Potężna burza śnieżna w Kanadzie

Kategorie: 

Kanadyjskie prowincje znajdujące się w okolicy wybrzeża Oceanu Atlantyckiego zostały znowu dotknięte przez dużą burze śnieżną. Niektórzy nie zdążyli się jeszcze odkopać z burzy o nazwie "Nemo" a już muszą się zmagać z kolejnym żywiołem.

 

Jak zwykle w przypadku uderzenia takiego frontu pogodowego nie wytrzymuje infrastruktura energetyczna. W sumie bez prądu pozostaje tam 14 tysięcy domów. W New Brunswick, spadło około 40 centymetrów śniegu, na wschodzie w Montrealu - ponad 60 centymetrów. Prędkość wiatru w zachodniej części wyspy Nowa Fundlandia osiągnęła 170 km na godzinę.

W wielu miejscach słupy wysokiego napięcia zostały poprzewracane pod ciężarem śniegu i lodu zbierającego się na liniach energetycznych. Z powodu złej pogody prewencyjnie zamknięto szkoły oraz odwołano wiele lotów krajowych. Część autostrad została wyłączona z ruchu z powodu zerowej widoczności i zalegającego śniegu. Władze zachęcają do pozostawania w domach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika pies

oni maja dziwne zdolnosci

oni maja dziwne zdolnosci przepowiadania ,nagrali film o ataku terrorystow na 2 wierze  i sprawdzilo sie ,zawalily sie az 4budynki ,co bylo powodem kazdy wie teraz burze sniezne niczym film pojutrze a ze potrafia manipulowac pogoda w dzisiejszych czasach niektore kraje to niepewny jest kazdy dzien  jaka zabawe wymysla naukowcy z nudow ,

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ