Potęzne zapadlisko na polu golfowym w stanie Kansas

Kategorie: 

W amerykańskim stanie Kansas zapadła się ziemia. Duży dół powstał po ulewnych deszczach w Canyon Farms Golf Club w Lenexa, informuje portal internetowy CBS Sports.

 

Niegdyś w tym miejscu miał rzekomo funkcjonować kamieniołom, co spowodowało, że pod ziemią pozostało wiele przestrzeni przysypanych w taki sposób, że ulewy są w stanie penetrować wodą ziemię uwalniając je co powoduje pojawianie się dużych zapadlisk. Na szczęście w czasie gdy powstał ten sinkhole nie było tam graczy i z tego powodu nikt nie ucierpiał.

 

Warto zwrócić uwagę, że nie jest pierwszy przypadek uszkodzeń na polach golfowych w USA. W zeszłym miesiącu ogromna dziura pojawiła się w Branson w Missouri, a w 2013 roku w Waterloo w Illinois golfista Mark Michal zapadł się pod ziemię na głębokość pięciu metrów (lej miał średnicę trzech metrów). Nieszczęśnik, który, jak się okazało, zwichnął bark w wyniku wypadku, cierpiał dodatkowo na klaustrofobię i zanim został wyciągnięty na powierzchnię, musiał spędzić pod ziemią dwadzieścia minut.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika  Kosmofan Bozoniusz

A u nas? Czy ktokolwiek badał

A u nas? Czy ktokolwiek badał podłoże terenu krasowego na terenie naszej Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a zwłaszcza pod miastami i osiedlami? Idę o zakład, że nasi politycy (w razie czego) zrobią miny zdumionych, zaskoczonych niewiniątek, które nie spodziewały się, że w pobliżu Klasztoru Jasnogórskiego Pan Bog tak ciężko ich doświadczy. Jestem zdecydowanie za programem badania spoistości gruntów na tamtych obszarach Polski, a zwłaszcza tak z 15-20 km wokół wypływów dużych żródeł krasowych, bo są to podziemne rzeki, które mogły wymyć podziemne kawerny, mogące pomieścić parę katedr - może tak być, a my o tym nic nie wiemy. W tym celu w takiewypływy winny byc wprowadzane podziemne drony, filmujące kanał płynącej wody, poruszając się jej pod prąd. Prawa natury sa jedne i nie będą nas pytać o zgodę na swoje działanie, a my chcemy spokojnie, bezpiecznie żyć i nie ponosić strat ekonomicznych w posiadanej przez nas substancji majątkowej. Tylko wiedza jest tu jedynym narzędziem zapewniania sobie takiego bezpieczeństwa.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem