Przejęto rekordową partię fałszywej aspiryny

Kategorie: 

Ponad milion dawek fałszywej aspiryny wytwarzanej z glukozy przejęli francuscy celnicy. Niechlubny rekord, jeśli chodzi o przemyt farmaceutycznych podróbek, został pobity. Sfałszowana partia pochodzi z Chin, podaje serwis AN Online.

 

Francuskie Ministerstwo Gospodarki poinformowało, że około 1,2 mln dawek podrabianych leków znaleziono w dniu 17 maja w porcie w Hawrze na statku przybyłym z Chin. Opakowania z tabletkami zostały ukryte pod ładunkiem herbaty. Analiza wykazała, że pigułki nie zawierały żadnych substancji leczniczych - składały się głównie z glukozowego proszku.

 

Można zażartować, że fałszerze liczyli na zbawienny wpływ efektu placebo. Fałszywa aspiryny miała trafić do hiszpańskiej spółki na Balearach i być dalej dystrybuowana na ternie Hiszpanii, Francji i Afryki Północnej.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika OLI

Nie tylko aspiryna ale tez

Nie tylko aspiryna ale tez inne lekarstwa oraz artykuly spozywcze sa  podrabiane i sprzedawane  jako prawdziwe. Falszeze i zlodzieje  w Polsce maja sie dobrze ,sa bezkarni a POlitycy sa bezradni i rowniez bezkarni///// 

Portret użytkownika Flesz7

oscilococcillum (o ile tak to

oscilococcillum (o ile tak to się pisze) to w 85% cukier i w 15% laktoza... I to jest zwane "lekiem", w dodatku w pełni legalnym i reklamowanym w głośnym czarnym pudełku. Smile
Najlepszy jest tekst z ulotki "leków" z podpunktu "efekty uboczne", nie wiem czy wszyskie tak się zaczynają, ale te z którymi ja się spotkałem (bez recepty) zaczynały się słowami: "jak każdy lek **** wywołuje skutki niepożądane..." Biggrin właściwie to nie jest śmieszne, tylko tragiczne.
Nie łykajcie tabletek, a jest szansa że będziecie zdrowi.

New World Disorder

Portret użytkownika dizzy

Takitam napisał: Nie

Takitam wrote:

Nie rozumiesz działania leków homeopatycznych. Nie ma gorszej rzeczy od totalnego ignoranta który wymądrza się w tematach których nie rozumie.

mimo wieloletniej propagandy wielu mądrali do dziś nie widziałem przekonującego dowodu skuteczności tzw. homeopatii. Z tego powodu nadal twierdzę że określenie "lek homeopatyczny" to bezczelny oksymoron

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem