Potężne pożary w Kalifornii, ewakuowano 30 tyś. mieszkańców

Kategorie: 

We wtorek wieczorem w okolicach San Diego w USA, wybuchł bardzo poważny pożar lasu. Jego powierzchnia wynosi już ponad 280 ha. Ogień rozprzestrzeniania się z powodu wiejącego wiatru i trwających upałów.

 

W sumie ewakuowano aż 20 000 mieszkańców domów z zagrożonej okolicy. Oprócz tego opróżniono cały kampus California State University, a to 10 000 studentów. W akcję gaśniczą zaangażowane są między innymi samoloty. Przyczyna pożaru nadal pozostaje nieustalona.

 

To nie pierwszy pożar tej skali jaki występuje w Kalifornii. Na początku maja, w okolicach San Bernardino, wybuchł pożar, który doszczętnie zniszczył ponad 658 hektarów roślinności i doprowadził do ewakuacji tysięcy mieszkańców.

Źródło: Twitter/

Sezon pożarów lasów w Kalifornii rozpocząć się w tym roku wcześniej niż zwykle. Mieszkańcy stanu zmagają się też z suszą, której logiczną konsekwencją jest ogień. W pierwszych czterech miesiącach 2014 roku strażacy uczestniczyli w gaszeniu 900 pożarów lasów.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Venture

Matka boska? Jasne, już widzę

Matka boska? Jasne, już widzę jak ich wszystkich "ratują". Napisz, że od razu powinni składać modły do archoncików, po co ci pośrednicy? Smile
Rozumiem, że ostatnio odcięto im masę połączeń i że dzięki tobie przebiega nowa rekrutacja, ale to już się robi nudne. Powinieneś wymyślić coś lepszego niż pisanie pod artykułami dotyczącymi klęsk żywiołowych, podsycając obszar obszar strachu i twierdząc, że jedynym ratunkiem jest modlitwa wiadomo do kogo.

Portret użytkownika barra barra

@pycholand. Wiara to równiez

@pycholand. Wiara to równiez własna chęć wypowiezenia własnej myśli. Głupa z siebie robisz pisząc takie riposty. Ma kolega ochotę podzielić się myslami, niech się dzieli. Jeśli Ciebie to interesuje, to czytaj, jeśli nie, to przeleć tekst i czytaj dalej. Czy szukasz zaczepki merytorycznej?
Koledze zależy na istnieniu dobrych ludzi i martwi się o nich, więc po co ten głupi komentarz?
Wysyłam Tobie Anioła, aby opiekował sięTwym skromnym mózgiem;) a masz, proszę;) Przecież to nie Twoja wina, żeś emocjonalny wariat, czy Twoja? Nie wiem czemu ale przeczytałem Twój nick "psycholand". Ciekawe dlaczego?
 
A skoro się udzialsz tutaj, to pamiętej, że inni myślą podobnie jak Ty i "Nie każdy wierzy, w to co Ty"

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem