Potężny cyklon zaatakował archipelag Tonga

Kategorie: 

Cyklon Ian zanim uderzył w Tonga uzyskał 5 kategorię. Oznacza to, że wiatr wiał z prędkością od 250 do 330 km/h. Tego typu żywioł niszczy budynki i zrywa warstwę gleby. Podobnie silny był osławiony huragan Katrina.

 

Z informacji agencyjnych wynika, że zginęła przynajmniej jedna osoba. Zdewastowana jest infrastruktura energetyczna. Wiele budynków straciło pokrycie dachowe. Największa zarejestrowana prędkość wiatru nad lądem wyniosła 287 km/h. Na szczęście cyklon słabnie i obecnie ma już tylko 4 kategorię.

Źródło: Twitter

Tonga to archipelag na Pacyfiku, który składa się ze 176 wysp. Kraj ten zamieszkuje około 100 tysięcy osób. Ze względu na to, że wyspiarskie państwo leży w obrębie Pacyficznego Pierścienia Ognia, często dochodzi tam do trzęsień ziemi, niekiedy kończących się nawet lokalnymi tsunami. Cyklony są tylko kolejnym sposobem na sianie zniszczenia w tej części świata.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Impuls

Wydaję ostrzeżenie. Możliwość

Wydaję ostrzeżenie. Możliwość 50 % na dosyć mocne burze z mocnym wiatrem na Mazowszu, oraz województwie Lubelskim, 25 % szans w Łódzkim. Zjawiska w godzinach 22-8 12.I-13.I.
 
Skala niebezpieczeństwa - Poważne utrudnienia na drogach z powodu zamieci śnieżnych i gradu, apeluję o bezpieczną jazdę.
 
Aktualizacja: 21:25 - Teraz to ja się narażam na kpiny, ale istnije 20 % zagrożenia ze strony... trąby powietrznej nawet F-1.  Wydaję krytyczne ostrzeżenia dla województw: Łódzkie i Kujawsko-Pomorskie.

Kiedyś ZXCVBNM

 

Portret użytkownika Dragon

Media publiczne wcale nie są

Media publiczne wcale nie są publiczne TVP SA jest telewizją prywatną,więc powinni z każdym z nas podpisać umowę na świadczenie swoich usług,tak jak jak robią to inni operatorzy mogą mnie gdzieś pocałować i tak nie będe im nabijał kieszeni za to dziadzostwo którego w ogóle nie da się oglądać.Niech tvp sa /prywatna telewizja/zakoduje sobie programy zobaczymy ile podpiszą umów
 

Portret użytkownika warm

Ja nawet nic o snach

Ja nawet nic o snach proroczych nie pisałem a po za tym każdy może się domyślić że coś jest nie tak , wystarczy że prześledzisz ostatni rok to się dowiesz o co chodzi . I proszę Cię nie obrażaj innych .

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem