Pożar spowodował eksplozję w fabryce nawozów w Teksasie

Kategorie: 

Kilkaset osób jest rannych, 40 osób w stanie krytycznym a według niektórych mediów, 60-70 osób nieżyje. Oficjalna liczba ofiar jak dotąd nie została ustalona, pojawiają się sprzeczne informacje. Fabryka nawozów eksplodowała wczoraj około godziny 19:00. Niewiadomo co spowodowało pożar, strażacy którzy chcieli go ugasić nie byli przygotowani na to co ich później czekało.

 

Sytuacja podobno przypominała wybuch bomby. Eksplozja w fabryce wyzwoliła nawet wstrząs sejsmiczy 2.1 w skali Richtera. Domy w promieniu około pięciu bloków wokół fabryki zostały poważnie uszkodzone, według urzędników ich liczba wynosi 75 lub nawet więcej. Świadkowie mówili o pożarach i poważnych zniszczeniach w szkole, w domach i apartamentach oraz domu opieki, gdzie ponad 130 osób zostało ewakuowanych. Na ulicach panuje chaos.

Szpitale, które są w pobliżu miejsca wybuchu zgłosiły w nocy 179 osób rannych, 38 w stanie ciężkim a 24 osoby w stanie krytycznym. Do Centrum Medycznego w Waco w Teksasie trafiło ponad 100 pacjentów. Dziś rano szpitale Providence Healthcare Network w Waco, Parkland Hospital w Dallas i Scott and White Memorial w Teksasie również potwierdziły przyjęcie osób rannych.

 

Urzędnicy byli zaniepokojeni potencjalnie niebezpiecznymi oparami amoniaku, które pochodziły z zakładu, oraz prognozami wiatrów, które mogły rozłożyć opary chemiczne w innych kierunkach oraz utrudniają gaszenie pożaru. Dr. Richard Besser powiedział, że ekspozycja na wysoki poziom amoniaku powoduje uszkodzenie wzroku, gardła, nosa oraz przełyku podczas przełykania.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Jak były "zamachy alkhaidy" w

Jak były "zamachy alkhaidy" w Hiszpanii to też wcześniej zlikwidowano zakłady chemiczne gdzie terroryści "mieszali" bomby. Widać stara dobra szkołą Adolfa Albiona zawsze jest sprawna i gotowa. Komandosi "demokracji" w akcji.

Portret użytkownika Skoti77

To dobre jest

To dobre jest Smile
Cytat:
 
 

Brak zdjęcia

~Atak pod fałszywą flagą w Bostonie : W tym materiale Alex Jones podsumowuje to co wydaje się być atakiem pod fałszywą flagą w Bostonie dla odwrócenia uwagi ludzi od faktu, że kongres oskarżył Obamę, Busha i Dicka Cheneya o zbrodnie wojenne i tortury.

http://www.youtube.com

Transkrypt:
Alex Jones: Dziś wydarzyło się największe zdarzenie w mojej blisko 16 letniej pracy.
Paul Watson, jeden z moich najlepszych dziennikarzy śledczych, który miał pojawić się jako gość powiedział "Alex opublikowano potężną ilość danych z fotografiami i materiałami wideo." Na fotografiach są mężczyźni w uniformach (te same buty, spodnie, czarne koszule z plecakami), na całą milę przed metą. Dookoła chodzą ludzie trzymający w rękach coś co wygląda jak detonatory. Podczas tego wszystkiego podstawione kozły ofiarne (Arabowie) mają te same plecaki co widoczne na szczątkach, które media określiły jako pozostałości ładunków.

Więc my to ogłosiliśmy, i 5 minut po tym… w trakcie przerwy obserwowałem jak prezenter CNN spanikował mówiąc "o chyba kogoś aresztują…ale później". Oni mieli te wszystkie dowody i materiały wideo z wnętrza centrum handlowego. A to był materiał który pokazaliśmy. Więc oni reagowali na te materiały dopiero wtedy… oni o nich wiedzieli. To były upublicznione zdjęcia i filmy dostępne od 2 dni.

Na nich widoczni są mężczyźni noszący czapki jednostek Navy Seal (siły specjalne amerykańskiej marynarki), z logo Punishera (pogromcy).

http://www.prisonplanet.pl

Identyczne logo do tego które nosił Chris Kyle (Navy SEAL). I widzimy zdjęcie C. Kyle na którym ma wojskowe buty, spodnie, czarną koszule/kurtkę. Powtarza się dokładnie ten sam motyw. Mamy fotografie i filmy całego zajścia i mamy naocznych świadków, którzy potwierdzili, że mówiono im, że to tylko ćwiczenia i nie mają się czym martwić. 

Materiał z wywiadu: Na dachu byli ludzie z lornetkami patrzący na wioskę sportowców na starcie. Były psy poszukujące ładunków wybuchowych. I nadawano przez megafony, że nie mamy się czym martwić, że to tylko ćwiczenia. 

AJ: Więc mamy wszędzie te czarne plecaki, by policja która nie jest zaangażowana w akcję nie mogła zatrzymać tego co się dzieje. 

http://www.prisonplanet.pl

Jednak prawdziwym dowodem na to, że jest to atak pod fałszywą flagą jest to, że oni próbowali ukryć te fakty. Kłamali na konferencji prasowej, że nie było żadnych ćwiczeń, co już zostało potwierdzone. Napisał o tym Boston Globe i podała telewizja Kanał 15. Od tego czasu Natural News i inni rozmawiali z trenerem biorącym udział w maratonie, który był tego świadkiem. Ogłaszano by zachować spokój, by nie martwili się ludźmi z plecakami.

http://www.youtube.com

Jak spojrzymy na zdjęcia to zobaczymy, że ci mężczyźni wyglądali jak Navy Seal jak wojskowi. W rezultacie stojący, kontrolujący całą tą sytuację z plecakami i telefonami w strefie gdzie naprzeciwko wybuchły bomby, gdzie stali Arabowie. 

I powiedziałem, że jeśli to jest prawdziwy kozioł ofiarny, ponieważ jego paski od plecaka są takie same jak na zdjęciach FBI przedstawiających pozostałości plecaka, nie będą mogli teraz tego opublikować ponieważ mamy innych współwinnych opublikowanych w sieci. 

To nie jest tak jak w czasie ataku w Oklahomie gdzie federalni przejęli materiały ze wszystkich 17 kamer i zarekwirowali taśmy VHS. To już zostało opublikowane.

Więc wtedy zadeklarowali, że schwytali podejrzanego i że to zostanie opublikowane. Potem się z tego wycofali i odwołali konferencję prasową i wycofali się z tego, że kogoś aresztowano. Panie i Panowie rozbiliśmy kompletnie ich program ponieważ nie mogą pokazać kozłów ofiarnych tam gdzie były wybuchy, z różnych kamer. Nie mogą ich pokazać ponieważ są otoczeni przez mężczyzn w strojach Navy Seal, których publika nie spostrzegła. Czarne koszule, kurtki, spodnie w kolorze khaki i buty bojowe. To jest niesamowite Panie i Panowie. 

Teraz media mówią, że nigdy o tym nie słyszały i że tak naprawdę nikogo nie aresztowano. Ewakuowano budynek sądu, w którym podobno był sprawca. Teraz nie będzie już konferencji prasowej , kto wie co się stanie, jutro ma przybyć Obama. Cały scenariusz się zawalił ponieważ ludzie obserwowali co się naprawdę wydarzyło. 

Więc my tutaj to wszystko obserwujemy, ćwiczenia, nasi reporterzy byli na konferencji prasowej. Oni zachowywali się niesamowicie podejrzanie jak tylko zapytał o atak pod fałszywą flagą i ćwiczenia podczas konferencji.

Materiał z konferencji: Czy ktoś miał wiedzę na temat ataków, ponieważ wg BostonGlobe.com przeprowadzano rano ćwiczenia tego samego wydarzenia które miało miejsce? Czy dostaliście jakieś ostrzeżenie? Jak powiedziałem wcześniej nie mieliśmy żadnych konkretnych informacji, z pewnością zwiększyliśmy obstawę wokół tego wydarzenia. Wszystko to odbyło się w ramach przygotowań do tego wydarzenia, ale nie mieliśmy żadnych konkretnych informacji, że coś się wydarzy. 

Czemu przez megafony ostrzegano ludzi by byli spokojni na chwilę przed eksplozją? Czy to jest kolejny atak pod fałszywą flagą by odebrać nam masze wolności obywatelskie i promować program bezpieczeństwa narodowego? 

Nie. 

Następne pytanie. 

Dlaczego mówiono ludziom by byli spokojni zanim wybuchły bomby? To jest atak pod fałszywą flagą Panowie, by promować TSA na ulicach. 

AJ: To są znaki. A potem mamy sprawę Busha, ‪Chenea‬ i Obamy, którzy zostali oskarżeni przez wspólną komisję kongresu o torturowanie z premedytacją i dawanie wojsku rozkazów by wykonywali tortury. 

To pojawiło się kiedy to wszystko ma miejsce. Obecnie ma miejsce potężne przetasowanie na każdym poziomie i trwa walka o serce i duszę tego kraju. 

Koniec transkryptu.

Prisonplanet.com 
USA 
2013-04-19

 

Portret użytkownika masowe kłamstwo

dzwine ze chwile przed

dzwine ze chwile przed wybuchem widac smuge "nadlatujaca" z lewej strony, a dzwiek przypomina uzycie jdam, hehe tak jak z bostonem i tymi samymi gebami co sandy hook ..... , dzieje sie w tych stanach 

Portret użytkownika dominemr

Skoro dla Ciebie GMO nie ma

Skoro dla Ciebie GMO nie ma nic wspólnego z nawozami to chyba jesteś lekko niedoinformowany.
A właśnie, może chcą zatrzeć jakieś braki w magazynie po Bostonie Smile albo to była jakas cicha akcja przeciwników chemii w żywności Smile

Portret użytkownika Pulsar

http://pl.wikipedia.org/wiki/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_w_Texas_City

Quote:
Katastrofa w Texas City (ang. Texas City Disaster) w dniu 16 kwietnia 1947 roku, spowodowana została pożarem, a następnie eksplozją około 2300 ton saletry amonowej w ładowniach francuskiego statku s/s Grandcamp w porcie w Texas City, w stanie Teksas, skutkiem czego zginęło 581 osób, a wiele tysięcy odniosło rany i obrażenia.

 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_PEPCON
Quote:
Katastrofa w zakładach chemicznych PEPCON - to katastrofa przemysłowa, która miała miejsce w Henderson w Nevadzie 4 maja 1988 roku w zakładach chemicznych produkujących utleniacz do paliwa rakietowego Pacific Engineering Production Company of Nevada (PEPCON).

 
Widać, że amerykańce lubią raz na jakiś czas witać wiosnę z WIELKIM hukiem Smile

Portret użytkownika TomaszP

Jak słuchałem BBC2 to ludzie

Jak słuchałem BBC2 to ludzie mieszkający 5 mil dalej opowiadali, że słyszeli hałas i czuli wodę laną przez strażaków niesioną falą uderzeniową. Niezłe pier.....cie musiało być. Jak dobrze zrozumiałem wywaliło 300 ton saletry amonowej. Oj biedne te Stany ostatnio...

Portret użytkownika Takitam

Nawozy sztuczne to bardzo

Nawozy sztuczne to bardzo niebezpieczny produkt. Wystarczy niewielkie zabrudzenie węglowodorami (np. pochodne ropy naftowej) by zmieniły się w silny materiał wybuchowy. Ileś tam lat temu we Francji wyleciała w powietrze fabryka nawozów po tym, jak malarzom w magazynie saletry amonowej wylała się beczka rozpuszczalnika. Nawet wysokość składowania nawozów w magazynach nie może przekraczać dopuszczalnych norm z uwagi na możliwość samozapłonu.

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika navajo88

Słóchaj mie nic nie śmieszy !

Słóchaj mie nic nie śmieszy ! ani to że ludzie giną i świat się zaczyna walić , my ludzie jesteśmy skazani na zagładę ,tylko że nikt tegoo nie bierze na serjo i nie ważne czy się wysadzimy sami w powietrze czy nas coś wysadzi , ale takie są koleje ewolucji , jeżeli dany gatunek zaczyna wyczerpywać swoje możliwości to w końcu musi zrobić miejsce dal innego gatunku tak było zawsze i tak będzie zawsze , jak z dinozaurami i wcześniejszymi formami życia na tej planecie .Od tego nie ma ucieczki !!!!
J.M.H

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem