak się zastanowić to został nam tylko internet gdzie mozemy wyrazić swoje opinie.Czy mógłbyś sobie wyobrazić ze ktoś w prost mówi o tym w TV że nie lubi żydów ,nie,bo TV jest kontrolowane,a ich trafia że nie mają (jeszcze? ) władzy nad internetem,bo internet ma siłę i nie mozemy dać się zastraszyc.Teraz chwila zastanowienia,izrael małe państwo a znane na cały świat,"dzięki" izraelowi Bliski Wschód jest najbardziej zapalnym puntem na świecie,w ciągu niespęłna 70 lat izrael stoczył 4 wojny ze swoimi sasiadami,nie liczac wojen mniejszych zwanych "misjami pokojowymi" trudno więc ich uznać za czynnik sprzyjający pokojowi na świecie,a władze tego państwa przyznały sobie prawo karcenia każdego państwa ,jeśli tylko uznają że zagraża to interesom izraela.I tak na marginesie już ,w Lublinie zatrzymano grupę osób która rozwieszała antysemiskie plakaty ,w TV podaja że cyt." zatrzymano zorganizowaną grupę przestępcza "(!) ,to ja w takim razie życzę sobie zeby w Polsce były tylko takie grupy przestępcze :-).Pozdrawiam

Portret użytkownika Nostradamusus

To nie o kasę chodzi...To

To nie o kasę chodzi...To chodzi o to, że antysyjonistyczny ruch na świecie przybiera na sile... Odważni zachęcają mniej odważnych i ostrożnych do odważnego wypowiadania się na ten temat... Oni widzą jak grunt pod ich nogami sie niebezpiecznie podgrzewa...
 Próbowali mnie zastraszyć a wyszli na idiotów...
 Rodacy tu i tam... Śmiało i odważnie. Wszystkich nie udupią.
 I nie tylko gadaniem.. Czas zdecydowanie działać by przepędzić nasze judeistyczne rząd i partie na Księżyc... Żywych, lub martwych

Portret użytkownika Robert LeeRZ1

My Polacy jesteśmy narodem

My Polacy jesteśmy narodem wybranym,jesteśmy Królami Pasterzy i Izraelem Biblijnym -tylko trzeba odbudować naszą wiedzę i historię z przed zaboru katolickiego. A wtedy żadna podruba Babilońska z nienawiścią płynącego Talmudu nam nie podskoczy. Bo teraz nie mamy nic:(Ale!

Portret użytkownika pilip

doczekamy się chwili, kiedy

doczekamy się chwili, kiedy żydzi sami dojdą do wniosku, że swoim zachowaniem przyczyniają sie do "antysemityzmu"? Wiecznie poszkodowani i niewinni, nudne sie robi ciągłe czytanie i sluchanie o żydach i o tym jak to cierpią i jak ich historia pokarała. pępek świata..blabla, strach pisac bo zaraz wyjdzie ze jestem antysemitą, no przeciez!
"Wśród nich wymienił wrogie komentarze na portalach społecznościowych." ?!?! To prosze zobaczyc ile wrogich komentarzy w zagranicznych "gazetach internetach i telewizjach" jest na temat Polaków. Zresztą nie ciężko za granica o przykre zachowanie w stosunku do Polaków chociażby  w codziennym życiu. I jakos problemu nikt nie widzi, nie ma mowy wtedy o żadnej nienawisci rasowej i nikt nie rozmyśla nad kosmicznymi próbami zwalczania tego zjawiska. PO PROSTU JEDNO WIELKIE GÓNWO 

Portret użytkownika Surun

Czyżby wkońcu nastały czasy

Czyżby wkońcu nastały czasy kiedy nie można bedzie swobodnie wyrazić swoich opinii oraz obaw a takze po prostu podyskutować ?!
W takim razie nic dziwnego, że nastroje anty semickie narastają.

Art. 54. Konstytucji RP mówi, iż:
"Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

Portret użytkownika berserkerka

A może lepiej zastanowić się

A może lepiej zastanowić się dlaczego ludzie są wrogo nastawieni do Żydów? Nie jestem antysemitką, ale to co dzieje się teraz we Francji na przykład, to całe zamieszanie o Dieudonne i robienie z igły widły, robienie z niego wroga kraju numer 1 i nazisty, bo zrobił kabaret o Żydach (wcześniej o niewolnictwie czarnych, o arabach, o nowotworach i nikogo to nie raziło i nie wydawało się obrażliwe). Jak dla mnie to jest brak wolności słowa bo nikomu niczego złego nie zrobił, a rząd francuski robi z niego potwora. Więc to „rozwiązanie problemu wzrostu antysemityzmu w Internecie" będzie tylko i wyłącznie ograniczeniem wolności słowa.
A nikt nie pomyślał, że może ludzie mają za złe Żydom to co robią Palestyńczykom? Istąd ta wrogość? 

Portret użytkownika rgb

Nie jesteśmy antysemitam ale

Nie jesteśmy antysemitam ale jesteśmy przeciwko syjonistycznym zbrodniarzom. Oto jeden z przykładów : W 1951 roku, naczelnik ministerstwa zdrowia, Czaim Szeba, wrócił z USA z 7 rentgenowskimi maszynami, które podarowała mu amerykańska armia. Miały zostać użyte w masowym eksperymencie na całym pokoleniu Sefardyjczyków, służących jako króliki doświadczalne. Każde dziecko sefardyjskie miało dostać 35 tys. razy większą od dopuszczalnej dawkę promieniowania, skierowaną bezpośrednio w głowę. Za doświadczenie rząd amerykański płacił 300 mln lirów izraelskich, co stanowi równowartość współczesnych miliardów dolarów. Dla porównania, cały ówczesny budżet ministerstwa zdrowia Izraela zamykał się w sumie 60 mln lirów. Dla niepoznaki, podczas wycieczek szkolnych dzieci zabierane były na odosobnienie, w celu napromieniowania. Rodzinom tłumaczono, że promieniowanie ma stanowić zabezpieczenie przeciwko grzybicy oraz pasożytom. Wkrótce po napromieniowaniu 6 tys. dzieci zmarło, a te, które pozostały przy życiu, do dziś umierają z powodu raka i innych chorób. Zanim zmarły, ofiary cierpiały na ataki epilepsji, zanik pamięci, chorobę Alzheimera, przewlekłe bóle głowy i psychozę.

Portret użytkownika nem

Największymi antysemitami

Największymi antysemitami jest niewybierana, korporacyjna, syjonazistowska komisja europejska, która kreuje nieistniejące pojęcia nowomowy aby terroryzować ludzi.

Antysemityzm nie istnieje!

„Semici - umowna nazwa, pochodząca od imienia biblijnego Sema (jednego z synów Noego), grupy ludów posługujących się językami należącymi do rodziny języków semickich. Określenie to pochodzi od niemieckiego filologa Augusta Schlözera, który wprowadził je w roku 1781.”

„Semici, ludy semickie, termin wywodzący się z językoznawstwa (języki semickie),NIE MAJĄCY KONOTACJI ETNICZNYCH, używany na określenie ludów zamieszkujących staroż. Bliski Wschód"

Asyryjczycy,
Babilończycy,
Aramejczycy,
Fenicjanie,
Arabowie,
Kartagińczycy,
Etiopczycy,
Hebrajczycy,
Fenicjanie,
Kananejczycy,
i in.), wprowadzony w XVIII w., obecnie w nauce ZARZUCONY;”

„Wśród (UMOWNYCH) Semitów istniała duża różnorodność religii, w większości z nich jednak składano ofiary i czczono wiele bóstw. Tym bardziej interesujące jest więc, że właśnie (UMOWNE) środowisko semickie dało początek trzem wielkim religiom monoteistycznym: judaizmowi, chrześcijaństwu oraz islamowi.”

Wobec powyższego nie istnieje coś takiego jak ANTY SEMITYZM,gdyż:

1.nauka już tego terminu nie uznaje,gdyż jest zbyt ogólny i właściwie nic nie mówiący

2.z powodu swej ogólności musiał by oznaczać anty wszystkie wymienione i inne ludy,plus anty chrystianizm,anty islamizm, anty judaizm oraz anty wiele religii czczących wiele bóstw .

Czysty absurd -POMROCZNOŚĆ JASNA

(coś tak jak:anty wschodnIZM lub anty zachodnIZM),niewątpliwie czysty idiotYZM)

Po drugie:

Wyznawcy tzw.wyznania mojżeszowego, Judejczycy,czy mieszkańcy skrajnie nacjonalistyczno-terrorystycznego RZEKOMEGO PAŃSTWA-Izrael, w większości-nazistowscy syjoniści,to całkiem odrębne nacje dla czystej manipulacji i ogłupiania ludzi wrzucani do jednego worka pod tytułem Żydzi.

Rada europy powinna być zaniepokojona a nawet wręcz przerażona gwałtownie rosnącą skrajnie rasistowską talmudyzacją polityczno społeczną, czyli rasistowską ekspansją terrorystycznosyjonistycznego golema, sztucznego tworu, okupanta Palestyny,

który otwarcie głosi swoje zbrodnicze zapędy, również do Polski i Polaków.

http://www.youtube.com/watch?v=wozV9eoiVMs&feature=youtu.be

a to jest tylko mały, drobny przykład.

Portret użytkownika borek

nie żydzi są problemem to

nie żydzi są problemem to faszystowskie państwo Izrael kiedyś podobno byli prześladowani teraz mordują niewinnych wokół siebie , widać Hitlerowi udało się zamordować tych najsłabszych i w miarę pokojowo usposobionych żydów , zostali na nieszczęście świata ci których cechuje morderczy instynkt , chęć zysku za cenę cierpienia innych . Zwyrodniałe mordercze watahy które w genach mają zapisane wyzysk , pazerność i chęć zabicia każdego kto może im przeszkodzić w powiększeniu przestrzeni życiowej . Z pewnością są żydzi którzy się wstydzą za swój naród ale tak niewielu nie może wygrać z tak wieloma ...

kontakt gg 2701808 , e-mail [email protected]

Portret użytkownika polakk

Izraelitom przypominam ze

Izraelitom przypominam ze europa nie jest częścią izraela. I co  sobie tu kto  mówi na temat izraela to jego srawa sprawa. A ja ich tu nie zapraszam. TERAZ APEL nie każcie nam kochac izrael na siłę. Mają swoją ściane płaczu niech tam sobie wylewają żale.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem