Prawnuczka Chruszczowa skomentowała zajęcie Krymu

Kategorie: 

Nina Chruszczow, prawnuczka Nikity Chruszczowa, skomentowała krytykę swojego pradziada w kontekście aneksji Krymu i potępiła wysoki poziom wsparcia agresji na Ukrainie przez Rosjan.

 

Oto niektóre cytaty z jej wypowiedzi

„Demokracja - to jest wybór, wolna wola. Wybieramy, aby budzić się rano i myśleć o naszej wolności. Ale kiedy rząd mówi, że trzeba rezygnować z osobistych swobód w imię wielkiego kraju, Rosjanom to nie przeszkadza, bo mają wielki kraj - to ważne. Kiedy doszło do aneksji Krymu, wszyscy mówili: „trzeba zapomnieć prawa międzynarodowe". Chcieliśmy nasz Krym i mamy go. Putin pokazał nam to wszystko dobitnie, a Chruszczow myślał o decentralizacji ".

„Chcę powiedzieć, że jestem bardzo dumna z tego, że Chruszczow lubił Ukrainę. Nie był Ukraińcem, ale wychował się w tym kręgu. Dowodzi to, że był nie tylko człowiekiem, ale wybacz mi, mogę być nieobiektywna - trochę wyprzedzał swój czas. Wierzył, że Ukraińcy byli wcześniej narodem niż Rosjanie. Nina, moja babcia, była Ukrainką. Są Ukraińcy, którzy chcą być częścią Zachodu. Chruszczow uważał, że Ukraińcy to Słowianie, którzy spełniali jego oczekiwania” – publikuje fragmenty rozmowy eizvestia.com.

„Kiedy żyjemy w czasach ucisku, nienawidzimy Chruszczowa, bo próbował na Krymie wprowadzić monolit komunistyczny, ale należy pamiętać, że wskrzesił on w niewielkim stopniu burżuazyjną ideę wolności i osobistej wygody. Potem przyszedł Gorbaczow, Jelcyn … Wszyscy z nich są winni zniszczenia monolitu komunizmu, który bardziej nadawał się do życia. Ale czasy Chruszczowa to także początek końca - on zniszczył „opokę” stalinizmu. Myślę, że on zawsze będzie winny, jeśli ktoś taki jak Putin ceni sobie rygorystyczne zarządzanie Kremlem".

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Medium

Po pierwsze, bardzo szybko

Po pierwsze, bardzo szybko poszły pokolenia w tej rodzinie. 
Po drugie społeczeństwo rosyjskie jest podzielone nie mniej niż nasze, ale zgodnie z geografią migracji i doświadczania zmian miało mniej czasu na ocenę zachodnich wpływów niż my.
Po trzecie - tak media polskie jak i rosyjskie są pod wpływem (lub wręcz tworem): 

  • zachodniej propagandy wpływu
  • konkretnych ograniczeń związanych z jawnymi i niejawnymi ustalenia politycznymi :( 

Po czwarte: Chruszczow nie tylko sympatyzował z zachodem, ale i realizował jego podszepty, przy czym wchodzą w to losy samego Krymu.
BTW: Rosjanie przyznają się do współpracy z J.Kennedym. Za Chruszczowa się odwróciło.
 
 
 

Portret użytkownika heheh

Chruszczow, masowy morderca,

Chruszczow, masowy morderca, kierujący w latach 30 czystkami na Ukrainie. Gdy dorwał się do władzy po wyeliminowaniu przez dwór Stalina, kazał zniszczyć wszystkie archiwa NKWD dotyczące udziału jego osoby w ludobójstwie na przemysłową skalę. Moczymorda, typowy obszczymur. Jednak taka była elita władzy radzieckiej. Szkodnik, który pociągnął imperium Stalina do upadku. A może taki był zamiar chazarskiej bandy, która z tylnego siedzenia zarządzała robotniczym "rajem na Ziemi".

Portret użytkownika Sergius

Nina Chruszczow

Nina Chruszczow wrote:

Wierzył, że Ukraińcy byli wcześniej narodem niż Rosjanie.

Na czym Chruszczow opiera tą wiarę? Może utożsamia Ukraińców z RUSINAMI zamieszkującymi ten obszar, którzy dali początek narodom: rosyjskiemu, ukraińskiemu i białoruskiemu. Z tego co się orientuje naród rosyjski wyodrębnił sie wcześniej niż pozostałe. Tak naprawdę z narodem ukraińskim mamy do czynienie od niedawna.

Portret użytkownika Isabella

Ukraina nalezala kiedys do

Ukraina nalezala kiedys do Piastow , problem w tym ,ze Polacy i Rosjanie pochodza z 1 plemienia.
Najprawdopodobniej wszyscy powstali w tym samym czasie.
Rurykom pomogli Piastowie ,zeby poskromic Aparda/ prawidlowo napisane.
Pozniej z Aparda zrobil sie Apart.

Portret użytkownika miotła

Może utożsamia Ukraińców z

Może utożsamia Ukraińców z Chazarami? Bo nacjonaliści ukraińscy raczej Słowianami nie są (nawet ich mordują), a Chazarów był ci tam swego czasu dostatek. W tym kontekście naród "ukraiński" był może i wcześniej niż rosyjski. Ale skoro tak, to do Kazachstanu, a nie na Ruś, którą zalali jak szarańcza.

Portret użytkownika syzyf

 przekaz plynacy z

 przekaz plynacy z poprzedniej wypowiedzi na ten temat ktury, czytalem ze 2 moze 3 miesiace temu, tejze pani profesor(a moze i profesorki-idzie sie pogubic hah) na amerykanskim uniwersytecie-prawnuczki Chruszczowa byl mniej wiecej taki: dziadek aczkolwiek moczymorda zawsze lekko wciety mial dobre serduszko dla wszystkich narodow -,mas- uciskanych,masowo mordowanych- pracujacych w granicach wiecznego zwiazku socjalistycznych republik radzieckich.Ukraincow jako  po czesci pobratyncow pierwszy sekretarz uszczesliwil(przeslawny poprzednik spora czesc-od 3 do 7 milionow ludzi!- Ukraincow czyli rowniez Polakow na tamtych terenach uszczesliwil na Amen-nazywa sie to Wielkim Glodem na ukrainie,widac wiec poprawe w uszczesliwianiu),obdarowujac krymem na jednej z imprez dobrze zakraplanych czyli(nie pamietam kturym) zjezdzie komitetu centralnego komunistycznej partii zwiazku radzieckiego ,wszystko w granicach kraju rad czyli w granicach rozsadku(hah)No ale poprzednia wypowiedz tejze pani profesor z amerykanskiego uniwersytetu-prawnuczki Chruszczowa byla w innym czasie ,w innych warunkch to i pamiec inna,albo tez przekazy sa kierowane do roznych narodow...  To nie byla ani pierwsza ani ostatnia tego typu "korekta granic" w czasie panowania tejze "najwspanialszej ideologii,najsprawiedliwszego systemu we wszechswiecie,po prostu -kraju rad(haha) ... jak wygladaly takie "korekty granic" na zjazdach mafijnych-partyjnych? puszczajac wodze fantazji ...: w wielkiej sali,na wielkim stole-mozliwe ze okraglym-wielka swiata mapa.Najwspanialszy nasz zwiazek socjalistycznych republik radzieckich i przyjaciele na tym planie odgrodzone od wrogich nam zajadle kapitalstow, czerwona guma od gaci stalina,na obszarze obietym czerwona guma ciensze gumki okalajace rewiry-dla unikniecia nieporozumien roznokolorowe-teczowe-to i na zjazdach przy powaznych trunkach i takowych potrawach w zaleznosci od godnosci ,stazu i zaslug nasi umilowani pierwsi sekretarze a swoi wspolnicy naciagali se swoje gumy az podobno gumy popekaly...... ,w rzeczywistosci teren ten wielki , rozlegly otoczony byl murami,drutami kolczastymi,polami minowymi,obstawiony nieprzebranmi msami wojska z rozkazem : zabic kazdego niewolnika chcacego nas opuscic! W tamtej wspanialej rzeczywistosci wszyscy bylismy rowni-(poza rowniejszymi ),nie musielsmy sie niczym martwic ,partia, czyli rowniejsi martwili sie za nas co mamy jesc,jak mieszkac,jak dzieci wychowywac,jak myslec... no doslownie niczym nie musielismy sie martwic-moglismy oddac sie calkowicie pracy w budowaniu wspolneg szczescia, naszej socjalistycznej braci no i walce o wieczne szczesliwosc i pokuj z wszelkiej masci wichrzycielami,kontrewolucjonistami no i oczywiscie faszystami i kapitalistami...cdn...(byc moze)

Portret użytkownika Isabella

  Obozy koncentracyjne na

 
Obozy koncentracyjne na Ukranie
Amerykanscy zolnierze prywatnej armii Greystone w mundurach ukrainskiej armii Sokol
walcza na Ukrainie
ttp://www.youtube.com/watch?v=1MwsETFp3qg
 
Konzentrationslager in der Ukraine? / Amerikanische Kämpfer in | 23.06.14 | kla.tv

1 budowane na wschodzie Ukrainy sa 2 obozy tzw. centra
2 dla ludzi ,ktorzy nie przestrzegaja przepisow i walczacych za tym ,zeby przylaczyc Ukraine do Rosji
ponoc takze dla ucikinierow z Afryki
3 projekty opisane sa po angielsku
4 buduje je turecka firma
5 wspolfinansowane przez EU - GOTOWKA
6 maja byc gotowe w lipcu 2014 zamiast w 2015 roku 
7 otacza je drut kolczasty
150 amerykow prywatnej armii Greystone walczy w mundurach ukrainskiej  armii SOKOL
sa oni polaczeni z tajnymi  sluzbami USA
tu info po rosyjsku
https://www.youtube.com/watch?v=uzVVyfg_B40&feature=youtu.be
Ukraine: "Filtrationslager" für Separatisten und illegale Migranten
 

Portret użytkownika maniakDVD

A ilu rosjan pod przykrywką,

A ilu rosjan pod przykrywką, jako najemnicy walczy na Ukrainie? W internecie można znaleźć sporo zdjęć żołnierzy z armii rosyjskiej (często martwych, młodych ludzi), wielu znich po złapaniu przyznało się, że są opłacani i szkoleni na np. Krymie. 
Najemnicy są na dłuższą znacznie tansi od zawodowych żołnierzy, z tym, że są po obu stronach można się pogodzić.
A co do obozów to mam spore wątpliwości. W ostatnim czasie rosyjska PUBLICZNA telewizja nie raz pokazała, jak potrafią manipulować opinią społeczną. Choćby pokazując zdjęcia ofiar z np. Czeczenii i przedstawiając je jako zabitych ludzi przez Ukraińską armię. Naprawde propagandziści z Rosji myślą, że tak ogłupili ludzi, że ci nie potrafią użyć takiej opcjii jak "Szukaj tego obrazu z użyciem Google"?
I z dwojga złego wolę machlojki USA niż Rosji, ci przynajmniej starając się ukryć swoje zamiary, starają się, aby ich obywatele, żyjąc w dostatku nie zauważali/przejmowali się tym co oni wyprawiają.
Natomiast z tego co zauważyłem ludzie u władzy w Rosjii przede wszystkim starają się pokazać jak zniszczony, zepsuty i zdemoralizowany jest zachód, a ludzie nadal żyją w ubóstwie  (może poza Moskwą, Petersburgiem, choć i tam są takie rzeczy jak sieroty żyjące w kanałach, tragedia). 

Portret użytkownika Isabella

Info znalezione na

Info znalezione na onet.pl

~Arletka do ~Nestor Machno: A ja dodam taka informacje;
22 czerwca: najemnikom zlecono etniczną czystkę Rosjan na Ukrainie
Centralna Agencja Informacyjna Noworosji, Novorus.info
Tłumaczył Janusz Sielicki 22.6.2014
W Waszyngtonie zdano sobie sprawę, że czas gra na stronę Rosji. Dlatego na najbliższe dwa – trzy dni zaplanowano wydarzenie, które może wnieść radykalny przełom w rozwoju konfliktu ukraińskiego. W Waszyngtonie są przekonani, że w ten sposób uda im się zmusić Rosję do interwencji.
Poroszenko otrzymał zalecenie wzmocnienia miłującej pokój retoryki o zawieszeniu broni, podczas gdy stacjonujący w węgierskim Debreczynie i Miszkolcu rosyjsko języczni najemnicy PMC «Academi» są postawieni w stan gotowości do wymarszu.
Począwszy od dnia 20 czerwca najwyższą aktywność obserwowano w Miskolcu. Broń i wyposażenie ładuje się do samochodów ciężarowych, z czego połowa – to wojskowe, a druga połowa - cywilne. W każdej chwili jeszcze można obserwować od 60 do 80 samochodów pod załadunkiem.
Przygotowuje także skład pociągu kolejowego. Mówimy o przerzuceniu na Południowy Wschód Ukrainy około dziesięciu tysięcy wspaniale wyposażonych bojowników, nie licząc personelu sztabów i zaopatrzenia. Wydano im mundury ukraińskie (możliwe, że także rosyjskie). Moje źródła przekazały treść otrzymanego przez personel PMC instruktażu.
Postawiono przed nimi zadanie rozpoczęcia na wielką skalę etnicznej czystki ludności rosyjsko języcznej. Szczegóły podam poniżej. Proszę wziąć pod uwagę, że nie mam zwyczaju używania takich określeń jak "faszyści", "ludobójstwo" czy "czystka etniczna" w sensie przenośnym, albo jako inwektyw.
Od początku czystek etnicznych amerykańska maszyna propagandowa rozpocznie kampanię pudrowania mózgów społeczeństwa europejskiego. Zostanie ogłoszone, że masowe zabójstwa są popełniane przez wspieranych przez Rosję separatystów. Celem nie jest przekonanie zachodniego społeczeństwa, że to jest rzeczywiście tak. Wystarczy zasiać wątpliwości i wywołać dezorientację.
Operacja jest zaplanowana w ten sposób, aby słabo zorientowani w sytuacji przedstawiciele zachodnich mediów nie zdążyli należycie rozeznać, kto się komu przeciwstawia. Przy tym u rosyjskich korespondentów powinno się stworzyć wrażenie, że bestialskich zbrodni dokonują Ukraińcy. W celu zamaskowania operacji na Zachodniej Ukrainie prowadzi się intensywny pobór rekrutów, rodziny których już zorganizowali w Europie akcję ażiotażnego popytu na używane kamizelki kuloodporne, począwszy od 4 klasy
ochrony.
Powtarzam: Zadanie polega na tym, aby wywołać falę oburzenia w Rosji z powodu "ukraińskich zbrodni" i zmusić rząd do wprowadzenia wojsk, po czym będzie można ogłosić, że wydarzenia te zostały sprowokowane przez Rosję, aby uzasadnić inwazję.
Intensywność i czas trwania rzezi powinny zapewnić taki stopień oburzenia narodu Rosji, że każdy apel do międzynarodowych instancji z żądaniem skierowania na Południowy Wschód Ukrainy niezależnej komisji śledczej byłby odebrany jako słabość Kremla, jeżeli nie zdrada. Należy również uwzględnić, że zdecydowana większość tych specjalnie dobranych i wyszkolonych najemników w różnym stopniu włada językiem rosyjskim.
Czasu praktycznie już nie ma. Należy skoncentrować działania w dwóch kierunkach:
1. Przekonać wszystkich, kogo będzie można podłączyć na trasie przejazdu z węgierskiego Debreczyna i Miszkolca w kierunku Doniecka i Ługańska ciężarówek i pociągów z najemnikami, do gromadzenia i rozpowszechniania zdjęć i materiałów video. Można to i należy rozpocząć natychmiast.
2. Jeśli przez zebranie dowodów nie uda się uzyskać odwołania amerykańskiej operacji, dotyczącej organizacji ludobójstwa rosyjskiej i rosyjsko języcznej ludności na Ukrainie, to trzeba będzie przekonać siły samoobrony Donieckiej i Ługańskiej Republik, aby opuściły swoje stanowiska, których i tak nie zdołają utrzymać i zająć się ratowaniem ludzi. Później będzie można dokonać przegrupowania zgodnie z nową sytuacją.
Wymagana jest ewakuacja instytucji dla dzieci, osób starszych, tych kobiet, które nie są w stanie do noszenia broni, ale co jest szczególnie ważne i szczególnie skomplikowane - szpitali i klinik. Szczególny nacisk podczas instruktażu najemników był robiony na zdobycie szpitali i zabijanie wszystkich pacjentów.
Jeżeli nie uda się na czas zebrać dowodów dla międzynarodowego trybunału, to zapobiec tragedii będzie bardzo trudno. W chwili obecnej DRL i ŁRL nie mają wystarczających środków, aby zatrzymać dziesięć tysięcy uzbrojonych po zęby i wspaniale wyszkolonych zbójów z doświadczeniem bojowym. Szczególnie, jeśli się weźmie pod uwagę, że ich głównym celem - nie są punkty blokady dróg, i inne chronione obiekty, a ludność cywilna, zwłaszcza jej najbardziej bezradna część.
Nadal będę utrzymywał łączność ze źródłami w obozie wroga i będę przekazywał wszystko, czego uda się dowiedzieć dodatkowo.
Od: Niedziela, 22 Czerwca 2014 19:39 Piotr Bein [email protected] Do: Undisclosed-recipients: Temat: DISSEMINATE - EXTREMELY URGENT AND IMPORTANT / rozpowszechniaj! ważne i pilne!
zwiń

Portret użytkownika Medium

maniakDVD napisał: I z dwojga

maniakDVD wrote:

I z dwojga złego wolę machlojki USA niż Rosji, ci przynajmniej starając się ukryć swoje zamiary, starają się, aby ich obywatele, żyjąc w dostatku nie zauważali/przejmowali się tym co oni wyprawiają.
Dostatek Ameryki bierze się z niewolniczej pracy w krajach okupowanych i zwasalizowanych (jak Polska). To m.in. my pracujemy na amerykańskie renty. Nawet jak nie pracujemy, to płacimy haracz poprzez socjal. I tego wam Tusk nie powie, nie wolno Smile
Źródłem zła jest oczywiście syjonistyczny skradziony kapitał.
Zaczęło się od czasów biblijnych (Żydzi ukradli faraonom złoto) i dotrwało do czasów dzisiejszych. Przez ostatnich 200 (może 250?) lat przejęto systemy płatnicze z wbudowaną lichwą, od ostatnich 100 lat podstępnie przejęto finanse Ameryki (FED).

Portret użytkownika Isabella

Obozy koncentracyjne dzisiaj

Obozy koncentracyjne dzisiaj dla Ukraincow a jutro dla innych.
Hitler otrzymal obozy od Anglikow wpierw byli tam komunisci a pozniej inni. Nie zapomnij o tym.
Przeciwnikow poskramia sie po obu stronach ,ale czy musza to byc az obozy koncentracyjne ??? czyzby nie bylo innych sposobow ???
Nalezy utrzymac ogolny pokoj na swiecie malych konfliktow nie poskromimy!
W czasie wojny gina cywile , czyli najczesciej kobiety i dzieci !!!
faceci radza sobie lepiej !!!

Portret użytkownika dzidzia

Tallinn, ty chyba cierpisz na

Tallinn, ty chyba cierpisz na niedobór antyrosyjskiej propagandy, że już się bierzesz za odgrzewanie starych kotletów (o manipulowaniu wypowiedziami nie wspominając).
Jeszcze się nie pogodziłeś z tym, że Krym jest rosyjski? lol Biggrin Bo chyba usrael ma ten etap (przynajmniej na razie) za sobą.
Prof. Nina Chruszczow wykłada stosunki międzynarodowe w New School w Nowym Jorku.
Więc już wiemy, przez kogo wesoła ninka jest opłacana. Jak tak kocha Ukrainę, to niech się tam przeniesie, a nie grzeje tyłek w usraelu.
42:46
Rada bezpieczeństwa ONZ po raz kolejny rozpatrzyła sprawę Ukrainy i eksperci wysunęli następujące wnioski w ramach prawa międzynarodowego:
42:50
Okazało się, że z czasów ZSRR Ukraina nie przeprowadziła i nie zarejestrowała prawidłowo w ONZ-cie demarkacji swoich granic państwowych...
42:53
Pozostają zgodne z granicami administracyjnego okręgu ZSRR, zgodnie ze zwykłą umową w ramach WNP, która w ONZ nie ma siły prawnej.
42:57
Państwo nie ma oficjalnej granicy w ramach prawa międzynarodowego, więc nie ma podstaw mówić o naruszeniu granic przez kogokolwiek.
43:01
Tak samo nie ma podstaw mówić o separatyzmie, czyli przymusowej zmianie konfiguracji granic.
43:04
Nie można zmienić tego, co nie istnieje!

Za: Ukraina. Przymuszenie Siłą

PS. Przekazanie Krymu przez Rosję Ukrainie - Stalin nie chciał Izraela na Krymie:
https://www.youtube.com/watch?v=4Eg72BXJNuY
 
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem