Prezydent Argentyny obawia się o swoje życie, twierdzi że USA może obalić jej rząd

Kategorie: 

Argentyna stała się bankrutem, jednak władze tego kraju odrzucają te stwierdzenia. Co więcej, prezydent Argentyny Cristina Kirchner oświadczyła niedawno, że krajowe firmy we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi mogą próbować odsunąć ją od władzy, a nawet wyeliminować ją.

 

Według amerykańskiej agencji Standard & Poor's, Argentyna zbankrutowała już drugi raz w ciągu ostatnich 10 lat. Jednak Cristina Kirchner wskazuje na inny problem. Jej zdaniem niektóre argentyńskie partie polityczne, finansiści i przemysłodawcy są wspierani przez Stany Zjednoczone i mogą próbować się jej pozbyć.
"Jeśli coś mi się stanie, nikt nie powinien patrzeć na Bliski Wschód, ale na Północ (Stany Zjednoczone)" - powiedziała prezydent Argentyny Cristina Kirchner. 
Należy przypomnieć, że Cristina Kirchner otrzymała wcześniej pogróżki od Państwa Islamskiego za jej bliskie relacje z papieżem Franciszkiem. Jednak prezydent Argentyny wskazuje, że Stany Zjednoczone bardziej zagrażają jej życiu niż dżihadyści a być może pogróżki zostały wysłane właśnie przez Amerykanów.

 

Już w przyszłym roku odbędą się wybory prezydenckie, w których Cristina Kirchner nie może już kandydować ale może zastąpić ją jej syn, Máximo Kirchner. W niedawnym wywiadzie telewizyjnym pani prezydent powiedziała, że za wszelką cenę nie można dopuścić do sytuacji w której władza przejdzie w ręce osób skłonnych do doprowadzenia kraju do bankructwa w imię obcych interesów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika euklides

Przemysłodawcy? Nie wiem

Przemysłodawcy?
Nie wiem dlaczego pani Kirchner tak się oburza, że może coś się jej stać, jeśli ona sama zagraża ludziom, którzy nie chcą być przez nią rządzeni. Albo jest się zwolennikiem cywilizowanej anarchii albo brutalnej walki o władzę.

Portret użytkownika SurvivorMan

Pani Prezydent niestety  ma

Pani Prezydent niestety  ma słuszne obawy... Syjoniści nienawidzą jawnej niesubordynacji, o czym na własnej skórze przekonali się tacy przywódcy jak:
1. Mohammad Mossadegh (Iran 1953).
2. Jacobo Arbenz Guzman (Gwatemala 1954)
3. Jaime Roldos Aquilera (Ekwador 1981)
4. Omar Torrijos (Panama 1981) - który powiedział (tak a propos słów Pani Prezydent): "Zapewne mnie zamordują, ale dotrzymałem słowa. Kanał Panamski znów jest w naszych rękach"... Zginął niedługo potem...
Potem jeszcze Husain, Kaddafi, Chavez... Na Assada, to już nawet  te sk....syny nie boją się polować jawnie... Potem, albo jeszcze wcześniej może paść kolej na Panią Prezydent lub jej syna...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem