Putin podpisał dekret o dożywotniej emeryturze kombatantów w krajach bałtyckich

Kategorie: 

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o dostarczaniu pomocy materialnej przez całe życie dla niektórych kategorii kombatantów, mieszkających na Litwie, Łotwie i w Estonii. W czwartek poinformowały o tym służby prasowe Kremla. Dokument ustanawia miesięczne płatności w wysokości 500 i 1000 rubli, pisze Lenta.

 

W związku z tym rząd rosyjski identyfikuje źródła i koszty finansowania oraz procedury płatności. Ludzie objęci wsparciem to osoby niepełnosprawne i zarazem uczestnicy Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, a także byli  nieletni  więźniowie obozów koncentracyjnych, gett i innych miejsc odosobnienia, utworzonych w czasie II wojny światowej.

 

Dekret dotyczy także żołnierzy pełniących służbę w jednostkach, zakładach, szkołach wojskowych, które były częścią armii w okresie od dnia 22 czerwca 1941 do 3 września 1945, co najmniej przez sześć miesięcy. Na pomoc mogą liczyć kombatanci, którym przyznano ordery i medale ZSRR za służbę w określonym terminie, wdowy i wdowcy żołnierzy poległych w czasie wojny z Finlandią, a także wojny z Japonią. Wsparciem objęci są także byli „mieszkańcy” oblężonego Leningradu.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika polakk

Czy ktoś nie rozumie,

Czy ktoś nie rozumie, dlaczego mieszkańcy Krymu w demokratycznym referendum zdecydowali, że nie chcą żyć z tego ścierwa? Nie każdy jednak zrozumieć, dlaczego ludzie w południowo-wschodniej nie uznają niedemokratyczny reżim juntę?

Cały świat śmieje się z Ukrainą, cały świat śmieje się z idiotów, którzy zniszczyli konstytucję, zniszczyć demokrację, stworzył niekonstytucyjne zamachu, stworzyli prawa faszystowskie, zniszczyć wolność prasy i zamknięty 40 stacji radiowych i telewizyjnych, start wojny domowej i wysłane czołgi i samoloty do zabicia obywateli wschodniej Ukrainie, pokonać parlamentarzystów, sędziów, dziennikarzy, kandydatów na prezydenta ...

Niekonstytucyjne zamachu, niszczenie demokracji i początek wojny domowej w całym świecie jest przestępstwem
Referendum jest podstawowym narzędziem demokracji!

PS Dlaczego obywatele nie są krymskiej zrobić referendum w okresie 1991-2014? Dlaczego ludzie w południowo-wschodniej nie patrząc referendum w okresie 1991-2014?

Ukraina kilka miesięcy temu był przeciętny kraj ze średnią problemów, a następnie faszyści wykonane niekonstytucyjne zamachu zniszczył demokrację i zniszczone Ukrainę
Pokaż mniej · Pokaż oryginalny tekst

Portret użytkownika olo manolo

Swoje palce USA w Czeczenii

Swoje palce USA w Czeczenii oczywiscie maczalo, ale akurat to Putinowi byla ta wojna (mowie o pierwszej) bardzo potrzebna.

Sadze ze wyniszczenia calego narodu nijak nie da sie obrocic na kozysc ruskiej propagandy jak to probujesz czynic.

Portret użytkownika achiles38

Dla mało myślących: Liczy się

Dla mało myślących: Liczy się gest, a nie kwota i to że dają, a nie jak u nas z emerytur zawyczaj zabierają, nawet są OPODATKOWANE. A dają wedle tego artukółu dla obywateli obcych, na dzień dzisiejszy KRAJÓW.  A co nasi emeryci dostają od NIEMCÓW?  LIDLE, BIEDRONKI, REALE, gdzie za to co im z emerytór zostanie, po opłatach mogli sobie kupić, dżem niemiecki i bagietke, na osłodę.

Portret użytkownika koń który mówi

87 PLN to 16 funtów

87 PLN to 16 funtów brytyjskich. Masz pojęcie, że w UK za 16 funtów kupisz więcej niż w PL za 87zł? Tak więc nie przeliczaj bezsensownie bo nie wiesz co można kupić za 1000 rubli w Rosji.
Jak tusk dał emerytom 10zł podwyżki to też tak kpiłeś? A jak wydłużył wiek emerytalny to oburzałeś się tak jak teraz na Putina?

Portret użytkownika Shock One

Dozywotnia dla ludzi co

Dozywotnia dla ludzi co pozyja Moze pare lat o ile jeszcze zyja. Zenada. A przy okazji przyslodzi ich dzieciom I wnukom zeby latwiej ich wcielic w armie radziecka juz wkrotce. Dorzuci jeszcze pare obietnic bez pokrycia I pojda narody walczyc za Rasije. Mam nadzieje, ze to madrzy ludzie I nie dadza sie nabrac zrozpaczonemu klamczuszkowi.

Portret użytkownika achiles38

Władze Rosji do weteranów

Władze Rosji do weteranów wysyłają listonoszy z dodatkowymi dodatkami rentowymi, zaś nasze władze przyczyniają się do wizyt KOMORNICZYCH EGZEKUTORÓW,  za lichwiarskie kredyciki by przeżyć do pierwszego mogli, których oni nie są wstanie zwrócić z tych rent głodowych, jakie mają.  A TO POLSKA WŁAŚNIE!!!

Portret użytkownika achiles38

No i po takich informacjach,

No i po takich informacjach, weż tu i bądź, tkz. poskim PATRIOTĄ, może się to określenie równie dobrze kojarzyć z innym podobnym czyli, PORZYTECZNYM IDIOTĄ ( bez urazy i oczywiście ujmy w należnym tym ludziom, szacunku ) Ale taki właśnie nasuwa się obraz, jak ci ludzie którzy wówczas mieli swoje ideały i swą krew za naszą wolność przelewali, zostali oszukani i na dziś dzień się w grobach przewracają, jak widzą to że:
- nasz kraj jest doszczętnie ze wszystkiego rozkradany, co po wojnie zostało zbudowane ......
- dodatkowo zadłużani jesteśmy tak, że nawet nasi wnukowie w normalny sposób oddać tego, nie będą umieli ....
- wszędzie dżender, kure**wo i przyzwalenie do okradania współobywatela KRÓLUJE .....
- media sprzedane i łgają jak najęte w celu obecnego ładu utrzymania z narzutu odgórnego
- kler niecały, ale gwałci małe dzieci i doj z kasy barany, na tacy, by mieć kasę na nowe fury i pałace ......
- matki mordują z biedy, swoje dzieci nowo narodzone .......
- wreszcie nasi z nadania włodaże czczą Banderowskie PLEMIĘ, które wybiło w bestialski sposób naszych obywateli, na wschodzie i pomagają ich obecnym kultywatorom......
 Tylko część wymieniłem krzywd naszym rodakom wyrządzonych, za ich krew przelaną wymieniłem, ale powinno to dać do myślenia prawdziwym rodakom, zwłaszcza pod tym artykółem. Biada naszemu KRAJOWI,  za to BIADAAAA
 

Portret użytkownika olo manolo

Generalnie zgoda. Ale o

Generalnie zgoda.

Ale o dlugi az tak sie nie martw, dlugi swoich niewolnikow splaca wlasciciel, cala sztuka w tym by trafic do lepszego pana i tu chyba nam sie udalo, choc pozamiatane jeszcze nie jest, ale juz prawie. Takze spoko, dbaj o rodzine a bedzie dobrze.

A mendy u wladzy i ci za nimi, ktorym sie wydaje ze sa pupilkami swoich mocodawcow, pozaluja swojej naiwnosci i nikczemnosci, kara przyjdzie z tej samej reki ktora teraz ich glaszcze.

Portret użytkownika Medium

achiles38 napisał: No i po

achiles38 wrote:

No i po takich informacjach, weż tu i bądź, tkz. poskim PATRIOTĄ
Zanim zaczęłam cokolwiek pisać w internecie, uzbrojona w narzędzie zwane astrologią dobrze przeanalizowałam swoją linię widzenia na podstawie dostępnych źródeł jak i własnych doświadczeń i doszłam do wniosku, że tzw. polski patriotyzm ma niestety zabarwienie pejoratywne.
Tym bardziej, że ostatni solidarnościowy (w domyśle: separatystyczny) wybuch patriotyzmu był zwykłą polityczną zagrywką kościoła katolickiego i na śmierć zaszachowanego Karola Wojtyły.
Możecie znaleźć u Leona Zawadzkiego, że energia ostatnich stopni Byka podlega wpływom złowrogiej gwiazdy Algol, a tam stoi Wojtyły Słońce. 
Bardzo ciężko podważa się kościelne świętości, zachęcam jednak każdego do samodzielnego myślenia, rozróżniania i hierarchizowania nie posad, a realnych  duchowych wartości i ich nosicieli.
Gratyfikacja, choćby i symboliczna, jest tylko wstąpieniem na właściwą drogę.
 
 

Portret użytkownika Calvo

Już dawno skończyłem 18 ale

Już dawno skończyłem 18 ale też jeszcze ze mnie szczyl. Bo ni jak ni mogę skleić tego Leona Zawadzkiego w stopniu Byka ze słońcem na Algolu. A gdzie tu patriotyzm? Może moja przekątna horyzontalna pokrzywiona jaka? Medium, ratuj proszę.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem