Prezydent Katalonii podpisał dekret w sprawie referendum niepodległościowego

Kategorie: 

Mimo niepowodzenia Szkocji w sprawie uzyskania niepodległości, Katalonia nie zniechęciła się i w najbliższym czasie pójdzie tymi samymi krokami. Prezydent tego regionu Artur Mas podpisał dekret w sprawie referendum, które odbędzie się już 9 listopada.

 

Choć Szkocji nie udało się stać niezależnym państwem, władze katalońskie liczą na zwycięstwo w nadchodzącym referendum. Artur Mas po podpisaniu dekretu oświadczył, że tak jak wszystkie kraje na świecie, Katalonia również ma prawo aby zadecydować o swojej politycznej przyszłości. Tuż po uchwaleniu ustawy o referendum w Barcelonie, setki osób zjawiło się przed budynkiem i poparło decyzję prezydenta.

 

Niestety tak jak w przypadku Szkocji, Katalonia chce stać się niezależna wbrew władzom Hiszpanii, które określają referendum jako nielegalne. Co więcej, wraz z podpisaniem dekretu, sprawa będzie natychmiast zgłoszona do Trybunału Konstytucyjnego.

 

Czas pokaże co będzie dalej, gdyż władze w Madrycie twierdzą, że głosowanie w sprawie niepodległości mimo wszystko nie odbędzie się. Jedynym warunkiem byłoby głosowanie, w którym wzięliby udział mieszkańcy całej Hiszpanii a to zdecydowanie pogrzebie nadzieje na niepodległą Katalonię.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Mariusz zzzzz

Referendum w Szkocji zostało

Referendum w Szkocji zostało sfałszowane. Prawdziwy wynik to 73% za niepodległoscią. Prawdopodobnie w Katalonii zrobią to samo. Nie macie pojęcia o tym, że praktycznie nie macie żadnej kontroli nad ludźmi u władzy.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem