Putin podpisał dekret o dożywotniej emeryturze kombatantów w krajach bałtyckich

Kategorie: 

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o dostarczaniu pomocy materialnej przez całe życie dla niektórych kategorii kombatantów, mieszkających na Litwie, Łotwie i w Estonii. W czwartek poinformowały o tym służby prasowe Kremla. Dokument ustanawia miesięczne płatności w wysokości 500 i 1000 rubli, pisze Lenta.

 

W związku z tym rząd rosyjski identyfikuje źródła i koszty finansowania oraz procedury płatności. Ludzie objęci wsparciem to osoby niepełnosprawne i zarazem uczestnicy Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, a także byli  nieletni  więźniowie obozów koncentracyjnych, gett i innych miejsc odosobnienia, utworzonych w czasie II wojny światowej.

 

Dekret dotyczy także żołnierzy pełniących służbę w jednostkach, zakładach, szkołach wojskowych, które były częścią armii w okresie od dnia 22 czerwca 1941 do 3 września 1945, co najmniej przez sześć miesięcy. Na pomoc mogą liczyć kombatanci, którym przyznano ordery i medale ZSRR za służbę w określonym terminie, wdowy i wdowcy żołnierzy poległych w czasie wojny z Finlandią, a także wojny z Japonią. Wsparciem objęci są także byli „mieszkańcy” oblężonego Leningradu.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Z tego co ty widzę jak

Z tego co ty widzę jak piszecie, to Polacy nie chcą żydowskiego Porządku w Polsce, ale chca go PO-lajcy w swojej PO-lajcy..
 ało tego ale niektóre skur*y syny zapewne usiłują terroryzować "screnami" i artykułami...
buhahhhaaa.. Jak sie nie ma siły to sie chowa z armaty...

Portret użytkownika polakk

Czy ktoś nie rozumie,

Czy ktoś nie rozumie, dlaczego mieszkańcy Krymu w demokratycznym referendum zdecydowali, że nie chcą żyć z tego ścierwa? Nie każdy jednak zrozumieć, dlaczego ludzie w południowo-wschodniej nie uznają niedemokratyczny reżim juntę?

Cały świat śmieje się z Ukrainą, cały świat śmieje się z idiotów, którzy zniszczyli konstytucję, zniszczyć demokrację, stworzył niekonstytucyjne zamachu, stworzyli prawa faszystowskie, zniszczyć wolność prasy i zamknięty 40 stacji radiowych i telewizyjnych, start wojny domowej i wysłane czołgi i samoloty do zabicia obywateli wschodniej Ukrainie, pokonać parlamentarzystów, sędziów, dziennikarzy, kandydatów na prezydenta ...

Niekonstytucyjne zamachu, niszczenie demokracji i początek wojny domowej w całym świecie jest przestępstwem
Referendum jest podstawowym narzędziem demokracji!

PS Dlaczego obywatele nie są krymskiej zrobić referendum w okresie 1991-2014? Dlaczego ludzie w południowo-wschodniej nie patrząc referendum w okresie 1991-2014?

Ukraina kilka miesięcy temu był przeciętny kraj ze średnią problemów, a następnie faszyści wykonane niekonstytucyjne zamachu zniszczył demokrację i zniszczone Ukrainę
Pokaż mniej · Pokaż oryginalny tekst

Portret użytkownika olo manolo

Swoje palce USA w Czeczenii

Swoje palce USA w Czeczenii oczywiscie maczalo, ale akurat to Putinowi byla ta wojna (mowie o pierwszej) bardzo potrzebna.

Sadze ze wyniszczenia calego narodu nijak nie da sie obrocic na kozysc ruskiej propagandy jak to probujesz czynic.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem