Potężny lej krasowy na zachodzie Chin pochłonął 12 budynków

Kategorie: 

Leje krasowe, zwane też po angielsku sinkhole, to plaga ostatnich lat. Pojawiają się w wielu miejscach na świecie siejąc zniszczenie i to przeważnie z zaskoczenia. Tym razem zapadlisko pojawiło się w Chinach.

 

Sinkhole powstał w zeszły piątek i ma ponad 60 metrów szerokości. Zjawisko wystąpiło w mieście Guangyuan, w prowincji Syczuan. Lej zdążył już pochłonąć 12 budynków i według miejscowych nadal się powiększa. Na szczęście nikt nie został ranny w wyniku tego zdarzenia.

Foto: newssc.org

Leje krasowe występują zwykle w miejscach o podłożu składającym się głównie z piaskowca. To dlatego tak wiele z nich miało miejsce na Florydzie, gdzie budowa geologiczna sprzyja ich powstawaniu. Najsłynniejszy przypadek stamtąd miał miejsce w marcu tego roku, gdy sinkhole pochłonął cześć domu wraz z sypialnią. Człowiek prosto z łóżka wpadł do takiego otworu. Jego ciała do dzisiaj nie odnaleziono.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika uLtra

w twoim pustym

w twoim pustym lbie.....jestes anomalia ktora nie notowano od przeszlo dwoch dekad....przyjdzie huragan i ci wyprostuje zwoje w mozgu..o ile taki posiadasz...admin...nie emituj tego komentarza....zartowalem....

Portret użytkownika Herubinek

Jasne, władza idzie po

Jasne, władza idzie po najmniejszej linii oporu. Lej zawalić, człowieka nie szukać i udawać, że nie wiadomo dlaczego ziemia się zapadła i najlepiej gdybać. Jeżeli sie zapadła, to, to dno gdzieś tam w dole jest. Jeśli ziemia zapadła sie na głębokść 20 metrów, to 20m niżej będzie przyczyna zapadliska. A przyczyn mogło być ich kilka. Może to ciek wodny, może to pusta przestrzeń, po płynącej kiedyś lawie a może ufoki likwidują swoje podziemne bazy, wszak wiadomo, że UFO ląduje w kraterach wulkanów, może okazać się że ziemia w środku jest pusta i sprawdzi się teoria Bacy za którą powinien dostać honorarium. I tu byłby spory problem ponieważ żaden rząd jakoś nie moze dosłyszeć słowa "daj".

Strony