Ponad 40 tysięcy Rosjan ukarane za posiadanie podwójnego obywatelstwa

Kategorie: 

Grzywną za podwójne obywatelstwo w Rosji ukarano już około 43 tysięcy osób, podaje Kommiersant.

 

Ustawa o podwójnym obywatelstwie weszła w życie 4 sierpnia br. W przypadku zbyt późnego złożenia wniosku, zafałszowanego wniosku lub wniosku z błędnymi informacjami, prawo przewiduje kary pieniężne w wysokości do tysiąca rubli.


Za świadome ukrywanie faktu posiadania podwójnego obywatelstwa ponosi się odpowiedzialność karną i płaci grzywnę w wysokości 200 tys. rubli lub 400 godzin pracy przymusowej, pisze z kolei Nowaja Gazeta. Nieoficjalnie mówi się jednak ostatnio, że nowe prawo zostanie złagodzone z końcem roku.


Rosjanin, który długo przebywał za granicą i wraca na stałe do ojczyzny, musi w ciągu 30 dni złożyć odpowiedni wniosek. Nowe zasady wdrożone zostaną stopniowo do 2016 roku i będą dotyczyć głównie obywateli, nieposiadających wiz i uchodźców.


Według Federalnej Służby Migracyjnej, od 1992 roku rosyjski paszport otrzymało 6 mln osób, które w większości przypadków musiały zrzec się dotychczas posiadanego obywatelstwa.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika lill

Jedno  z mądrzejszych praw na

Jedno  z mądrzejszych praw na śiwecie.
Albo jestes rosjaninem albo nie - prosto i na temat
Nie da sie być całe życie jednocześnie sobą i swoim przyjacielem - jeśli idziecie w yrm amum kierunku to jeszcze ok ale co jak się drogi rozchodzą ? Lewa noga połunie a prawa  na wschód ?

Portret użytkownika zerg

Czasy stalinizmu wracają jak

Czasy stalinizmu wracają jak widać. Likwidacja podwójnego obywatelstwa, a potem co ? może oddanie paszportów w depozyt ? Bo jak uważał  wielki wodz Józef Wissarionowicz, Wania jak nie zobaczy jak żyje John to za takim zyciem nie zatęskni. No i zasadnicza sprawa, ktoś w końcu musi pracować by Putin mógł prześcignąć w bogactwie jakichś tam Rockefellerów. Wszak Rosja to potęga jest i basta.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
„Wstążka gieorgijewska” napisano, że jej celem jest „stworzenie symbolu święta – Dnia Zwycięstwa”.
W ten sposób putinowski reżim stworzył nowy, uniwersalny symbol. Ma on pewne odniesienie do wojny – w której przede wszystkim ofiarami byli Żydzi, Białorusini, Ukraińcy, Polacy – a jednocześnie związany jest z historią Imperium Rosyjskiego. Taki koń trojański.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem