Poważne skutki silnego trzęsienia ziemi w Turcji

Kategorie: 

Dopiero co wczoraj serwis The Extiction Protocol zauważył, że aktywność sejsmiczna w Indiach zdaje się wskazywać na to, że są one w przede dniu pęknięcia. Patrząc na to globalnie nie wygląda to zabawnie, bo pęka właśnie cześć Afryki. Dzisiaj doszło do trzęsienia ziemi, które zdaje się potwierdzać, że dochodzi do czegoś zastanawiającego.

 

Turecka telewizja twierdzi, że na pewno zginęło, co najmniej 45 osób, ale już teraz wiadomo, ze mogło zginąć nawet 1000 osób. W mieście Van składały się kilkupiętrowe budynki. Zdesperowani ocaleni walczyli do tego stopnia dramatycznie, że potrafiły się pojawiać nagle ręce wystrzelające ze zgliszczy.

 

Najbardziej dotknięta miescowość przez trzęsienie to Ericis. To miasto ma 75 tysięcy mieszkańców. Znajduje sie ono w górskiej części prowincji Van, blisko granicy irańskiej. Właśnie ta miejscowość leży w miejscu, które jest szczególnie narażone na skutki gwałtownych zjawisk sejsmicznych. Cała miejscowość znajduje się w obrębie uskoku tektonicznego.

 

Wiadomo na pewno, że przynajmniej 30 budynków w Ericis po prostu rozpadło się w wyniku trzęsienia a 10 dużych budowli w Van również zostało zniszczonych. Podobno na miejscu tragedii chodzą mieszkańcy szukając ocalałych krewnych.

 

Epicentrum trzęsienia znajdowało się 16 kilometrów od miasta Van w wiosce Tabanli. Władze przyznają, że skutki kataklizmu są poważne. Pod gruzami znajdują się setki osób. Skutkiem pękania Indii i Afryki mogłoby być zwiększenie aktywności sejsmicznej obszarów, które powinny zwiększyć swoją aktywność w wyniku takiego rozłożenia napreżeń. Sytuacja w tym regionie dopiero się rozwija.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika świadoma80

  Wstrząsy w polsce były

 
Wstrząsy w polsce były zanim nastapił w turcji , trzeba się przyjżeć dokładniej i od razu widać że na CAŁYM GLOBIE BARDZO WZMOGŁY SIĘ RUCHY SEJSMICZNE I NIE ROBI SIĘ WESOŁO  .. CZYŻBY POCZĄTKI NAGŁYCH WIĘKSZYCH RUCHÓW TEKTONICZNYCH??? ponadto ostatnio na discowery mówili , ze wzrosła prędkośc pękania kontynentu afrykańskiego , tego do tej pory nikt jeszcze nie zaobserwował, bo prędkość jest kilkukrotnie większa niż do tychczas.. lody na arktyce stopniały o połowę w stosunku do stanu z 2005 roku .. jak widać wszystko przyspiesza , na dodatek dawno nie było zmiany klimatu  na epokę lodowcową , którą nie wiadomo jak na razie co dokładnie wywołuje , jest kilka tez , jesli nasza ziemia ma jakąś zwiekszoną aktywność sejsmiczną co 11.500 lat i nagle załóżmy wybucha kilka wulkanów lub jeden większy , to nie trudno sobie wyobrazić , że za epoką lodowcową własnie to stoi , bo atmosfera zanieczyszcza się pyłem i ciepło przestaje docierać , więc klimat się schładza... jednak my ludzie ten cały zwykły proces zaburzylismy strasznie , swoją degradacją środowiska , zaburzyliśmy cykl wodny , prądy morskie , temperaturę wód przez ich zanieczyszczenie , więc to co było systematyczne , teraz jest anomalią o nie określonych skutkach , najwyraźniej w najblizszym czasie przyjdzie nam ich doświadczyć. A co do tego jeszcze jeśli faktycznie  21.12.2012 dojdzie do jakiegoś kosmicznego przesilenia , które dodatkowo na to wpłynie?? kroi się ciekawy spektakl , który będzie naszym udziałem na naszą własną prośbę.  Jak na razie pozostaje nam czekać i wnikliwie obserwować, próbując poskładać całą układankę do kupy , kto wie może jeszcze starczy nam czasu na próby ratunku i przewidywanie , dalszych zdarzeń , wiem jedno , naukowcy dobrze wiedzą , że kroi się coś wielkiego !! tylko ile nurtów nauki , tyle teorii , szkopuł w tym by przestali rywalizować , a zaczęli współpracować , bo jeśli my szarzy ludzie ucierpimy , to na kim te rządowe hieny będą mogły żerować , gdzie znajdą siłę roboczą?  aby cały spektakl finansowo polityczny trwał , potrzeba do tego pionków którymi jesteśmy , więc nie sądzę aby tak do końca zależało komuś na celowym zgładzeniu populacji . Pozdrawiam tych za i przeciw  Smile

Portret użytkownika UFO z Bray

  El Hierro złe wieści Nie

 El Hierro złe wieściNie zdziwię się, jeśli władze Hiszpanii zarządzą ewakuacje wszystkich mieszkańców wyspy jeszcze w tym tygodniu, a być może i z okolicznych wysp. Coraz więcej magmy toruje sobie drogę w kierunku powierzchni. Wzrasta jej energia skumulowana. Woda morska nad pierwszym kominem erupcji ( na południe od La Restinga) zmieniła barwę z zielonej na ciemno brunatna, co zdaniem naukowców z IGN oznacza wzrost gwałtowności erupcji w tym rejonie a powodowane tym turbulencje wody zasysają okoliczne osady z dna oceanu.  Woda nad pozostalymi dwoma podwodnymi ujsciami wulkanicznymi ma nadal kolor zielony.Moja opinia  Jeśli te trendy się utrzymają przez następne trzy tygodnie to wulkan na El Hierro wyrzuci pyły i gazy na wysokość większą niż 10km.Pozdrawiam wszystkichŹródłahttp://www.canarias7.es/articulo.cfm?id=234844http://www.ign.es/ign/resources/volcanologia/HIERRO.html

Portret użytkownika gwizdnywendrowca

Nawet chyba nie wiecie jak

Nawet chyba nie wiecie jak dużo uczyniliście dla bliźniego DZĘKUJĘ i jak wielkie SERCE macie ,oraz miłość bezwarunkową  ,przyłączając się o godz. 21.00. Powiem tak nie myślałem ,że w was jest taka szczera miłość do bliźniego.  Będziecie słyszeć  o efektach swego odruchu serca. Dlatego proszę wszystkich o czynienie tego co dzisiaj o 21.00 każdego dnia do piątku o tej samej godzinie.  A w sobotę zastanowimy się wspólnie co czynić dalej bo jak widać potrzeb na perełce ziemia jest coraz to więcej. O przekazie i odczuciach które temu towarzyszyły napiszę tym co wysyłali wraz zemną energię serca o 21.00 po wcześniejszym wysłaniu do mnie  pustego emaila z pseudonimem jaki ma na stronie zmianynaziemi  na adres: [email protected]   odpisze w piątek lub sobotę bo takie w tej chwili mam możliwości dostępu do Internetu.Sercem z wami GwiRzDnY…..Nawet chyba nie wiecie jak dużo uczyniliście dla bliźniego DZĘKUJĘ i jak wielkie SERCE macie ,oraz miłość bezwarunkową  ,przyłączając się o godz. 21.00. Powiem tak nie myślałem ,że w was jest taka szczera miłość do bliźniego.  Będziecie słyszeć  o efektach swego odruchu serca. Dlatego proszę wszystkich o czynienie tego co dzisiaj o 21.00 każdego dnia do piątku o tej samej godzinie.  A w sobotę zastanowimy się wspólnie co czynić dalej bo jak widać potrzeb na perełce ziemia jest coraz to więcej. O przekazie i odczuciach które temu towarzyszyły napiszę tym co wysyłali wraz zemną energię serca o 21.00 po wcześniejszym wysłaniu do mnie  pustego emaila z pseudonimem jaki ma na stronie zmianynaziemi  na adres: [email protected]   odpisze w piątek lub sobotę bo takie w tej chwili mam możliwości dostępu do Internetu.Sercem z wami GwiRzDnY…..

Rozpoznaj znaki, jakie pozostawiłeś sobie schodząc na ziemię, a zrozumiesz swój sens istnienia i egzystencję na ziemi, oraz ujrzysz i zrozumiesz zamysł Boży

Portret użytkownika Marcin

MagnitudeML

MagnitudeML 3.2RegionPOLANDDate time2011-10-23 19:40:32.5 UTCLocation51.40 N ; 15.96 EDepth10 kmDistances25 km NW Legnica (pop 106,033 ; local time 21:40:32.5 2011-10-23)13 km SW Polkowice (pop 21,565 ; local time 21:40:32.5 2011-10-23)ktoś odczuł ?

Portret użytkownika Gelix31

Spoko, bylo 3.2 do 4.5 nic

Spoko, bylo 3.2 do 4.5 nic nam nie grozi i malo kto nawet poczyje ze cos bylo. To grzechotki wstrzasow z Turcji.
W Turcji to chyba jeszcze nie koniec, sporo jest wtórnych i bylo pare powyzej 5, oby jutro sie skonczylo..... Dobrej nocy

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem