Pręty paliwowe w Fukushimie przechodzą przez betonową obudowę reaktora

Kategorie: 

Operator uszkodzonej elektrowni jądrowej Fukushima przyznał, że stopione pręty paliwowe mogą być już w dwóch trzecich drogi potrzebnej do przejścia przez betonowy fundament reaktora.

 

Oświadczenie TEPCO opiera się o nową symulacje komputerową marcowych wydarzeń. Według najnowszych ustaleń paliwo jądrowe w reaktorze numer jeden jest całkowicie stopione.

 

Symulacje przewidują, że paliwo przeżarło się już przez 65 centymetrów betonu w dnie obudowy. Zaledwie 37 centymetrów zostało do stalowego pancerza reaktora. Uważa się, że podobna sytuacja znajduje się w reaktorach dwa i trzy.

 

Z poczynionych ustaleń wynika, że od początku kryzysu byliśmy znacznie bliżej kataklizmu niż nam się wydawało. Trzeba było aż sześciu miesięcy, aby TEPCO przyznało to, co międzynarodowi specjaliści mówili już wtedy.

 

W międzyczasie TEPCO zawiesiło budowę nowej elektrowni atomowej, jaka powstawała na północy Japonii. To pierwszy taki przypadek po katastrofie w Fukushimie. Elektrownia Higashidori miała być zaawansowanym zakładem posiadającym reaktory podobnego typu jak te z Fukushimy.

 

 

Źródłohttp://www.abc.net.au/news/2011-12-02/fukushima-fuel-rods-eating-through-concrete/3707916/?site=newcastle

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika asuan

Jesli faktycznie nie sa

Jesli faktycznie nie sa wstanie tych precików zatrzymac , to co sie wydarzy gdy ukochane pręciki za jakiś czas dotrą do pokładów lawy , które ze względu na obszar sejsmiczny moga byc pod nie za grubą powierzchnią ziemi w tym rejonie????? hmm , napewno już są po obliczeniach tempa pzagłębiania sie ich w ziemi , a teraz zastanawiaja się co się może wydarzyc !!!! odpalili nam lont do najwiekszej bomby jaką ludzie posiadają lont do odpalenia własnej planety , pytanie tylko o efekt fajerwerku jaki otrzymają ? i kiedy ? i co w związku z tym będzie dziac się dalej ,bo ja bym w najbliższym czasie wiała z tamtego obszaru , a dokładniej starała sie przejąc inny bezpieczny!!

...spróbuj zrozumieć świat samemu, zanim ktoś narzuci Ci swoją wizję i chwyci w macki narzuconych wzorców....

Portret użytkownika monyatta

Widzę, że poziom użytkowników

Widzę, że poziom użytkowników zaczyna lecieć na łeb na szyje. Kiedyś to się fanie czytało, ale coraz więcej półmózgów. Kilku religijnych oszołomów, kilku ekooszołomów i paru "specjalistów". Widzę parę osób zaczyna obawiać się wybuchu atomowego w elektrowni atomowej. Spieszę więc z wyjaśnieniem. Nawet gdyby spuścić bombę atomową na reaktor atomowy to owy reaktor nie wybuchnie jak bomba! Zasada działanie mimo dużych zbieżności jest całkowicie inna niż w bombie atomowej. 

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

@monyatta - Ty chyba masz

@monyatta - Ty chyba masz problemy z czytaniem tekstu.
Tu sie głównie pisze o promieniowaniu, a jeszcze 'główniej' o skarzeniu radionuklidami, a nie o jakichś wybuchach.
To, że przejrzałeś na wikipedii schemat reaktora nie daje Ci wiedzy, a jedynie informacje.  Od informacji do wiedzy masz jeszcze daleką drogę.
Życze sukcesu!!!
 
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem