Potężny atak zimy w Ameryce Północnej, Toronto sparaliżowane

Kategorie: 

Potężne fronty burzowe raz za razem uderzają na Amerykę Północną. W amerykańskich stanach Kentucky, Mississippi i Missouri doszło do 7 ofiar śmiertelnych burzy śnieżnej i towarzyszących jej tornad. Z kolei kanadyjskie Toronto doświadczyło burzy, która dosłownie skuła lodem całą metropolię.

 

W USA większość ofiar to osoby uczestniczące w wypadkach komunikacyjnych, które stały się pierwszą przyczyną problemów mieszkańców. Nawałnicom towarzyszył silny wiatr powodujący zamiecie śnieżne. Szczególnie niebezpieczne o takiej porze roku są tornada, które dodatkowo sieją zniszczenie.

 

W Kanadzie największym problemem był marznący deszcz, który wywołał lawinowy wzrost ilości przerw w dostawach elektryczności. W regionie Ontario bez prądu pozostaje 350 tysięcy osób, a w okolicach wspomnianego Toronto, największego miasta Kanady, bez elektryczności jest 250 tysięcy odbiorców. Taki stan rzeczy może potrwać nawet 3 dni. W wielu miejscach eksplodowały transformatory, co utrudnia szybkie przywrócenie dostaw prądu.

W Toronto wstrzymano ruch tramwajów, a urzędnicy samorządowi apelują do mieszkańców, aby powstrzymali się od podróżowania prywatnymi samochodami. Burmistrz stwierdził, że było to największe gradobicie z marznącym deszczem, jakie kiedykolwiek uderzyło w to miasto.

 

Kilkucentymetrowa warstwa lodu nadal pokrywa Toronto i okolice. Ulice są nieprzejezdne z powodu lodu, lub powalonych drzew. Oblepione lodem słupy elektryczne i drzewa przewracają się, powodując dodatkowe zniszczenia. Odwołano też dziesiątki lotów na lotniskach Pearsona i Billy Bishop Airport.

 

Wiele mniejszych dróg jest całkowicie pokrytych lodem. Trudność sprawia nawet przemieszczanie się tam pieszo, a co dopiero samochodem. Cały czas pada deszcz i zapowiadane są bardzo niskie temperatury, do minus 11 stopni. Oznacza to, że sytuacja w całym Ontario może jeszcze przez jakiś czas nie ulec zmianie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika prezes

Dziś zdziwiła mnie jedna

Dziś zdziwiła mnie jedna rzecz, bo widziałem dzisiaj chmury cumulus i duży cumulonimbus. Te chmury właściwie zimą nie występują, więc skąd one ? W ogóle dzisiaj było tak wiosennie bo 10 stopni.

Portret użytkownika drako_tr

Zarówno ów film, jak i

Zarówno ów film, jak i globalne ocieplenie to „science fiction”, po to reżyser filmu go stworzył, by zarobić,  i po to samo  „reżyserzy” globalnego ocieplenia  je stworzyli...by zarobić...tylko o wiele, wiele więcej.
A fakty są takie, że nasza Ziemia, jak to już miało miejsce tysiące razy, zwyczajnie zmienia sobie klimat…ale TV z „uporem maniaka” wmawia nam, że to nasza wina, i co teraz…haaa…a teraz płaćcie, PŁAĆCIE…

 __________________

 

Portret użytkownika Zio83

Nie wiem ale pogoda jest

Nie wiem ale pogoda jest bardzo dziwna..przez cały listopad  i grudzien popruszyło tylko 5 min. po tym wielkim Huraganie.Jest za ciepło zdecydowanie,rozumiem jak by jakias odwilz pare dni była ale ta temperatura sie utrzymuje juz 3 miesiace.W ogole z opadami deszczu jak i sniegu jest cos noie tak za mało zdecydowanie nie wiem jak w innych rejonach ale w (Wielkopolsce) dziwna susza.

Portret użytkownika capek

Takie coś już Kanada przyżyła

Takie coś już Kanada przyżyła w 1998 i 2007...życie toczy się dalej chociaż nic pozytywnego z tego nie wynika a jak wiadomo prądu nie ma to ludzie zazwyczaj nie wiedzą co i do czego, generalny paraliż...Niekorzystne ustawienie układów ciśnień i ot takie cuda

Zawsze coś się dzieje,
nie ma zwykłych chwil...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem