Prawnuczka Chruszczowa skomentowała zajęcie Krymu

Kategorie: 

Nina Chruszczow, prawnuczka Nikity Chruszczowa, skomentowała krytykę swojego pradziada w kontekście aneksji Krymu i potępiła wysoki poziom wsparcia agresji na Ukrainie przez Rosjan.

 

Oto niektóre cytaty z jej wypowiedzi

„Demokracja - to jest wybór, wolna wola. Wybieramy, aby budzić się rano i myśleć o naszej wolności. Ale kiedy rząd mówi, że trzeba rezygnować z osobistych swobód w imię wielkiego kraju, Rosjanom to nie przeszkadza, bo mają wielki kraj - to ważne. Kiedy doszło do aneksji Krymu, wszyscy mówili: „trzeba zapomnieć prawa międzynarodowe". Chcieliśmy nasz Krym i mamy go. Putin pokazał nam to wszystko dobitnie, a Chruszczow myślał o decentralizacji ".

„Chcę powiedzieć, że jestem bardzo dumna z tego, że Chruszczow lubił Ukrainę. Nie był Ukraińcem, ale wychował się w tym kręgu. Dowodzi to, że był nie tylko człowiekiem, ale wybacz mi, mogę być nieobiektywna - trochę wyprzedzał swój czas. Wierzył, że Ukraińcy byli wcześniej narodem niż Rosjanie. Nina, moja babcia, była Ukrainką. Są Ukraińcy, którzy chcą być częścią Zachodu. Chruszczow uważał, że Ukraińcy to Słowianie, którzy spełniali jego oczekiwania” – publikuje fragmenty rozmowy eizvestia.com.

„Kiedy żyjemy w czasach ucisku, nienawidzimy Chruszczowa, bo próbował na Krymie wprowadzić monolit komunistyczny, ale należy pamiętać, że wskrzesił on w niewielkim stopniu burżuazyjną ideę wolności i osobistej wygody. Potem przyszedł Gorbaczow, Jelcyn … Wszyscy z nich są winni zniszczenia monolitu komunizmu, który bardziej nadawał się do życia. Ale czasy Chruszczowa to także początek końca - on zniszczył „opokę” stalinizmu. Myślę, że on zawsze będzie winny, jeśli ktoś taki jak Putin ceni sobie rygorystyczne zarządzanie Kremlem".

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Medium

Po pierwsze, bardzo szybko

Po pierwsze, bardzo szybko poszły pokolenia w tej rodzinie. 
Po drugie społeczeństwo rosyjskie jest podzielone nie mniej niż nasze, ale zgodnie z geografią migracji i doświadczania zmian miało mniej czasu na ocenę zachodnich wpływów niż my.
Po trzecie - tak media polskie jak i rosyjskie są pod wpływem (lub wręcz tworem): 

  • zachodniej propagandy wpływu
  • konkretnych ograniczeń związanych z jawnymi i niejawnymi ustalenia politycznymi :( 

Po czwarte: Chruszczow nie tylko sympatyzował z zachodem, ale i realizował jego podszepty, przy czym wchodzą w to losy samego Krymu.
BTW: Rosjanie przyznają się do współpracy z J.Kennedym. Za Chruszczowa się odwróciło.
 
 
 

Portret użytkownika heheh

Chruszczow, masowy morderca,

Chruszczow, masowy morderca, kierujący w latach 30 czystkami na Ukrainie. Gdy dorwał się do władzy po wyeliminowaniu przez dwór Stalina, kazał zniszczyć wszystkie archiwa NKWD dotyczące udziału jego osoby w ludobójstwie na przemysłową skalę. Moczymorda, typowy obszczymur. Jednak taka była elita władzy radzieckiej. Szkodnik, który pociągnął imperium Stalina do upadku. A może taki był zamiar chazarskiej bandy, która z tylnego siedzenia zarządzała robotniczym "rajem na Ziemi".

Portret użytkownika Sergius

Nina Chruszczow

Nina Chruszczow wrote:

Wierzył, że Ukraińcy byli wcześniej narodem niż Rosjanie.

Na czym Chruszczow opiera tą wiarę? Może utożsamia Ukraińców z RUSINAMI zamieszkującymi ten obszar, którzy dali początek narodom: rosyjskiemu, ukraińskiemu i białoruskiemu. Z tego co się orientuje naród rosyjski wyodrębnił sie wcześniej niż pozostałe. Tak naprawdę z narodem ukraińskim mamy do czynienie od niedawna.

Portret użytkownika Isabella

Ukraina nalezala kiedys do

Ukraina nalezala kiedys do Piastow , problem w tym ,ze Polacy i Rosjanie pochodza z 1 plemienia.
Najprawdopodobniej wszyscy powstali w tym samym czasie.
Rurykom pomogli Piastowie ,zeby poskromic Aparda/ prawidlowo napisane.
Pozniej z Aparda zrobil sie Apart.

Portret użytkownika miotła

Może utożsamia Ukraińców z

Może utożsamia Ukraińców z Chazarami? Bo nacjonaliści ukraińscy raczej Słowianami nie są (nawet ich mordują), a Chazarów był ci tam swego czasu dostatek. W tym kontekście naród "ukraiński" był może i wcześniej niż rosyjski. Ale skoro tak, to do Kazachstanu, a nie na Ruś, którą zalali jak szarańcza.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem