Prawdziwy atak wampirów w Peru

Kategorie: 

Peruwiańscy naukowcy uraczyli nas tym znakomitym filmem nagrywanym w trybie noktowizyjnym. Widać na nim coś, co bez dużej przesady można nazwać atakiem wampirów.

 

Oczywiście wampiry atakujące peruwiańskie pingwiny nie są humanoidami tylko nietoperzami, ale sam fakt zmagania się z takimi zagrożeniami powoduje, że warto o tym przynajmniej wspomnieć.

 

Sceneria przypomina nieco ta z kultowego filmu Pitch Black, w którym równie krwiożercze stwory objadały ludzi do kości. Pingwinom z Peru na razie to nie grozi, ale przy odpowiednio dużym stadzie nietoperzy wampirów są one w stanie poważnie zagrozić egzystencji zwierząt a nawet ludzi.

 

Ślina tych nietoperzy zawiera pewną niebezpieczną substancję, która zapobiega krzepnięciu krwi. Dla krwawiącego zwierzęcia oznacza to często wyrok śmierci z wykrwawienia. Naukowcy podkreślają, że w przeszłości nie dochodziło do ataków na pingwiny, dlatego uznają to za coś niezwykłego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika JackBB

No i co w tym dziwnego

No i co w tym dziwnego ??

Wampir zwyczajny (Desmodus rotundus) – najbardziej rozpowszechniony nietoperz z podrodziny wampirowatych, liczącej tylko 3 gatunki, jedyny żyjący współcześnie przedstawiciel rodzaju Desmodus Wied-Neuwied, 1826.
Jest to nieduże zwierzę: rozpiętość skrzydeł do 40 cm, masa ciała ok. 30g. Jak wszystkie nietoperze potrafi latać, ale w odróżnieniu od innych nietoperzy potrafi też biegać i skakać. Występuje wyłącznie w Ameryce Południowej i Środkowej.
Odżywia się wyłącznie krwią ssaków. Nacina skórę ofiar swymi bardzo ostrymi zębami i zlizuje spływającą krew. Krew ta nie krzepnie, gdyż ślina tego nietoperza zawiera specjalne antykoagulanty. Jego przełyk jest tak wąski, że oprócz krwi nie jest w stanie przełknąć innego pożywienia. Na łowy wylatuje nocą, dzień spędzając ukryty w dziuplach drzew, jaskiniach i innych kryjówkach. Zaatakowane zwierzę zwykle nie zauważa napastnika, gdyż w ślinie wampira znajdują się substancje znieczulające. Wampiry nie tylko osłabiają zaatakowane zwierzęta, ale mogą być nosicielami wścieklizny.

źródło judepedia

____________________________

DUMNY Z BYCIA POLAKIEM

DUMNY Z BYCIA SŁOWIANINEM

DUMNY Z BYCIA BIAŁYM

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ