Potężna burza śnieżna w Kanadzie

Kategorie: 

Kanadyjskie prowincje znajdujące się w okolicy wybrzeża Oceanu Atlantyckiego zostały znowu dotknięte przez dużą burze śnieżną. Niektórzy nie zdążyli się jeszcze odkopać z burzy o nazwie "Nemo" a już muszą się zmagać z kolejnym żywiołem.

 

Jak zwykle w przypadku uderzenia takiego frontu pogodowego nie wytrzymuje infrastruktura energetyczna. W sumie bez prądu pozostaje tam 14 tysięcy domów. W New Brunswick, spadło około 40 centymetrów śniegu, na wschodzie w Montrealu - ponad 60 centymetrów. Prędkość wiatru w zachodniej części wyspy Nowa Fundlandia osiągnęła 170 km na godzinę.

W wielu miejscach słupy wysokiego napięcia zostały poprzewracane pod ciężarem śniegu i lodu zbierającego się na liniach energetycznych. Z powodu złej pogody prewencyjnie zamknięto szkoły oraz odwołano wiele lotów krajowych. Część autostrad została wyłączona z ruchu z powodu zerowej widoczności i zalegającego śniegu. Władze zachęcają do pozostawania w domach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika pies

oni maja dziwne zdolnosci

oni maja dziwne zdolnosci przepowiadania ,nagrali film o ataku terrorystow na 2 wierze  i sprawdzilo sie ,zawalily sie az 4budynki ,co bylo powodem kazdy wie teraz burze sniezne niczym film pojutrze a ze potrafia manipulowac pogoda w dzisiejszych czasach niektore kraje to niepewny jest kazdy dzien  jaka zabawe wymysla naukowcy z nudow ,

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem