Poważna kolizja statków u wybrzeży Hongkongu

Kategorie: 

Kolizja miała miejsce 01 października 2012 w pobliżu Hongkongu. Zderzyły się statek wycieczkowy Lamma IV i szybki katamaran, Sea Smooth. Zginęło w sumie aż 38 osób a ponad 100 osób zostało rannych.

 

Większość poszkodowanych znajdowała się na pokładzie statku Lamma IV. Płynął on rekreacyjnie, aby obejrzeć pokaz sztucznych ogni w ramach Mid - Autumn Festival. Szef administracji Hongkongu Liang Chzhenin ogłosił trzy dni żałoby narodowej trwającej od 04 do 07 października 2012r. (informacja dla osób wybierający się do Hongkongu; krajowe media nie wzmiankują o wydarzeniach).

 

Przyczyny kolizji nie zostały ustalone, ale siedem osób zostało aresztowanych za narażanie życia pasażerów. Prowadzone jest dokładne śledztwo. Szybki prom, katamaran Sea Smooth, poruszał się zgodnie z rozkładem. Podczas jednego z planowych rejsów zderzył się z jednostką wycieczkową Lamma IV. Po uderzeniu w bok,  łódź wywróciła się i zatonęła.

 
Dane techniczne jednostki, która staranowała Lamma IV: szybki katamaran; prom Sea Smooth; flaga Hong Kong; długość 27 m, szerokość 8 metrów; maksymalna prędkość 26,2 węzły, średnie 25,5 węzły. Właściciel: Hong Kong i Kowloon Ferry Holdings Ltd.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika normalny

Nie można wykluczyć awarii

Nie można wykluczyć awarii jakiegoś podzespołu, np. sterów strumieniowych lub ich pomp. Ciężko uwierzyć, że oficerowie pokładowi zagapili się i nie widzieli ani na radarze ani przed sobą innej jednostki znajdującej się na tzw. kontra kursie. Takie rzeczy w tych czasach to nawet radary automatycznie wykrywają i alarmują od razu. Niestety kapitana kara śmierci nie minie bo ktoś musi tam beknąć za śmierć niewinnych ludzi... taki system.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem