Potężna eksplozja w magazynie chemicznym w Brazylii - ponad 60 rannych

Kategorie: 

Potężny wybuch miał miejsce w magazynie chemikaliów w brazylijskim mieście Santos. Ewakuowano mieszkańcy okolicznych domów. Pozostałym ludziom zalecono, aby nie opuszczali domów, podaje Euronews.

 


Zdaniem właściciela firmy, eksplozja nastąpiła w wyniku zmieszania kwasu i materiałów dezynfekujących, przechowywanych w magazynie, z wodą deszczową. Ponad 60 osób trafiło do szpitala z powikłaniami oddechowymi i bólem w oczach. Strażacy wciąż walczą z ogniem...


Po eksplozji na niebie nad miastem pojawiła się duża chmura, składająca się z substancji toksycznych. Burmistrz wezwał mieszkańcom Santos, aby ci nie opuszczali domów, ponieważ deszcz, który pada, może być trujący. Santos jest jednym z głównych portów Brazylii.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika excar

Można warunkowo przyjąć

Można warunkowo przyjąć wersję prasy gdyż korporacje w takich krajach potrafią jechać "po kosztach" nie dbając o ludzi ani środowisko i wtedy o wypadek nie trudno. Jednak zawsze trzeba sprawdzić jak dany kraj "leży" hegemonowi" . Tu akurat jest przynależnośc do BRICS. Niby Brazylia nie była ostatnio zbyt aktywna, ale nie wiemy czy np. nie miała pomysłu dewaluować waluty lub sprzedawać makulatury zwanej inaczej obligacjami skarbowymi USA w najbliższej przyszłości. Trzeba obserwować  czy jeszcze coś się nie przydarzy w tym kraju lub czy z czegoś nie zrezygnował.

Portret użytkownika wyzdro

Jest też możliwośc że wielkie

Jest też możliwośc że wielkie korporacje tną koszty bo po co zatrudniać 10 specjalistów jak może to obsługiwać 10 tubylców za 1/10 stawki.W biednych krajach siła robocza jest tania i nie trzeba milionów na zachowanie środków bezpieczeństwa ,wystarczy dać w łape komu trzeba.
Tak na marginesie to Polska ma jedną z najtańszych sił roboczych w europie tak że spodziewam się także takich wypadków u nas.
 

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

Na tvp info jakiś debil-

Na tvp info jakiś debil- dziennikarzyna (bezmózg) napisał, że reakcję chemiczną wywołała deszczówka, która się dostała do zbiorników z chlorkiem sodu:) Ja pie....ę jak tacy ludzie podają informacje to nie dziwne, że te media robią ludziom wodę z mózgu, hahaha

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem