Projekt "Outernet" ma zapewnić darmowy dostęp do internetu na całym świecie

Kategorie: 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już za kilka lat wszyscy ludzie na Ziemi będą mieć dostęp do darmowego, nieocenzurowanego internetu. Projekt prowadzony przez Media Development Investment Fund (MDIF) zakłada wyniesienie na orbitę okołoziemską kilkuset niewielkich ładunków, które będą udostępniać internet.

 

Organizacja ma nadzieję, że do czerwca tego roku uda się opracować prototypową satelitę, przeznaczoną do testów. Jeśli fundusze na to pozwolą, to na początku przyszłego roku zostanie wyniesiona satelita która umieści miniaturowy ładunek "CubeSat" na orbicie okołoziemskiej a w ciągu kilku kolejnych lat pojawi się tam setki tego typu urządzeń.

 

Jak powiedział Peter Whitehead, właściciel organizacji MDIF, powstanie tego projektu ma na celu wsparcie przepływu niezależnych wiadomości, informacji i debaty, co jest potrzebne ludziom dla zbudowania "wolnej, kwitnącej społeczności". Wszechobecny i nieocenzurowany internet umożliwi pełniejsze uczestnictwo w życiu publicznym oraz ochroni prawa człowieka. Organizacja powołuje się również na poniższy artykuł:
"Każdy ma prawo do wolności opinii i wyrażania jej; prawo to obejmuje swobodę posiadania niezależnej opinii bez czyjejś ingerencji oraz poszukiwania, otrzymywania i rozpowszechniania informacji i poglądów za pośrednictwem wszelkich mediów, bez względu na granice" - brzmi Artykuł 19 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.
Syed Karim, dyrektor innowacji w MDIF powiedział dla National Journal, że największym problemem przed jakim stoi organizacja, to fundusze. Projekt może zostać zrealizowany w ciągu trzech lat, jednak wymagane są środki finansowe, wynoszące około 12 miliardów dolarów. Wyniesienie jednego ładunku na orbitę okołoziemską o rozmiarach 10x10x10 centymetrów, wymaga ponad 100 tysięcy dolarów. Natomiast dla największego ładunku o wielkości 34x10x10 konieczne jest zainwestowanie ponad 300 tysięcy dolarów.

 

Gdy projekt zostanie zakończony i setki takich urządeń zostanie wyniesionych na orbitę, wszyscy ludzie na Ziemi będą posiadać dostęp do niecenzurowanego, darmowego internetu. Trudno uwierzyć, żeby w dzisiejszych czasach coś takiego mogło być możliwe.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wideo/w-niedalekiej-przyszlosci-darmowy-internet-bedzie-dostepny-calym-swiecie

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika jvk_2012

Jak dla mnie to te "pijawki"

Jak dla mnie to te "pijawki" hoopery chcą z nas mrówek do końca wyssać resztę grosza, pod pozorem tak "wzniosłych projektów dla ludzkości". Przecież ten cały fałsz jaki mamy jest obliczony tylko na pogłębianie długów, tak całych państw jak i każdego człeka. oni już zgromadzili takie zasoby, że każda jedna mrówka na tej Ziemi żyłaby w luksusie, bez chorób, głodu, z porządnym dachem nad głową i przeciętną życia co najmniej 120 lat. Rzekłem. 

Portret użytkownika 3plabc

Za darmo na tym świecie to

Za darmo na tym świecie to najwyżej po ryju można oberwać hehehehe. Internet jest świetnym narzędziem inwigilacji, a wszechobecny jest perfekcyjnym narzędziem inwigilacji... o "internecie rzeczy" słyszał kto? Taka globalna sieć dostępna w każdym miejscu na planecie i gdzie się wtedy pochowacie przed okiem "wielkiego brata"? Cieście się resztkami wolności i wolną wolą... niedługo obie te rzeczy wam zabiorą, a motłoch jeszcze przyklaśnie!

Portret użytkownika kamil-c.

Czy to ważne czy cenzurowany

Czy to ważne czy cenzurowany czy nie pomysł nie ma prawa wyjść z ram projektu do wyciągania dotacji czytałem o tym projekcie na taka odległość  jak z orbity trzeba by było kilku kilowatów energii na sygnał WiFi niby skąd Bedzie ta mała kostka czerpać energii z małych paneli słonecznych ? nawet mini reaktory nie dadzą rady... Kolejny projekt który służy do dojenia dotacji...

Portret użytkownika olo manolo

Nic nigdy nie jest darmowe.

Nic nigdy nie jest darmowe. Trzeba wlozyc prace zeby to stworzyc, trzeba bedzie wkladac prace zeby to utrzymywac. Zupelnie jak z panstwowa sluzba zdrowia i edukacja - niby darmowe a kosztuje nas 1.5x tyle co kosztowaloby prywatne i dziala 1.5x gorzej.

Mam nadzieje ze to bedzie prywatne, a nie dotowane przez panstwo.

Bez cenzury? Bez cenzury nie oznacza bez podsluchu.

Zogniskowanie calego ruchu w sieci, albo chocby czesci w kilkuset wezlach to jest dopiero ulatwienie dla sluzb.

Oczywiscie teraz tez jest podobna liczba glownych wezlow, ale ruch lokalny juz przez nie nie przechodzi. Zobaczymy jak bedzie z tym.

Portret użytkownika ARTUR

Nawet gdyby to było prawdą ,

Nawet gdyby to było prawdą , to Polska nie ma podpisanych Praw człowieka czy też socjalnych . Dysponujemy jedynie stalinowską konstytucją i prawem karnym , nawet prowadzący działalnośc gospodarczą nie są karani przez urzędy skarbowe z tytułu prawa gospodarczego ale karnego skarbowego .

Portret użytkownika staryzenek20

Tak a Angela Merkel oburzona

Tak a Angela Merkel oburzona z powodu podsłuchu przez Baraka Husajna postanowiła stworzyć internet tylko dla Europejczyków. Jak przystało na sprawnie działający obóz koncentracyjny (UE) wszystko musi być oddzielne. Przynajmniej już wiadomo po co Snowdena puścili z papierami NSA. Żeby wystraszyć Europejczyków inwigilacją i całkowicie odciąć Europe od reszty świata. Taki Auschwitz tylko bez drutu kolczastego. Za to z nadajnikami w samochodach i w przyszłości także w ręce.

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Portret użytkownika jj

MDIF zalozone w 1995

MDIF zalozone w 1995 przez  Saša Vučinić, koles byl w washington post, i radio manager-nazywalo sie B92. 
po tym jak w latach `90 stacja zaczela miec problemy finansowe-stworzone przez rzad- na ratunek przyszedl....uwaga---GEORGE SOROS!!!!
 
takie banialuki ze to jest darmowy, nieocenzurowany internet dla wszystkich- pieprzenie w bambus, walenie kotka za pomoca mlotka i tyle.
 
trzeba isc z duchem czasow, ludzie maja dosc papki glownego scieku- wystarczy im podac ta sama papke w nurcie podziemnego scieku i tyle, kontrolowana opozycja i karuzela dalej sie kreci...
 
soros i non for profit internet, prawdziwe wiadomosci i do tego za darmo-hahahahahahhahahaa, uhuhuhuhuhuhuh, niezle.out

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem