Przyczyną upadku algierskiego samolotu w Mali mogły być złe warunki pogodowe

Kategorie: 

24 lipca w północnym Mali rozbił się samolot McDonnell Douglas MD - 83 Air Algerie, lecący z Wagadugu – stolicy Burkina Faso, do Algieru. Na pokładzie maszyny było 118 ludzi, a nie jak wcześniej podawano 116. W wyniku katastrofy nikt nie przeżył.

 

Według Euronews, w wypadku zginęło 51 Francuzów, 26 obywateli Burkina Faso, 8 Libańczyków, 7 Algierczyków, 5 Kanadyjczyków i  4 Niemców, a także pasażerowie ze Szwajcarii, Luksemburga, Belgii, Ukrainy, Egiptu, Nigerii i Mali. Załogę, dwóch pilotów i cztery stewardesy, tworzyli Hiszpanie.


Eksperci nie wykluczają żadnego scenariusza dot. katastrofy, choć podkreślają, że najprawdopodobniejszą przyczyną były złe warunki pogodowe w pasie równikowym. Z tego powodu piloci postanowili zmienić kurs lotu, podaje RFI. Prezydent Francji Francois Hollande, mówiąc o możliwych przyczyn katastrofy, nie wyklucza różnych wersji, ale powiedział, że złe warunki pogodowe, to najbardziej prawdopodobna przyczyna wypadku.

„Czynniki meteorologiczne w tym regionie są bardzo ważne, ponieważ jest to obszar równikowy, a pogoda zmienia się tam radykalnie. Burze w regionie są bardzo silne, cumulusy wzrastają do górnych warstw atmosfery. Samoloty nie mogą latać nad nimi i muszą poruszać się w ich zakresie. Chmury burzowe tworzą się tam zazwyczaj w nocy. Z tego samego powodu w pasie równikowym rozbił się samolot, lecący z Rio de Janeiro do Paryża. Samolot, który znajdzie się w chmurze burzowej w strefie równikowej przez pomyłkę, ma małe szanse na przetrwanie” – powiedział Jean - Pierre Othello, były pilot w wywiadzie udzielonym stacji RFI.

„Wiemy, że z powodu złych warunków pogodowych pilot poprosił, aby zmienić kurs. I tak się stało. Istniej wiele hipotez na temat wypadku. Sytuacja w regionie jest teraz bardzo skomplikowana z punktu widzenia meteorologicznego. Trudne warunki pogodowe mogły być przyczyną katastrofy, ale brane są pod uwagę też inne hipotezy. I nie możemy wykluczyć żadnej z nich, dopóki nie mamy pełnej informacji. Rozważana jest również wersja ataku. Ale jedna rzecz jest pewna – w momencie katastrofy panowały złe warunki pogodowe” – powiedział Laurent Fabius, minister spraw zagranicznych Francji.

Z kolei Frédéric Cuvillier, francuski minister transportu, uważa, że przyczyną katastrofy była usterka techniczna samolotu i złe warunki pogodowe. Cuvillier wyklucza, iż maszyna została zestrzelona.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dedal

powiedzcie 'muminki' tu

powiedzcie 'muminki' tu pisujące i czytujące: czy nie dziwi was, że wszystkie strony się oszczekują wzajemnie, ale ŻADNA nie podaje dowodów???
 
Dotyczy to zarowno katastrof z ukrainy, jak i afryki:
1.   Odkodowanie czarnych skrzynek zajmuje godziny, a nie tygodnie.
2.   odczytanie monitoringu z wież lotniskowych zajmuje godziny, a nie tygodnie
3.  odczytanie monitoringu radarów wojskowych i cywilnych - jak wyżej.
Wszystkie te dane są streamowane i przechowywane przez kilka lat. Ramię robota odszukuje wskazaną taśmę w ciągu kilku sekund. 
Nie wierzycie to poczytajcie o systemach "mass storage systems'. Potem wejdźcie na odpowiednie strony producentow i ich lokalnych dystrybutorów i przeanalizujcie listy referencyjne. Czarno na białym: kto i co kupuje.
Bardziej dociekliwi niech zerkną jeszcze do BIP-u i poczytają, co władza zamawia.
 
Niebo i przestrzeń radiowa są POD STAŁYM nasłuchem. Triangulacja sygnału zajmuje wojsku kilkanaście sekund (juz za niemca w 45r. wystarczało 5 minut).
AWACS lata nad Polską i rejestruje na streamerach CAŁY ruch lotniczy i radiowy.
To samo robią Ruscy i wszystkie kraje ościenne przy pomocy stacji naziemnych.
 
Mimo tego ŻADNA ze stron nie podaje dowodów, nie podaje odczytu radarów, nie podaje odczytu nasłuchu rozmów.
Ludzie ocknijcie się - oni grają z WAMI, a przeciw sobie zbierają haki i używają ich zakulisowo.
Dowody NIGDY nie zostaną pokazane, bo żadna strona NIE MA interesu w ich upublicznieniu; targi odbywają się zakulisowo na zasadzie 'mamy taki zapis i w zamian chcemy to-a-to"
...a to oznacza, że WY jesteście jedynie celem propagandy - macie robić za gniewną MASĘ.
...i robicie Smile
 
Proste?
 

Portret użytkownika Zenek :)

  Niedawno Putin był na Kubie

 
Niedawno Putin był na Kubie podpisać umowę o wznowieniu pracy rosyjskich stacji nasłuchowych.
 
W tym "spadniętym" samolocie była córka Castro,  prezydenta Kuby.
 
Samolot spadł bo się żydzi wściekli iż Rosja będzie miała możliwość zbierania haków na nazistowski reżim uSSmański jaki jest ich wasalem.
 
Takie krążą plotki. Prawdę zapewne publice nigdy nie podadzą o ile nie będzie któremuś politykowi pomocna w "karierze". Zestrzelenie tego samolotu należy powiązać także, oprócz oczywiście bestialskiej, nazistowskiej, żydowskiej  prowokacji na terenie Noworosji z "malajem", także z nieoczekiwanie opublikowanymi w prasie zdjęciami córek Putina z przesłaniem "nie fikaj bo je zaszlachtujemu dla demona seemickiego zwanego yahwe". Czyli jak to mają w zwyczaju te biblijne Bestie czynić co żydowskie święto - rytualnie przy pomocy kabały (czarnej magii) "przerobią na mace" by tak dłużej niewolić świat swoim obłąkaniem.
 
Mordowanie dzieci znienawidziałych osób (zwłaszcza dzieci polityków) jest ukochanym i polecanym przez zwyrodnialców w myckach sposobem mszczenia się, bestialskiego mszczenia (bo te dzieci są wcześniej aż do zgonu gwałcone i torturowane na chwałe, także katolickiego, demona yahwe) na zbyt dobrych gojach jacy nie chcą służyć nazistom w ich misji niewolenia świata dla demona yahwe tudzież ośmielili się marzyć o świecie bez wojen, gwałtów, morderstw, lichwy, wyzysku i pozostałych wynalazków żydowskiej pedałokracji nie wiedzieć czemu kłamliwie zwanej cywilizacją białego człowieka.
 
 
To są ślady wskazujące na prawdziwych zamachowców dla jakich "pogoda" ma być wygodnym medialnym tłumaczeniem rozmywającycm ich odpowiedzialność by uniknęli kary.
 
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem