Pył z wybuchu Etny zamyka lotnisko Catania na Sycylii

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Dramatyczne nagranie zostało wykonane, gdy wulkan Etna na Sycylii (Włochy) wybuchł lawą i wytworzył gęstą chmurę popiołu, który wystrzelił ponad dwa kilometry w górę.

 

Erupcja wulkanu miała miejsce w sobotę. Wiatr przynosił fragmenty erupcji do drugiego największego miasta Sycylii, Katanii (populacja 752.895 w obszarze metropolitalnym), gdzie loty na największym porcie lotniczym były do dzisiaj uziemione. Opad popiołu odnotowano również w Nicolosi, Viagrande, Trecastagni i Acireale.

 

Włoscy urzędnicy powiedzieli, że Etna, jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie, uspokoiła się po tygodniu działalności. Ostrzegają jednak, że sycylijski wulkan może z powrotem obudzić się z krótkotrwałego snu i kolejna aktywnej faza może być tuż za rogiem".

Źródłohttp://www.irishweatheronline.com/news/earthquakesvolcanos/mount-etna-erupts-drops-ash-on-nearby-towns/25755.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj