Premier Serbii cudem uszedł z życiem z uroczystości zorganizowanej w Srebrenicy

Kategorie: 

W serbskiej Srebrenicy odbyła się uroczystość, w której wzięło udział dziesiątki tysięcy ludzi. W sobotę chowano szczątki 136 zidentyfikowanych ofiar walk w byłej Jugosławii.

 

W 1995 roku armia serbska zabiła około 8 tys. muzułmanów, głównie mężczyzn i chłopców, których nie chronili żołnierze sił pokojowych ONZ. W uroczystości wzięło udział wielu światowych przywódców. Wśród nich był pierwszy premier Serbii Vučić. 

 

AFP podaje, że premier musiał uciekać z pogrzebu ze względu na obelgi i agresję tłumu. CNN donosi, że było o wiele bardziej poważne – serbska delegacja omal nie została ukamienowana.

 

Atak nastąpił, gdy Vučić złożył wieniec pod pomnikiem ofiar masakry muzułmanów w Srebrenicy. Według AP, tysiące ludzi zaczęło natychmiast gwizdać i krzyczeć. Organizatorzy próbowali przez głośniki zapanować nad tłumem, ale przyniosło to mizerne efekty. W stronę premiera Serbii poleciały kamienie i butelki. Polityk schronił się w samochodzie.

 

Lokalny portal DW informuje, że jeden z kamieni uderzył Vučića w głowę. Uszkodzone zostały okulary premiera. Szef serbskiego MSW nazywa atak „usiłowaniem zabójstwa". W stolicy Serbii zakazano wszelkich działań, upamiętniających 20 rocznicę zabójstwa w Srebrenicy. Oficjalnie - z powodów bezpieczeństwa.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika RobertM4

Polecam "Stulecie Kłamców" W.

Polecam "Stulecie Kłamców" W. Łysiaka.
Krótki fragment:
"Medialny sukces propagandy NATO demonizującej Serbów
jako ludobójców mógł zostać we Francji zachwiany cytowanym
już   przeze   mnie   raportem   pisarza   R.   Debraya   i   jego   listem
otwartym do prezydenta Chiraca, gdzie Debray kategorycznie
zaprzeczał, by Serbowie mordowali Albańczyków: „Panie Prezy-
dencie! Powtarza nam Pan wciąż, że Serbowie z zimną krwią plano-
wali od dawna ludobójstwo, i że wojnę trzeba kontynuować, bo oni
dalej prowadzą czystki etniczne w Kosowie. Ja tam byłem i stwier-
dzam z całą odpowiedzialnością, że mówiąc to Pan się zupełnie myli
(...)"

Portret użytkownika Odwazniak

Dlaczego nikt nie reaguje w

Dlaczego nikt nie reaguje w żaden sposób, nie pochwalam absolutnie metod kozichsynów, ale choćby słownie, kiedy nasz kraj całuje w tyłek banderowców mając w głębokim poważaniu 100 000 zmasakrowanych rodaków, kobiet, dzieci w Wołyniu! Niech, pożal się Boże, politycy służący zachodnim szatanom przestaną pchać nas na wojnę, bo Rosji nie jesteśmy jako uciążliwy grzyb potrzebni do niczego, ale Rosja obrażać się nie pozwala, a w razie czego, więcej nam nie pomoże. Historia kołem się toczy i oto doświadczamy powtórki z sytuacji przed II wojną światową. Z tym, że do trzech razy sztuka, trzeciej nikt nie przetrwa. Kiedy Rosjanie chcieli zawrzeć z nami sojusz antyniemiecki w latach trzydziestych, to nasi geniusze woleli zwąchać się z angolami i francami, co wyszło jak zwykle - rząd zwiał na emigrację pierwszy, a ludziom zniszczono życie. Skoro nie z nami ruscy dogadali się ze szwabami, co i tak skończyło się masakrą na terenie Rosji.. Ale gdyby nie ruscy wtedy, to my dziś gadalibyśmy po niemiecku, a co róg, to Turek. Teraz liczymy na cuda zza oceanu! Zamiast siedzieć cicho pod skrzydełkiem gigantycznego sąsiada, to nasz, tfu! pseudorząd powarkuje na najbliższe mocarstwo. Gdzie tu logika? Czy w barze zadzierasz z wielkim dresem stojącym obok, wiedząc, że na komisariacie są psy? Przecież zanim się ruszą, to z ciebie zostanie wspomnienie i mokra smuga!!! Przypominam wszystkim, że podczas 50 lat komuny, mieliśmy własny język, wszyscy byli zdrowi bo do lekarza się szło bez cyrków, jedzenie było organiczne i każdy miał zamrażarę wypchaną po brzegi, każdy miał pracę i mieszkanie, szkołę za darmo, w każdej mieścinie było kino, był wyż demokratyczny, Polska rozkwitła odbudowana po wojnie itd. A jak odzyskaliśmy "wolność", to wszystko ukradli... Strach dzieciaka na podwórko samego puścić... Bo jak spadnie z huśtawki, to przyjdzie mundur i dzieciaka zabierają.. Nie lubię "wolnej" Polski.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Karen

I w dodatku cisza kompletna

I w dodatku cisza kompletna na temat budowy przez saudów w Polsce obiektów, które nie będą przeciez służyć Polakom. Arabia zwana saudyjską nie powinna niczego w Polsce budować gdyż jest to kraj barbarzyński i wrogi ludziom rasy białej. Bogactwo z ropy służy im do zabijania... Serbowie dużo musieli od tego muzułmańskiego motłochu wycierpieć skoro do tej pory tak reagują!

Portret użytkownika Zenek :)

"Warszawski meczet obrzucony

"Warszawski meczet obrzucony świńskimi łbami. Incydent uchwyciły kamery monitoringu

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Na terenie Ośrodka Kultury Muzułmańskiej na Ochocie w Warszawie zjawiła się ubrana na czarno kobieta z twarzą przysłoniętą ciemnymi okularami i reklamówką w dłoni. Uchwycona przez kamery monitoringu nierozpoznana osoba pozostawiła na parkingu obiektu łby świni, po czym weszła do środka, gdzie porzuciła jeszcze kilka głów.

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej na Ochocie zainaugurował działalność przed kilkoma dniami. Wcześniej, w trakcie pięcioletniej budowy, przeciwko powstawaniu ośrodka protestowali mieszkańcy dzielnicy i członkowie Stowarzyszenia Europa Przyszłości. We wrześniu 2014 r. doszło do ataku - meczet ostrzelano z broni pneumatycznej.

Ostatnia akcja niezidentyfikowanej kobiety nawiązuje prawdopodobnie do przekonań muzułmanów, którzy uważają świnię za zwierzę stworzone przez diabła. Jedzenia mięsa wieprzowego zabrania Koran.

Przed działaniami kobiety w ochockim meczecie, akcję podobnego typu przeprowadziło stowarzyszenie Polska Liga Obrony. Działacze organizacji w zeszłym roku wysyłali do meczetu plasterki boczku w kopertach.

"
(http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/warszawski-meczet-obrzucony-swinskimi-lbami-incydent-uchwycily-kamery-monitoringu/gf6gyz)

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem