Pożar w elektrowni atomowej we Francji

Kategorie: 

Pożar wybuchł w piątek po południu w elektrowni jądrowej w miejscowości Cattenom w departamencie Mozela (fr. Moselle). Z dużej odległości od zakładu widoczny był gęsty, czarny słup dymu. Ogień opanowano po 15 godzinach, podaje MyTF1News.

 

Francuskie media podają, że skutki pożaru, nie stanowią zagrożenia dla społeczeństwa. W wyniku awarii wstrzymano jednak pracę jednego z reaktorów.

„Ogień miał miejsce w niejądrowej części zakładu, w której mieści się generator. Incydent nie przyniesie żadnych negatywnych skutków dla ludności” - zapewnia dyrekcja elektrowni.

Na miejscu wypadku pracuje personel zarządzający, a także przedstawiciele francuskiego Urzędu Bezpieczeństwa Jądrowego. Badane są okoliczności zdarzenia i oceniane są działania operatora elektrowni jądrowej.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Juszka1980OGL

no i po co ten sarkazm???

no i po co ten sarkazm??? miałem Cię za osobę poważną i otwartą. 
Elektrownia wyżej opisana jest jedną ze starszych i co więcej miała już kilka awarii związanych z elektroniką a z tego co pamiętam w tamtym roku nastąpił tam pożar i teraz mamy powtórkę tyle że nie jest to związane z reaktorem a generatorami. 
moja rada odłącz się od sieci energetycznej i zacznij dbać o środowisko czyż to nie najprostszy sposób na ekologię??

Portret użytkownika ARTUR

Najbardziej szkodzi to czego

Najbardziej szkodzi to czego nie widać , Krzemowa Dolina jest czyściutka do bulu , nie ma nawet dymka a jest to najbardziej skażone miejsce na świecie . Jeśli opiera się swoją wiedzę na pozorach utrwalanych przez polityków to można mieć bardzo krótkie życie .

Portret użytkownika mordechaj

A ile jest wulkanów, które w

A ile jest wulkanów, które w ciągu sekundy wypuszczają tyle dymu ile te elektrownie węglowe na dobę? I która elektrownia węglowa pozostawia po sobie stos odpadów radioaktywnych wywołujących skażenie terenu na 30 tys. lat? Nie mówiąc o ciągłym zagrożeniu w przypadku jakiegoś kataklizmu lub wojny.
Co do tego dymu to żeby się nie okazało, że to radioaktywny grafit bo taki sam słup był w Czernobylu i też na początku "nic się nie stało". Co tam mogło płonąć kilkanaście godzin? W Fukuszimie zresztą też ściemniali, że nie ma zagrożenia.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

mordechaj ile te wulkany

mordechaj ile te wulkany wyrzucają z siebie zanieczyszczeń a ile elektrownie? jak już piszesz takie brednie to podaj statystyki i źródło.
następna sprawa odpady popiołów z EW wiesz ile zawierają thoru uranu plutonu itd.... pierwiastków szkodliwych zdrowiu i wiesz ile lat zajmie usunięcie a co gorsze pomyśl że po każdym deszczu z takich hałd wszystko spływa do wód gruntowych.
 

Portret użytkownika euklides

To czemu k.. nikt nie chce

To czemu k.. nikt nie chce sam zbudować elektrowni jądrowej i wziąć na siebie ryzyka i kosztów obsługi tylko czarną robotę ma odwalić państwo, czyli w tym przypadku podatnicy i ludzie, których się wyśle do obsługi tego syfu i sprzątania po ewentualnej awarii?

Portret użytkownika Juszka1980OGL

i tu jest następny argument

i tu jest następny argument którego nie może ździerżyć lobby węglowo-energetyczne otóż energia nuklearna jest w rękach państwowych ze względów bezpieczeństwa. EA po 12-18 latach (europa zach) działalności spłaca się całkowicie i przynosi już tylko zyski i tanią energię(francja o połowę tańsza energia niż w polsce)
Jeżeli z góry zakłada się awarię takiej elektrowni to równie dobrze można przestać produkcji aut, pociągów, statków itd bo one też mogą powodować śmierć. 
ps czy wiesz że rocznie do atmosfery kominy elektrowni węglowych "wydalają" ponad 37 000 ton uranu i toru????co zaskoczony. 

Portret użytkownika mordechaj

Jak już wtykasz swojego

Jak już wtykasz swojego kikuta w moją wypowiedź to TY mi udowodnij, że się mylę a nie odwrotnie i przedstaw mi dane z których wynika, że dym wulkaniczny nie zawiera pyłów, toksycznych substancji, metali ciężkich i innych przysmaków. Elektrownie węglowe to pryszcz w skali tego co wulkany z siebie wyrzucają. 
A o elektrofiltrach słyszałeś? Chyba nie. I precz z tą beznadzieją, tępą propagandą atomu, który chociażby niemcy już od siebie wyrzucają - ze 20 elektrowni w trakcie zamykania. Ile ludzi umarło twoim zdaniem od elektrowni węglowych? A ile MILIONÓW ma raka i powikłania w kolejnym pokoleniu po jednym, głupim zdarzeniu w Czernobylu, nie mówiąc o Fukuszimie?

Portret użytkownika Juszka1980OGL

kazda wypowiedź angelusa wel

kazda wypowiedź angelusa wel ram mordechaj iloraz j itd nosi znamiona niezgodne z:
§ 6 Treści na Portalu
1. Portal służy wymianie poglądów, doświadczeń, informacji pomiędzy Użytkownikami.
2. Portal nie bierze odpowiedzialności za treści dodawane przez Użytkowników. W szczególności portal nie odpowiada za skutki zastosowania się przez kogokolwiek do porad i informacji udzielanych przez Użytkowników.
3. Korzystanie z portalu jest bezpłatne. Każdy zarejestrowany Użytkownik może umieszczać swoje wypowiedzi pod artykułami.
4. Wypowiedzi Użytkowników są przechowywane przez Portal.
5. Zabronione jest umieszczanie wypowiedzi, które naruszają obowiązujące prawo, a w szczególności zawierają treści lub materiały pornograficzne, nawołujące do nienawiści, dyskryminacji z jakiejkolwiek przyczyny, dotyczą produktów, których obrót jest zakazany prawem, są wulgarne, obsceniczne lub sprzeczne z dobrymi obyczajami, naruszają dobra osobiste innych osób.
6. Zabronione jest także umieszczanie, bez uprzedniej zgody Portalu, wypowiedzi zawierających linki do stron www oraz treści reklamowe.
7. Naruszenie postanowień punktów 5 lub 6 skutkować będzie trwałym i natychmiastowym usunięciem konta Użytkownika, wraz z usunięciem jego wypowiedzi, a w przypadku naruszenia punktu 5 także powiadomieniem organów ścigania.
8. Portal zastrzega sobie prawo do zamykania, przerywania lub zmiany każdego wątku , a także do usuwania wypowiedzi niezwiązanych z tematem artykułu.
9. Treści dodane na Portalu przez Użytkowników z chwilą ich publikacji stanowią integralną część Portalu.
proszę o usuwanie jego postów. 

Portret użytkownika mordechaj

Ani jedna moja wypowiedź nie

Ani jedna moja wypowiedź nie łamie regulaminu, ty żałosny trąbonosie. Jak miło widzieć, że już robisz pod siebie w tej niemocy.
I nie jestem AMR. Już nieraz to pisałem, a ty dalej starymi, syjonistycznymi metodami powtarzasz te swoje kłamstwa i oszczerstwa.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem