Procesja byłych żołnierzy Waffen SS na Łotwie

Kategorie: 

Kilkaset osób wzięło udział w procesji podczas tzw. dnia legionistów Waffen SS w Rydze. Demonstranci szli od Muzeum Okupacji do Pomnika Wolności. U stóp Pomnika byłego legionisty wystąpiły przeciwko nim grupy antyfaszystowskie. Antyfaszyści przez megafon mówili o zbrodniach reżimu nazistowskiego.

 

Każdego roku w dniu 16 marca na Łotwie odbywa się procesja ku czci dawnego Legionu Łotewskiego Waffen - SS. Łotewskie procesje wzbudzają kontrowersje, niezadowolenie i oburzenie antyfaszystowskich organizacji na całym świecie.


Łotewski Legion SS podczas drugiej wojny światowej dowodzony był przez Niemców. Łotysze tworzyli 15 i 19 Dywizję Grenadierów. W szeregi Legionu Łotewskiego wstąpiło wtedy około 150 tysięcy osób.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Blackhawk83

Czy ty gościu wogóle masz

Czy ty gościu wogóle masz jakie kolwiek pojęcie jaka historia łączy Polskę z ruskimi ? Czy ty wiesz co ruscy robili z Polakami w tarkcie i po II wojnie światowej. Niemcy przynajmniej brali do niewoli Polskich oficerów - a ruscy wywieżli ich do lasu i wymordowali z zimną krwią pomimo że byli naszymi "Sojusznikami".

Portret użytkownika syriues

Smutne ale prawdziwe.ak mozna

Smutne ale prawdziwe.ak mozna czcic zabijanie i w ogole granaty.To jest chore.Ja rozumiem bycie patriota i gdy ojczyzna potrzebuje sie zjawic.Ale zeby czcic pomiki granaty i filozofie nazistowska to juz inna bajka
Lepiej juz chyba czcic samego szatana wtedy zdolamy chyba pojac ,ze to mniej wiecej on za tym stoi-po co czcic inne rzeczy.Powinni sobie to jakos uzmyslowic.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem