Potężny atak zimy w Ameryce Północnej, Toronto sparaliżowane

Kategorie: 

Potężne fronty burzowe raz za razem uderzają na Amerykę Północną. W amerykańskich stanach Kentucky, Mississippi i Missouri doszło do 7 ofiar śmiertelnych burzy śnieżnej i towarzyszących jej tornad. Z kolei kanadyjskie Toronto doświadczyło burzy, która dosłownie skuła lodem całą metropolię.

 

W USA większość ofiar to osoby uczestniczące w wypadkach komunikacyjnych, które stały się pierwszą przyczyną problemów mieszkańców. Nawałnicom towarzyszył silny wiatr powodujący zamiecie śnieżne. Szczególnie niebezpieczne o takiej porze roku są tornada, które dodatkowo sieją zniszczenie.

 

W Kanadzie największym problemem był marznący deszcz, który wywołał lawinowy wzrost ilości przerw w dostawach elektryczności. W regionie Ontario bez prądu pozostaje 350 tysięcy osób, a w okolicach wspomnianego Toronto, największego miasta Kanady, bez elektryczności jest 250 tysięcy odbiorców. Taki stan rzeczy może potrwać nawet 3 dni. W wielu miejscach eksplodowały transformatory, co utrudnia szybkie przywrócenie dostaw prądu.

W Toronto wstrzymano ruch tramwajów, a urzędnicy samorządowi apelują do mieszkańców, aby powstrzymali się od podróżowania prywatnymi samochodami. Burmistrz stwierdził, że było to największe gradobicie z marznącym deszczem, jakie kiedykolwiek uderzyło w to miasto.

 

Kilkucentymetrowa warstwa lodu nadal pokrywa Toronto i okolice. Ulice są nieprzejezdne z powodu lodu, lub powalonych drzew. Oblepione lodem słupy elektryczne i drzewa przewracają się, powodując dodatkowe zniszczenia. Odwołano też dziesiątki lotów na lotniskach Pearsona i Billy Bishop Airport.

 

Wiele mniejszych dróg jest całkowicie pokrytych lodem. Trudność sprawia nawet przemieszczanie się tam pieszo, a co dopiero samochodem. Cały czas pada deszcz i zapowiadane są bardzo niskie temperatury, do minus 11 stopni. Oznacza to, że sytuacja w całym Ontario może jeszcze przez jakiś czas nie ulec zmianie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika prezes

Dziś zdziwiła mnie jedna

Dziś zdziwiła mnie jedna rzecz, bo widziałem dzisiaj chmury cumulus i duży cumulonimbus. Te chmury właściwie zimą nie występują, więc skąd one ? W ogóle dzisiaj było tak wiosennie bo 10 stopni.

Portret użytkownika drako_tr

Zarówno ów film, jak i

Zarówno ów film, jak i globalne ocieplenie to „science fiction”, po to reżyser filmu go stworzył, by zarobić,  i po to samo  „reżyserzy” globalnego ocieplenia  je stworzyli...by zarobić...tylko o wiele, wiele więcej.
A fakty są takie, że nasza Ziemia, jak to już miało miejsce tysiące razy, zwyczajnie zmienia sobie klimat…ale TV z „uporem maniaka” wmawia nam, że to nasza wina, i co teraz…haaa…a teraz płaćcie, PŁAĆCIE…

 __________________

 

Portret użytkownika Zio83

Nie wiem ale pogoda jest

Nie wiem ale pogoda jest bardzo dziwna..przez cały listopad  i grudzien popruszyło tylko 5 min. po tym wielkim Huraganie.Jest za ciepło zdecydowanie,rozumiem jak by jakias odwilz pare dni była ale ta temperatura sie utrzymuje juz 3 miesiace.W ogole z opadami deszczu jak i sniegu jest cos noie tak za mało zdecydowanie nie wiem jak w innych rejonach ale w (Wielkopolsce) dziwna susza.

Portret użytkownika capek

Takie coś już Kanada przyżyła

Takie coś już Kanada przyżyła w 1998 i 2007...życie toczy się dalej chociaż nic pozytywnego z tego nie wynika a jak wiadomo prądu nie ma to ludzie zazwyczaj nie wiedzą co i do czego, generalny paraliż...Niekorzystne ustawienie układów ciśnień i ot takie cuda

Zawsze coś się dzieje,
nie ma zwykłych chwil...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ