Z powodu ptasiej grypy w Holandii zabito już około 210 tysięcy kurczaków

Kategorie: 

Holandia walczy z epidemią tzw. ptasiej grypy. Na niektórych fermach w minionym tygodniu zidentyfikowano szczep H5N8. Wirus jest bardzo niebezpieczny, także dla ludzi – podaje Euronews.

 

Zainfekowane kurczaki znaleziono na farmie kurcząt w Kamperveene pobliżu miasta Zwolle. Zniszczone zostanie 10 tys. kurcząt (wcześniej unicestwiono 200 tys. kurczaków i indyków). Obecnie około trzydzieści gospodarstw sprawdzane jest pod kątem wystąpienia choroby.

 

Kilka dni temu ogłoszono trzydniowy zakaz przemieszczania drobiu, jaj i odchodów. Zakaz prolongowano 21 listopada br. W tym czasie będzie minimalizowany obszar infekcji.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika mnich

"Wirus jest bardzo

"Wirus jest bardzo niebezpieczny, także dla ludzi"
 
BREDNIE! Jak mozecie takie bzdury powtarzać? Niby w jaki sposób wirus jest "bardzo niebezpieczny"? Ptasia grypa jest znacznie mniej groźna dla ludzi niż zwykła grypa. Mozliwość zarażenia się jest bliska zeru. Wystarczy mięso ugotować lub usmażyć i można normalnie zjeść bez obaw.

Portret użytkownika Medium

felicyta napisał: to

felicyta wrote:

to mordowanie musi sluzyc jakiemus haniebnemu celowi. 
Nie domyślasz się jakiemu?
Kiedy w Europie mordowano bydło i patactwo domowe? Oczywiście wtedy, gdy zamierzano zwiększyć eksport z USA!!!

Portret użytkownika Czołgista

Marnotrastwo niespotykane.

Marnotrastwo niespotykane. Żyjemy w takich czasch ,że za zniszczenie plonów czy zabicie kur czy świń dostaje się kase w UE. Natomiast w przypadku plagi o kase trudniej. Żaden ubezpieczyciel nie zapłacił by za to ,bo najwyraźniej ochrona przed zarazą była "niewystarczajaca". Co za chore czasy, coś się zaczyna dziać to od razu zabijmy wszystkie kury i je zutylizujmy i pójdźmy użebrać odszkodowanie z UE. Co to ma być, że my wszyscy mamy się skałdać na wydzimisie jakiegoś durnego hodowcy od siedmiu boleści. 

Portret użytkownika charis

te "kurczaki" są tak

te "kurczaki" są tak nafaszerowane pseudo-paszami i hormonami, że ludziom tylko na dobre wyjdzie że ich nie zjedzą. Sam nie jem kurczków, wieprzowiny itd. Z mięsa jadam tylko ryby - nie mam obsesji na punkcie żywienia jak wielu innych ludzi, ale jeśli wiem, że coś jest mocno szkodliwe to tego nie jem. Wiele osób wie, że dana rzecz, czy napój są szkodliwe dla niej lub są czymś skażone ale i tak je jedzą - są w niewoli obżarstwa albo apetytu na daną rzecz - nie potrafią sobie ich odmówić, albo jeść czegoś z umiarem. Ja z każdego grzechu tak i z obżarstwa czy niewoli jakiegoś jedzenia jedynie Zbawiciel może wyprowadzić człowieka.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem