Przywództwo ISIS wydało nową fatwę, umożliwiającą pobieranie narządów od żyjących więźniów

Kategorie: 

Liderzy grupy terrorystycznej „Państwo Islamskie” (Daishev) zezwolili na usuwanie narządów od żywych więźniów poprzez nieznany do tej pory rodzaj fatwy, donosi Reuters. Amerykanie podali, że specjalny dokument w tej sprawie został odkryty przez amerykańskie siły specjalne podczas operacji przeprowadzonej we wschodniej Syrii w maju.

 

 

Fatwa N68 z dnia kolejnego 31 stycznia 2015 r. stwierdza, że nie ma przeszkód do usuwania narządów od żywych „apostatów", aby uratować życie muzułmanina, nawet jeśli operacja byłaby śmiertelna dla ofiary.

 

Według agencji, dokument nie wskazuje, że bojownicy ISIS zaangażowani w usuwanie organów lub handel nimi, mają do tego prawo. Sygnały o takiej działalności napływają z Iraku. Fatwa nie podaje żadnych kryteriów, które definiują „apostatów" . W więzieniach ISIS siedzą zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie - szyici i sunnici, którzy nie popierają ekstremistycznych poglądów.

 

Iracki ambasador przy ONZ Mohamed Ali Alhakim powiedział agencji Reuters, że dokument powinien zostać rozpatrzony przez Radę Bezpieczeństwa ONZ jako dowód, że ISIS zajmuje się handlem organami. W lutym Rada Bezpieczeństwa na wniosek Alhakima badała śmierć 12 lekarzy z rąk bandytów w Mosulu. Według władz irackich, lekarze zostali zabici po odmowie przeprowadzenia operacji „zbioru” narządów.

 

16 maja podczas nalotu sił specjalnych USA w Syrii, zabito Abu Sayyaf i jego żonę Umm Sayyaf. Ludzie ci nadzorowali finanse ISIS. Ważne informacje pochodzą rzekomo z ich komputerów (łącznie siedem terabajtów danych).

 

Media podały, że amerykański wywiad pozyskał cenne informacje na temat struktury zarządzania ISIS. W szczególności stwierdzono, że ze względu na te dane, stało się jasne, jak przywódca Abu Bakr al-Baghdadi kontroluje grupę i ukrywa swoją lokalizację. Jednocześnie przedstawiciele urzędników antyterrorystycznych USA przyznali, że nie jest jasne, jak skutecznie będą wykorzystywane te bazy danych, z uwagi na tajność struktur ISIS oraz zdolność grupy do przystosowania się do nowych warunków.

 

Do tej pory, większość dokumentów nie była ujawniana do wiadomości publicznej. Amerykanie muszą jednak podzielić się tymi informacjami ze swoim sojusznikami w celu poprawy efektywności wspólnej walki przeciwko ISIS.

 

Przechwycone pliki dokumentów pokazują, jak kierownictwo ISIS legalizuje swoje przestępcze działania. Tak więc, według Reutera, wśród dokumentów jest również Fatwa N64, która opisuje szczegółowe zasady ewentualnego gwałtu pojmanych kobiet.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Preston

Do określania grupy

Do określania grupy terrorystycznej powinniśmy używać nazwy Daesh, a nie ISIS.
Grupa nazwała się Państwem Islamskim w Iraku i Syrii, stąd angielski skrót ISIS. Nazwę wymyślili sami terroryści, bo jest to częścią ich propagandy. To oni chcą, by nazywać ich państwem i do tego islamskim, bo chcą uchodzić w oczach muzułmanów za kalifat, a więc za prawowite przedstawicielstwo władzy proroka Mahometa. Organizacja terrorystyczna nie jest jednak krajem, podobnie jak Al-Kaida nie była krajem, gdy kontrolowała część Afganistanu. Nadanie terrorystom prawa do używania nazwy państwa jest uznaniem ich sukcesów i podporządkowaniem się linii ich propagandy. Poza tym słowo „Isis” z mitologii egipskiej oznacza boginię płodności, opiekunkę rodzin. 

Ciekawostką jest to, że sami terroryści nie lubią słowa "daesh" i nie chcą, by go używać. Słowo "daesh" to akronim powstały z arabskiego skrótu nazwy Państwo Islamskie w Iraku i Syrii. Terroryści go nie lubią, bo jest bardzo podobne do arabskiego słowa „daes” oznaczającego  „niszczycieli” lub "siewców nieporządku", co jest radykalnie sprzeczne z propagandą terrorystów przedstawiających się właśnie jako wprowadzających ład i porządek.

 

Portret użytkownika Rodak

To fałszywka propagandy

To fałszywka propagandy ameryykanskiej dla spowodowania nieufności i konfliktu  ,iędzy  muzułmanami i katolikami  i to ma prowadzic do wojny miedzy nimi. To celowe fałszywe i kłamliwe wiadomości .
Ludzie !!! \
Nie wierzcie  w takie wiadom,ości jak w te rzezie inscenizowane przez Ameryjkanów.

Portret użytkownika prawda boli lekarzy

Jak pewien lekarz ogłosił, że

Jak pewien lekarz ogłosił, że nowa definicja śmierci umożliwiła zabójczy biznes ludzkimi organami to został przez lekarzy odsądzony od czci i wiary i prawie spalony na stosie. Mam wrażenie, że lekarze to zwykli znachorzy, którzy gdyby mogli dla ochrony własnych interesów paliliby na stosie tych co mówią prawdę o procederze farmaceutycznym. Jak się okazuje, żeby pobrać organy od człowieka musi być żywy, ale niew rozumieniu nowej definicji śmierci. Żywy czyli taki, który mógłby żyć, gdyby lekrza zechcieli go uratować, ale za organy dostaną większą kasę. Handel organami to chyba największa zbrodnia koncernów farmaceutycznych. Mało się mówi o tym, że biorca przez całe życie musi brać drogie leki, które są refundowane przez podatników. Gdybym miał wybór iść do leakrza lub do szanowanego znachora, wybrałbym znachora.  W średniowieczu znachorzy posiadali większą wiedzę o leczeniu, której dziś nie posiadają wykształciuchy medyczne.

Portret użytkownika Joenna

To doszukiwanie sie w kazdej

To doszukiwanie sie w kazdej katastrofie, zamachu czy wojnie Zydow robi sie smieszne. Chodzi o kilku Zydow, nie o caly narod. Poza tym grupy rzadzace to nie tylko Zydzi.  To nie zydzi sa winni panoszacemu sie islamowi, a Wschod, ktory im na to pozwala. Panstwo Islamskie moznaby dawno zniszczyc. USA wyraznie jednak zalezy,aby sie ono utrzymywalo. A Wy dalej plujcie jadem na Zydow, kiedy to muzlumanie panosza sie coraz bardzije po swiecie. Zylam miedzy nimi, tzw umiarkowanymi muzlumanami , tymi pseudo-pokojowymi. Nie wiecie,z kim macie do czynienia i kto jest wrogiem nr 1. Obama rowniez nigdy nie zwroci sie przeciwko wspolbraciom. Gdyby zrobic cos przeciwko nim to juz krazylyby fatwy.  Kiedy studiuje sie historie od czasu powstania USA to oni, na rowni z Islamem sa najwiekszym zagrozeniem. 

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Joena, to fakt, że nie

Joena, to fakt, że nie wszyscy żydzi to talmudyści, ale wszyscy talmudyści to wyłacznie żydzi. Dokąd wszyscy żydzi nie wyrzekną się Talmudu to ten naród będzie narodem zbrodniarzy i nie może zaliczać się do ludzi, tylko do bydła. To nie Twoja wina, żeś urodziła się żydówką, ale Twoją winą jest to, że nie mialaś odwagi głośno potępić Talmud, że jest zbrodniczą i nieludzką ideologią zboczonych rabinów pedofili i pedałów. Talmud stanowi bowiem podstawę zbrodniczego syjonizmu, Tak samo winni są wszyscy żydzi nie będący talmudystami i syjonistami z tego samego powodu. Nie wszyscy Niemcy byli hitlerowcami, ale wszyscy Niemcy byli winni, że jemu nie stawili oporu.
 Żaden żyd nie potepia takich zbrodniczych postaci jak Soros, Rockefeller, czy członków Bilderberg, więc jesteś tak samo winna tego, że jesteś przedmiotem nienawiści krzywdzonych przez nich ludzi.
 A "panoszący" się Islam (ISIS) jest finansowany przez tych co wyżej wymieniłem.
W ten sam sposób wszyscy Polacy są winni temu, że nie przeciwstawili sie takim zbrodniarzom jak Komorowski i Tusk
 Również ja...

Portret użytkownika Zenek :)

Od kiedy to LUDOBÓJCZA

Od kiedy to LUDOBÓJCZA SATANISTYCZNA SEKTA o charakterze TERRORYSTYCZNO-GRABIEŻCZYM jest "narodem" ?

To że paru kolesi w garniturach we Wiedniu w XIX na potrzeby realizacji "planu Pike" sobie wymyśliło taki "naród" nie oznacza iż on faktycznie jest NARODEM. Od najdawniejszych czasów, tych jeszcze biblijnych, żydami określano "ZBIERANINĘ BANDYTÓW i KOZOJ...CÓW wałęsających się na pograniczach państw" (patrz artykuł w w WiŻ) i tak pozostało do dziś.... tylko dziś na takie coś się mówi MAFIA....

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem