Potężna erupcja wulkanu Sinabung na Sumatrze, jest już 16 ofiar. Tylko dla Dorosłych!

Kategorie: 

O zachowaniu indonezyjskiego wulkanu Sinabung informujemy już od kilku miesięcy. Do tej pory były to jednak tylko wieści o następnych ewakuacjach ludności, tym razem informacje dobiegające z Sumatry są dużo bardziej tragiczne. Zdjęcia jakie można znaleźć są bardzo drastyczne. Materiał tylko dla dorosłych!

 

Nieszczęście polega na tym, że Sinabung został nieco zbagatelizowany, ponieważ wzmożeń aktywności było tak wiele, że ludzie na zmianę ewakuowali się i wracali do domów. Tak się składa, że w połowie zeszłego tygodnia obniżono nieco poziom alarmu i zarówno sejsmolodzy jak i mieszkańcy wrócili do domu na dzień przed wypadkiem.

Foto: Twitter

Początkowo mówiło się o 11 teraz oficjalnie wiadomo o 16 ofiarach nagłej erupcji wulkanu. Większość z nich to uczniowie jednej z lokalnych szkół. Władze wspominają niestety o wielu zaginionych, którzy raczej nie mieli szans przeżycia w strefie bezpośrednio przy wulkanie. Zdjęcia, jakie można znaleźć na portalach społecznościowych są bardzo szokujące i przedstawiają ludzi w pozach znanych nam ze starożytnych Pompei.

Foto: Twitter

Obecnie ewakuowano już 40 tysięcy ludzi. Wiele z nich nie czekało nawet na władze tylko uciekali w popłochu widząc co uczynił wulkan Sinabung. Może dzięki temu nie doszło do katastrofy na większą skalę. Ratownicy wciąż szukają ocalałych, lub ofiar dlatego bilans tej erupcji nie jest jeszcze zamknięty. Popiołem pokryty jest już obszar o wielkości 80 kilometrów kwadratowych.

Foto: Twitter

Foto: Twitter

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika NowaRasa

Dokładnie tak  ! Życie to

Dokładnie tak  ! Życie to test , w którym musisz odróźnić dobro od zła ... nic więcej... Jeśli coś się narodzi to musi zginąć bo taka jest kolej rzeczy ... jest to normalne dla Buddystów. Z kolei podczas swego życia za każdym waszym wdechem winniście myśleć o śmierci wtedy wasze życie stanie się pełniejsze - słowa buddy.................  
 
A jeśli ktoś oglądał mój poprzedni link odnośnie moich rozważań na temat tegorocznego śniegu - to podpowiem.... światem rządzi szatan a my połączymy się z maszyną do 2040r lub wcześniej... Co by oszukać śmierć Smile

Portret użytkownika b@ron

no niestety, natura

no niestety, natura rządzi...dowód na to że ludziom brak wyobraźni, jeśli ludzie kupują działki budowlane w zasięgu rażenia wulkanu ,to raczej powinni brać pod uwagę że może wybuchnąć ,a swoją drogą to ciekawa sprawa kto wydał pozwolenia budowlane w tym rejonie...to trochę tak ,jakbym ja sobie postwił dom w korycie rzeki...bo akurat jest susza...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika euklides

Widocznie sami rybacy i muszą

Widocznie sami rybacy i muszą mieszkać blisko Odry. A tak naprawdę to zaprawdę bezczelni są ludzie. Najpierw podatnicy mają składać się na wały, a jak rzeka wyleje to podatnicy mają im odbudowywać domy, chociaż sami często mają liche miekszkanka na kredyt, a są i takie przypadki, że nie mają własnych domów.

Portret użytkownika euklides

Czymże jest wulkan wobec

Czymże jest wulkan wobec działalność rządów. Weźmy taką wojenkę w Afganistanie zwaną eufemistycznie "misją pokojową", gdzie zginęło już od 16-19 tys. cywilów i końca nie widać. Największym zagrożeniem dla ludzi są inni ludzie.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem