Prywatna firma, do 2020 roku, chce wysłać człowieka na Księżyc

Kategorie: 

Ponad 40 lat po osiągnięciach programu Apollo człowiek może wrócić na powierzchnię srebrnego globu. Zabierają się za to Chińczycy, wspominają o tym Rosjanie i Amerykanie wygląda jednak na to, że najszybciej na Księżyc może polecieć prywatna firma.

 

Komercjalizacja przestrzeni kosmicznej postępuje w niewyobrażalnym tempie. Dopiero, co świętowaliśmy pierwszy prywatny statek kosmiczny, który wykonuje rutynowe loty transportowe na Międzynarodową Stację Kosmiczną a już zaczyna się prywatny wyścig na Księżyc. W ciągu najbliższych dni firma Golden Spike obwieści swój ambitny plan powrotu na powierzchnię Księżyca do 2020 roku. Konferencja prasowa na ten temat ma się odbyć w Waszyngtonie w ciągu najbliższych dni.

 

Przedstawiciele firmy już teraz jednak twierdzą, że celem jest stworzenie amerykańskiego pojazdu kosmicznego, który będzie w stanie polecieć na Księzyc i powrócić. Liczą oni na to, że osoby prywatne lub wielkie korporacje będa chciały korzystać z ich usług celem prowadzenia na Księżycu jakichś eksperymentów lub w celu uzyskania międzynarodowego prestiżu. Bilet na Księżyc i spowrotem ma podobno kosztować około 1,5 miliarda dolarów.

 

Chodzą słuchy, że w przedsięwzięcie zaangażowali się finansowo Richard Branson i Warren Buffet. Wiadomo też, że z firmą współpracuje wielu byłych ekspertów NASA. Są już nawet plany, aby w przestrzeń kosmiczną wynosić pojazd za pomocą technologii firmy SpaceX, producenta systemu kapsuł transportowych Dragon.

 

Zaangażowanie prywatnych firm w najbliższa nam przestrzeń kosmiczną powoduje, że obszar ten można porównać do dzisiejszego dzikiego zachodu, gdzie nie obowiązują prawa i wystarczy coś oznaczyć, jako swoje, aby to do niego należało. Specjaliści z dziedziny prawa międzynarodowego twierdzą, ze taki stan rzeczy nie potrwa długo i pojawi się stosowne ustawodawstwo normalizujące przepisy eksploracji najbliższego nam kosmosu.

 

 

Źródłohttp://news.bbc.co.uk/today/hi/today/newsid_9775000/9775983.stm

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika wertosik1

Witam Wszystkich! Uważam, że

Witam Wszystkich!
Uważam, że firma, która opowiada takie bajki, przygotowała lepsze studio do falsyfikacji nagrań z księżyca.
Na jakiej podstawie to piszę.
Jeśli amerykanie byli na księżycu, dlaczego nie zdobyli niepodważalnych dowodów na ruch obrotowy Ziemi. Jeżeli mieli kamery, które działały w temperaturach -100 do +100 STOPNI CEJCJUSZA - to mogli je skierować na ziemię przez niedługi czas, i sprawa byłaby wyjaśniona z obrotem Ziemi.
Pozdrawiam

Portret użytkownika mircoboss

Ja uwazam ze to jest

Ja uwazam ze to jest chore..przecierz tam nic nie ma !!! wole sobie na Karibiku cos kupic niz na Ksiezycu !!! ale i tak nie mam tyle pieniedzy zeby tak rozzucac po ksiezycU ...!!! to jest tylko smieszzne...lepiej by te pieniadze dali dla ludzi co nie maja co jesc a jest ich bardzo sporo....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..to jest tylko chore co robia !!!

Etna juz tez powoli robi sie goraca !!

Portret użytkownika jojo

Księżyc to najlepsza baza dla

Księżyc to najlepsza baza dla człowieka do eksploracji kosmosu ISS to namiastka, jest tylko jeden problem...trzeba tam wylądować i wrócić. Ale ponoć już tam byliśmy i nic ciekawego tam nie było więc przez trzydzieści lat nie chcieliśmy wracać a teraz nie wiemy jak wybudować pojazd toż to kpina bo wystarczy wziąść z muzeum tamten a skoro tamta dobra i sprawdzona kilka razy technologia jest to użyjmy ją ....i zróbmy wyścigi łazikami Wink

Portret użytkownika Ja

O ile te świtliste twory na

O ile te świtliste twory na to pozwolą :], ponoć po za apollo 18 i kolejnymi "chcoiaż utrzymuja niektórzy że kolejne misje również nie posadziły lądowników na srebnym globie, po za rosjanami - ale te były ponoć bezzałogowe" żadne wcześniejsze loty tam nie dotarły i to co tam zobaczyli/odkryli ich przeraziło - może tak jest może to też jest ściema.
Faktem jest że zdjącia naszego satelity są dostępne raczej w kiepskiej jakości bez zbliżeń na każdy obszar, a jest najbliżej nas - ciekawe. Kiedy proponowano aby wycelowano tam Hubble aby dokonać lepszych i w większym zbliżeniu zdjęć to stwierdzono "chyba NASA" że i tak nic by nie było widać i na tym się skończyło, ale jakoś nikt nie próbował do tej pory w dużym powiększeniu naprawdę w dużym, zrobić Księżycowi zdjącia, a jeśli już są takie to nie pokazano je publicznie.
 
Wiele jest informacji o tym jak nasz satelita jest mało znany przez nas i jak były/są retuszowane i podmieniane zdjęcia jego fragmentów - pytanie w jakim celu? aby ukryć coś? tylko po co?

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika phoenixmonk

urodzilismy sie na ziemi

urodzilismy sie na ziemi gdzie wszystko jest juz podzielone, wykupione i czyjeś, jestesmy na kogos ziemi i mamy stosowac sie do kogos prawa i obowiazkow. teraz to samo stanie sie z ksiezycem,tylko ze ksiezyc wykupja najbogatsi stajac sie jeszcze bogatszymi... a my zwykli ludzie znowu z gownem zostaniemy. Czy nie mozna zrobic inaczej i dac wszystkim po rowno...albo nikomu nic?

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem