Potomkowie wygnanych Żydów otrzymują obywatelstwo Portugalii

Kategorie: 

Rząd portugalski zatwierdził ustawę, przyznającą obywatelstwo potomkom Żydów, którzy zostali wydaleni z kraju 500 lat temu, donosi Associated Press. Hiszpania przyjęła podobne prawo w minionym roku.

 

Luois Marques, przedstawiciel władz powiedział, że rząd zatwierdził zmiany w ustawodastwie, przyznające prawo obywatelstwa Żydom sefardyjskim, którzy mieszkali na Półwyspie Iberyjskim. Zmiany dotyczą tych, którzy mogą wykazać „tradycyjne więzi” z Żydami portugalskimi poprzez nazwiska, umiejętności językowe lub inne bliskie związki.

 

Około 80 tys. Żydów, przegnanych przez Arabów w 1492 roku, przeniosło się do Hiszpanii i Portugalii. Portugalscy monarchowie początkowo udzielali azylu Żydom, ale potem zażądano, aby ci przechodzili na chrześcijaństwo lub opuszczali Portugalię.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Medium

Szczerze powiedziawszy nie

Szczerze powiedziawszy nie rozumiem logiki dziejów. Najpierw mamy parcie narodu żydowskiego do stworzenia własnego państwa, teraz odwrotnie - powroty i to do stanu sprzed pół tysiąca lat!
Drogi narodzie żydowski! Cofnij się do stanu sprzed proroka Mojżesza, uproszczą się wtedy losy świata. Nie uznaliście Jezusa, cofnijcie uznanie dla Mojżesza, proste!
 

Portret użytkownika ben

Aaron makaron  wasz koniec

Aaron makaron  wasz koniec jest bliski ,jesteście jak zaraza , a każdą zaraze można zniszczyć.Jesteście najbardziej zakłamanym narodem na ziemi okłamujecie sami siebie wydajecie swoich na śmierć oby tylko dojsć do władzy by kasa się zgadzała.Uwarzacie się za naród wybrany tak naprawdę z Bogiem hebrajczyków nie macie nic wspólnego waszym bogiem jest szatan to jemu zaprzedaliście swe dusze chociaż i tu nie mam pewności czy ją macie.
Potomstwo szatana nie ma najmniejszej szansy na zbawienie! Zbawienie należy jedynie do tych, którzy strzegą przykazań Bożych .
A wy czym  kim jesteście Żydzi - syjoniści wykazują szczególną nienawiść do Chrześcijan i Chrystusa. Są oni ewidentnymi wrogami Królestwa Bożego.
 Kilka  słów wyrwanych z kotekstu nie pokaże waszej prawdziwej szatańskiej natury ale może otworzy ci oczy Aaron .
Czy Bóg nas stworzył czy Bóg istnieje te przemyślenia oddaje w ręce każdego człowieka. Czy istnieje zło -TAK- to wy żydzi nim jesteście.Delikatnie ujmując.
 

Portret użytkownika Infor

Przeczytaj  artykuł    

Przeczytaj  artykuł     wywiad z Grzegorzem Braunem gdzie wyjasnia on międzynarodową sytuację i wychodzi na to że w planach naszych oprawców jestesmy już podzieleni terytorialnie  pomiędzy naszych oprawców a docelowo to Polska ma byc dana we władanie żydom... wyjaśnia także prawdopodobny powód zamachu smoleńskiego.. warto przeczytać bo wyjaśnione bardzo prosto
http://www.bibula.com/?p=77551

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem