Potężny cyklon zmierza w stronę Indii

Kategorie: 

Obszary przybrzeżne we wschodnich Indiach są zagrożone przez potężny cyklon Phailin. Trwają już ewakuacje ludności. Pierwsze uderzenie żywiołu nastąpi dzisiaj, 12 października około 12:00 czasu uniwersalnego. Cyklon Phailin pod względem siły jest odpowiednikiem huraganu piątej kategorii. Oznacza to, że prędkość wiatru w burzy dochodzi do 260 km/h. W porywach wiatr może osiągnąć prędkość nawet 300 km/h. Oko cyklonu ma średnicę 16 kilometrów.

 

Według symulacji komputerowych cyklon uderzy na początku w stan Odisha, w okolicach Visakhapatnam. Przejście żywiołu może spowodować poważną katastrofę. Ponad 7,6 milionów osób może być dotkniętych przez cyklon. Aż 64 tysiące osób mieszka tam na obszarach znajdujących się 5 metrów niżej niż poziom morza. Oznacza to ryzyko zalania wielu miejscowości.

Cyklon Phailin - źródło: NASA Terra MODIS / SEDAC

Rząd indyjski ostrzega mieszkańców poprzez ogłoszenia telewizyjne, radiowe i za pomocą samochodów z megafonami. Władze spodziewają się też zniszczenia wielu upraw, co może powodować poważne problemy na długo po tym, gdy cyklon nie będzie już zagrożeniem.

Ścieżka cyklonu Phailin - źródło: JTWC

Ostatnio tak potężny cyklon jak Phailin uderzył na Indie 14 lat temu. Wtedy w jego wyniku śmierć poniosło ponad 10 tysięcy osób. Miejmy nadzieje, że obecny żywioł nie spowoduje tak poważnych strat wśród ludności zamieszkującej wschodnie Indie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika MCRemek

Mieli racje, ale nie pomylili

Mieli racje, ale nie pomylili się ! Smile wielki biblijny ucisk rozpoczął się w grudniu 2012 i ma trwać 3,5 roku. W tym czasie dojdzie do największych tragizmów, oczywiście do kilku już doszło, np: masoneria usunęła BXVI z stolicy Piotrowej i wstawiła Franczesko; a wiecie co to oznacza ? , że on robi różne rzeczy niby po to aby kościół był ubogi ? ; bacznie obserwujcie jego i wszystko inne.
Ale najważniejsze to módlcie się, bo t onadchodzi niezależnie od tego czy  w to wierzycie czy nie ! .

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem