Ponad 12 milionów martwych pszczół na Florydzie

Kategorie: 

Eksperci wykluczają choroby, w tym zespół wymierania kolonii (CCD), jako przyczynę śmierci pszczół miodnych w Brevard County na Florydzie. Aż 12 milionów pszczół z 800 pasiek zginęło prawie w tym samym czasie, 26 września. Lokalni pszczelarze uważają, że pszczoły zostały zabite przez pestycydy.

 

 

CCD ( Colony Collapse Disorder) to termin często używany do opisania dziwnego fenomenu polegającego na tym, że pszczoły z nieznanego powodu opuszczają swój ul i po prostu nie wracają tak jakby nie umiały odnaleźć drogi powrotnej. Taki rój nigdy nie jest ponownie widziany.

Jednak niedawny przypadek na Florydzie dotyczył setek kolonii w 30 różnych miejscach w promieniu 40 km. Pszczoły dosłownie padały martwe na bieżąco, dlatego eksperci odrzucają CCD jako przyczynę niszczenia kolonii. Wygląd martwych pszczół, a także synchronizacja czasowa ich śmierci wydaje się dziwna, teoria o chemicznej przyczynie pomoru może mieć podstawy.

"Jestem bardzo twardym facetem, ale oglądanie tego jest bolesne" powiedział pszczelarz Charles Smith w wywiadzie dla Wiadomości w Orlando.  "Nasze gospodarstwo poniosło około 150 000 dolarów strat. Ale nie chodzi tylko o pieniądze, wysiłki w celu utrzymania zdrowia pszczół poszły na marne. "

Wymieranie pszczół zbiega się czasowo z ostatnim nasileniem walki z komarami w całym regionie. Śmigłowce przelatywały nad prawie całym obszarem i wykonywały opryski a część z nich mogła dosięgnąć pasiek. Urzędnicy oczywiście zaprzeczają, że odkomarzanie finansowane przez podatników miało coś wspólnego z zagładą pszczół.

"Ponieważ to wymieranie było tak gwałtowne i na tak duży obszarze myślę, że można w znacznym stopniu wyeliminować chorobę, jako jego przyczynę" powiedział Bill Kern, entomolog z Uniwersytetu Florydy  "Śmierć miała miejsce praktycznie w jeden dzień. Zwykle choroba atakuje pszczoły lub ich młode, ale nie ma takiej, która zabija dorosłe osobniki i ich potomstwo w tym samym czasie. "

Wielu pszczelarzy, którzy stracili roje, hodowało jego pszczoły w celu ​​sprzedaży ich rolnikom do zapylania roślin uprawnych. Z tego powodu masowe wymarcie pszczół w tej okolicy powoduje, że niektórzy z pszczelarzy mogą być zmuszeni zamknąć swoje gospodarstwa.

 

 

 

Źródłohttp://majortrend.tv/611/up-to-12-million-bees-found-dead-in-florida-and-no-one-knows-why/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika LXR

Osoby które osobiście

Osoby które osobiście doświadzczyły specyficznego ginięcia pszczół w ostatnim czasie oraz osoby które mają informacje na temat oprysków które mogły być z tym powiązane proszone są o kontakt na priv.... [email protected]być może da się powalczyć o sprawiedliwość i prawdę....

Portret użytkownika Tomasz

Witam. 

Witam. 

Prawda jest taka ze świadomość ludzi jest tak mała ze nie zdają sobie sprawy jak są manipulowani przez różne koncerny i tutaj oprysk na komory nie jest jedyny bo rolnictwo to drugi etap ale przydomowe ogródki czy nawet zwykle działki kostka trawnik glifosat leje się na lewo i prawo bez żadnego zabezpieczenia do tego dochodzą inne swinstwa i po malutku sami się wykonczymy nowotworów przybywa ale co tam ważne żeby komora zniszczyć a ze przy okazji siebie i owady trujemy to już nie istote 

Portret użytkownika ARTUR5

Pszczoły muszą mieć dodany do

Pszczoły muszą mieć dodany do spożywanego cukru środek ochrony ludzi czyli Au 100 .Jest to nanozłoto koloidalne które nie pozwala na wchłanianie szkodliwych substancji przez organizm ,w wypadku natychmiastowego działania należy je spryskać płynem.

Portret użytkownika gwizdnywendrowca

Serce boli ale to prawda mój

Serce boli ale to prawda mój jeden pień z pasieki też właśnie 5 tygodni temu padł . Pszczółki wyginęły co do jednej i wygląda to ta samo jak na zdjęciu wyżej znam przyczynę pestycydy i randap pryskany  na po sezonowe zbiory a to był sezon i okres miodu spadziowego więc wszystko się zgadza. W Polsce jest wolna amerykanka w stosowaniu na uprawy chemii korporacji Monsanto  nikt w praktyce tego nie kontroluje. Poinformowałem regionalnych rolników ,że jak nie będą stosować chemii  zgodnie z okresowością i karencją odpowiedzą za trucie najbardziej pożytecznej istotki pszczółki bo bez niej życie na ziemi nie będzie możliwe. Kocham pszczółki  i nie pozwolę aby wyginęły. Bo one po stokroć się za to odwdzięczają człowiekowi i nie chodzi tylko o miód ,ale i wszystkie rośliny co żyją a dzięki nim inne stworzenia oraz barbarzyński człowiek  najbardziej nie odpowiedzialny w tym łańcuchu życia na planecie.  Popieram  JASMINA.  I proszę nie doszukujcie się w wyginięciu pszczółek teorii spiskowej to nie logiczne nikt mądry nie odcina sobie drogi do dalszego życia. Winne za te barbarzyństw ponoszą lobbyści w firm Monsanto , Baxter, Novartis a z nich największym trucicielem światowym to korporacja Monsanto . która uzależniła rolników od swoich pestycydów. Na koniec Indianie hopi to przewidzieli i ostrzegali ,że jak wyginą pszczółki to człowiek zabierze się z planety 4 lata po nich.Duchem przemian energetycznej transformacji z wami wszystkimi i z każdym z osobna  zarazem bo tylko wspólne odczuwanie więzi na poziomie duchowym oraz świadomej więzi energetycznej z wszystkim co żyje doprowadzi nas do nowej ery .http://januszzagorski.pl/2011/11/16/tekst-wizualizacji-nowej-cywilizacji-z-11-11-11-godzina-11-11/#comments

Rozpoznaj znaki, jakie pozostawiłeś sobie schodząc na ziemię, a zrozumiesz swój sens istnienia i egzystencję na ziemi, oraz ujrzysz i zrozumiesz zamysł Boży

Portret użytkownika Art

Chińczycy już mają tyle kasy,

Chińczycy już mają tyle kasy, że na wzór tego, co Amerykanie robili wcześniej też chcą udzielać pożyczek. Mówią my pomożemy Białorusi. Dobrze, że Łukaszenka nie wziął. Nie miałby z czego oddać, no i mamy niezły zaczątek wojny, no chyba, że gospodarczo Chiny przejełyby władzę nad Białorusią. Tak, czy siak coraz mniej pracy dla Białorusinów itd.

Portret użytkownika Art

To jak wytłumaczyć wyginięcie

To jak wytłumaczyć wyginięcie pszczół mojego sąsiada. Mieszkamy na wsi na górnym Śląsku, 5 i 6 klasa ziemi tzn. prawie nikt jej nie uprawia, a na odłogach nie rosną kwiatki tylko trawy i chwasty. Pszczoły korzystają prawdopodobnie z wrzosów leśnych, bo lasów mamy sporo do okoła. Lip też jest mało w naszej okolicy. Jednym słowem - pszczoły zapylają kwiat wrzosu w lesie - więc chemii tam raczej nie ma a pszczoły i tak mu wymarły.    Druga sprawa - odnośnie lasów. Po akcji w sejmie kiedy to się wydało, że rząd zamierza puścić pod młotek lasy państwowe, sprawy tak się mają, że za niedługo pójdziesz do lasu a tam nie ma drzew. Spoko tzn. będą tylko takie małe pici pici sadzoneczki. Zamiast zaznać ciszy leśnej i spokoju posłuchasz raczej jak wiatr świszcze:) Z resztą jak las sprywatyzują, to jak do niego wleziesz?

Portret użytkownika Sybilla

Zastanawiam się czy ktoś już

Zastanawiam się czy ktoś już może zbadał co się stanie kiedy wymieszamy ze sobą ten środek owadobójczy do walki z komarami z pestycydami zastosowanymi wcześniej w danym miejscu? I czy te biedne pszczółki okażą się odporne na taką nową miksturę? Może połączenie obu tych czynników tak im szkodzi. Żal mi tych stworzeń, bo cierpią przez bezmyślne działania kilku nieodpowiedzialnych ludzi.
A tutaj zagadka "z naszego podwórka": w rzece Słupi na Pomorzu z powodu choroby skóry masowo giną łososie i trocie. Naukowcy nie wiedzą skąd pochodzą bakterie odpowiedzialne za powstawanie tej choroby. Te same bakterie pojawiają się też w innych rzekach na całym świecie.
http://www.tvp.pl/gdansk/aktualnosci/spoleczne/slupi-grozi-najwieksza-katastrofa-ekologiczna/5691402
 

Portret użytkownika Max

Ciekawe kiedy nas zabije

Ciekawe kiedy nas zabije wygodnictwo i ignorancja w stosunku do natury.Świetny pomysł wytruć jakieś stworzenia bo nas wkurzają na obszaże setek chektarów jednocześnie bezmyślne urzendasy !!!Jak nie będą mieli tam zbiorów to komary przestaną im przeszkadzać i może masowe plajty rolników i brak żywności zmuszą kogoś do myślenia ale to pewnie tylko moja naiwność.Che che wiem Amerykańce to wymyślą że trzeba koniecznie stworzyć samozapylające się rośliny takie jeszcze lepsze G M O  wkońcu po co komu takie pierdoły jak pszczoły a środowisko naturalne to kłopotliwy pszeżytak.

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika arbuz

Jeśli 12 milionów pszczół z

Jeśli 12 milionów pszczół z 800 pasiek zginęło jednego dnia to przyczyną może byc zastosowanie jakiegoś impulsu elektromagnetycznego lub ultradźwiękowego. Ludzie tego nie zauważą. Pszczoły nie umiały wrócić do uli tzn. zgubiły drogę poprzez zmylenie ich zmysłu orintacji. Z pestycydami dałyby radę i umierały powoli małymi grupami.Ta sama przyczyna umierania ptaków, nietoperzy, delfinów itd.

Portret użytkownika Art

Uważam, że to rozsądne

Uważam, że to rozsądne kombinowanie, nigdy nie wiadomo, czy to nie jest prawdą. Takie impulsy podobno rejestrowane były podczas trzęsień ziemi, trudno to wszystko przewidzieć. Pewien rodzaj fal EM przecież niekorzystnie wpływa na organizm ludzki, stąd istnieje tzw. broń psychotroniczna rozstrajająca układ nerwowy. Aha byłbym zapomniał - jeszcze promieniowanie z elektrowni atomowych. Nie jedna była uszkodzona i w USAch też po tych wybuchach CME na Słońcu.

Portret użytkownika Gabriel

Środki owadobójcze na komary

Środki owadobójcze na komary są trujące rónież i dla pszczół. Pszczoła bardzo precycyjnie szacuje pokarm potrzebny na lot i powrót, jeśli osłabnie w trakcie na pewno nie wróci, tylko powoli umrze w drodze.Te opylania towarzyszą zbyt często takim rzeczom.

Portret użytkownika Jasmin

Człowiek wcale nie brzmi

Człowiek wcale nie brzmi dumnie. Ciągle podejmuje się jakieś nieprzemyślane inicjatywy, które skończą się niebawem samozagładą. Wszystkie dziedziny opanowała toksyczna chemia, ona zniszczy w końcu tą chorą cywilizację.Ziemia bez nas sama się oczyści, nie jesteśmy jej do niczego potrzebni, to ona potrzebna jest nam

Portret użytkownika Art

Ja też mam czuja, że to nie

Ja też mam czuja, że to nie przelewki. Czasem myślę o tych bombach atomowych i tych termojądrowych, że one w końcu wybuchną, po tych testach amerykańskich, no i to chowanie przez Chiny głęboko pod ziemią potężnych zapasów rakiet, bomb i głowic atomowych. I na dodatek tykająca bomba zegarowa na dnie bałtyku - iperyt, luizyt i inne cholerstwo, gazy bojowe. Te szalone trucizny. A i byłbym zapomniał przecież o broni biologicznej w Iranie i nie tylko pewnie gdzieś indziej też jest tylko nie wiemy gdzie. Takie cholerstwo jak się dostanie na światło dzienne będzie mordowało bez opamiętania. Ostatnia wojna będzie na kamienie:)Gdzie niegdzie pozostaną tylko rodzinki takie, jak w filmie Wrong Turn i Hills heaven Eyes. Tak tak, lepiej już teraz wszyscy kupmy sobie wielkie obosieczne siekiery Smile Niezłą mam jazdę co ?

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem