Przebadano krater, który pojawił się w okolicy rzymskiego lotniska

Kategorie: 

Naukowcy zdołali potwierdzić oficjalnie, że krater, który wyłonił się w okolicy jednego z rond w pobliżu rzymskiego lotniska Fiumicino, jest pochodzenia wulkanicznego. Specjaliści stwierdzili, że nie oznacza to jednak, iż powstaje tam nowy wulkan.

 

Wcześniej pojawiały się różne teorie. Niektórzy uważali, że krater jest efektem nagromadzenia się gazów pochodzenia organicznego, które powstały w wyniku gnicia odpadów. Inni sugerowali, że może powstał w wyniku awarii rury z ciepłą woda. Okazało się jednak, że rzeczywistość wygląda trochę inaczej.

 

Naukowcy z włoskiego Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii korzystając ze wsparcia kolegów z USA dokonali chemicznej analizy substancji wydobywających się z krateru. Okazało się, że gazy emitowane w Fiumicino są zdecydowanie pochodzenia wulkanicznego. Prawdopodobnie przedostały się do powierzchni ze szczelin wulkanicznych. Właśnie dlatego wulkanolodzy uważają, że nie dojdzie tam do wypływu magmy.

 

Ustalono, że emitowany jest głównie dwutlenek węgla, a także niewielkie domieszki metanu. Takie emisje nie są niebezpieczne, ponieważ zawierają tylko gaz i nie dochodzi do emisji magmy. Trzeba jednak pamiętać, że gazy wulkaniczne mogą być toksyczne, dlatego rozsądne jest ogrodzenie krateru i monitorowanie jego ewolucji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nel35

cytat: "Niepokojące wieści od

cytat:
"Niepokojące wieści od sejsmologów i wulkanologów napływają z Półwyspu Apenińskiego. Aktywność sejsmiczna w tym regionie w ostatnim czasie znacznie wzrosła i zagraża stolicy Włoch - Rzymowi. Najnowsze doniesienia dotyczą podwodnego wulkanu, który obudził się w odległości zaledwie 100 metrów od brzegu, w pobliżu miejscowowości Fiumicino - podrzymskiego kurortu turystycznego, gdzie znajduje się także port i lotnisko. To właśnie koło tamtego lotniska ponad miesiąc temu powstał mały wyziew wulkaniczny, o którym już informowaliśmy."
http://www.itvl.pl/news/100-metrow-od-brzegu-italii-budzi-sie-wulkan
Do tego stosunkowo blisko (ok. 200km) Pola Flegrejskie - superwulkan i Wezuwiusz...

Portret użytkownika hal-9000

Pole magnetyczne słońca sięga

Pole magnetyczne słońca sięga daleko poza ziemię, więc jeśli dwa ciała sa w jakis sposób ze soba połączone takowym polem normalna sprawą jest że będzie że w jakiś mniejszym czy większym stopniu na siebię zareagują. Przykładem są np. komety które wpadają w słońce po każdym takim 9impakcie następuje erupcja choć skala obiektów jest kolosalnie różna.

Portret użytkownika excar

"Naukowcy z włoskiego

"Naukowcy z włoskiego Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii korzystając ze wsparcia kolegów z USA dokonali chemicznej analizy substancji wydobywających się z krateru"
To zdanie świadczy o stanie europejskiej nauki ,trzeba było amerykańkiej pomocy aby stwierdzić że wydobywa się CO2 i Metan!!! ,żenada ,powinni może jescze na wszelki wypadek zadzwonić do Moskwy w tej sprawie

Portret użytkownika barra barra

jedno jest pewne. to, że

jedno jest pewne. to, że słońce ma cykle co 11 lat i podczas każdego z nich nic tragicznego się nie dzieje, nie oznacza, że tym razem również tak będzie. Swój cykl ma kometa, w rozumieniu takim, że cykl krótkoterminowy nakłada się na cykl długoterminowy. Własnie tego jesteśmy świadkami. Wierzę i wewnętrzenie jstem przkonany, że liczba trzęsień ziemi, w tym tsunami, bardzo spora aktywność wulkaniczna, śmierć zwierząt w morzach i oceanach - nie tylko małych ale własnie jak ostatnio dużych (wstęgory, wieloryby, delfiny, ...) utwierdza mnie w przekonaniu, że dramat jest dopiero przed nami. I tylko ślepy z głupcem tego nie dostrzegają. a kometa i jej siostry wraz z "czymś" co z nimi leci, jeszcze do nas nie dotarła a już tyle się pisze o jej dziwnych kształtach porównywalnych z rysunkami w polach z 2009. Qrwa, coś jest na rzeczy. Zrozumiemy to wkrtóce, wszyscy na Ziemi zrozumiemy. Zycie się przewartościowuje każdemu i wszędzie. Mali będą dużymi a duzi, małymi.

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem