Powódź w Teksasie dotarla do San Antonio

Kategorie: 

Jak dotąd powódź spowodowała śmierć dwóch osób a ratownicy poszukują 17-letniego chłopca, który został porwany przez wody powodziowe. Nawałnice i gwałtowne powodzie spowodowały wczoraj odcięcie prądu dla 12 tysięcy mieszkańców a kilkadziesiąt ulic, zarówno w mieście jak i wokół niego, zostało zamkniętych. Ulewne deszcze zaczęły się w piątek i trwały do dnia wczorajszego.

 

Pierwszą ofiarą śmiertelną jest kobieta w wieku około 30 lat, której ciało znaleziono dopiero po trzech godzinach poszukiwań. Drugą ofiarą była starsza kobieta w wieku około 60 lat, która znajdowała się w samochodzie. Strażakom udało się dostać do środka rozbijając szybę, ale gdy próbowali ją wyciągnąć, prąd wody zmienił swój kierunek i pojazd wpadł na łódź ratunkową. Gdy strażacy zdołali już wejść na łódź, samochód zanurzył się w wodzie a kobieta się utopiła.

Charles Hood, szef straży pożarnej w San Antonio powiedział, że powódź zmusiła dziesiątki ludzi do ewakuacji a straż pożarna odnotowała wczoraj około 250 połączeń w ciągu pierwszych piętnastu godzin. Hood ostrzegł jednocześnie, że większa ilość ludzi mogła zaginąć lub stracić życie. Według meteorologów, pogoda ma się poprawić a mieszkańcy najgorsze mają już za sobą.

San Antonio w 1998 roku doświadczyło katastrofalnej powodzi, spowodowanej przez silne ulewy i wilgotne powietrze pochodzące z huraganu Madeline z zachodniego wybrzeża Meksyku. W mieście zginęło wtedy 11 osób a z raportów wynika, że zniszczenia szacowane były na 750 milionów dolarów. W południowej części stanu Teksas zginęło wtedy w sumie 31 osób: 26 przez powodzie, dwie przez tornado, kolejne dwie zmarły w wyniku ataku serca a jedna osoba została porażona prądem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem