Potężne erupcje wulkanu Sakurajima w Japonii

Kategorie: 

Sakurajima to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie i z pewnością najbardziej aktywny wulkan w Japonii. Praktycznie cały czas dochodzi tam do erupcji o różnej sile. Obecnie zauważalne jest zwiększenie ich intensywności.

 

W ciągu ostatnich dni doszło w jego obrębie do trzech poważnych erupcji. Pierwsze dwa wybuchy miały miejsce około północy 12 czerwca, następny miał miejsce około świtu następnego dnia.  Po tych zdarzeniach znacznie wzrosła kolumna popiołu sięgająca najpierw 3 km, a później prawie 4 kilometrów. Specjaliści analizujący ostatnie wybuchy wulkanu twierdzą, ze były jednymi z największych i najbardziej znaczących w ostatnich latach. 

 

Oprócz pary i popiołu z krateru Sakurajima zaczął się wydobywać dwutlenek węgla. Kolumna popiołu ma nadal rosnąć aż do 6,5 km wysokości.  W Tokio, ogłoszono ostrzeżenie o niebezpieczeństwie dla lotnictwa, po tym, gdy popiół z krateru Sakurajima został szybko zabrany przez wiatr w kierunku południowo-wschodnim mniej więcej na poziomie wykonywania lotów. Zagrożone jak zawsze, jest też miasto Kagoshima. Głównie ze względu na to, że wulkan jest położony tylko 8 km od niego.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zibi

Wszyscy gawożą o wyginięciu

Wszyscy gawożą o wyginięciu białej rasy w wulkany wyniszczą całą ludzkość,a naukowcy z rządasami trzymają język za zębami,wulkany zaczeły szaleć na całego od 3 lat 367 to nie jest normalne,i to daje nam naprzykład to że w boliwi pada śnieg i jest zimno do tego jakieś grypy jesteśmy oszukiwani i tyle 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem