Południowe obszary Florydy opanowały stonogi

Kategorie: 

Południowe obszary Florydy opanowały stonogi. Zdaniem entomologa Billa Kerna z Fort Lauderdale Research and Education Center of the University of Florida, stawonogi pojawiły się w regionie około 10 lat temu i od tego czasu ich liczba nadal rośnie, donosi UPI.

 

Stonogi giną wewnątrz domów, ponieważ jest tam dla nich zbyt sucho.

„Kiedy stonoga wejdzie do domu, jej koniec jest bliski” – uważa Kern.

Ponadto ekspert twierdzi, że te stawonogi są bardzo pożyteczne dla środowiska naturalnego. Wyjadają opadłe liście i spulchniają ziemię.


Entomolog J. B. Edwards z kolei uważa, że stonogi są bezpieczne dla ludzi i bardzo użyteczne dla małp. Małpy nacierają sierść tymi stworzeniami, co działa odstraszająco na komary. I wreszcie małpy chętnie spożywają te stonogi, bo działają one halucynogennie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Jak już jesteśmy przy temacie

Jak już jesteśmy przy temacie Południowej Florydy, to jest tam prawdziwy problem: Pytony Birmańskie, które znalazły się tam przez głupotę człowieka! Swego czasu była moda na trzymanie tych węży w domu, jako "pupilków"... Gdy osiągały rozmiary irytujące właściciela, ten oddelegowywał je na bagna Everglades (Południowa Floryda)... Te bestie tak się pięknie przystosowały do nowego otoczenia, że teraz są prawdziwą plagą i postrachem tego rejonu... Zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt (w tym drapieżników)! 
I tu mała CIEKAWOSTKA:
Znany jest przypadek z 2005 roku, kiedy 2,5 metrowy aligator, został pożarty przez 4,5 metrowego pytona birmańskiego. Wąż się tak obżarł, że nie był w stanie oddalić się od miejsca posiłku... Wtedy zjawił się inny aligator i wygryzł dziurę w pytonie... Ależ przyroda bywa przeraźliwie zaskakująca... Szczególnie, gdy nadmiernie zaingeruje w nią człowiek...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Zadzak

Skąd wiadomo że działają

Skąd wiadomo że działają halucynogennie na małpy a nie np. odurzająco jak alkohol? Czy na ludzi też działają halucynogennie? Jeśli tak jest, to są idealne na nocny wypad na ryby. Można używać ich jako przynęty, zagryźć dla zabawy i natrzeć się nimi przeciw komarom. Powinny leżeć na półkach koło białych i czerwonych robaków w sklepach wędkarskich. Wink

Portret użytkownika koszerr umysłów

Jeżeli działają

Jeżeli działają halucynogennie to jest bardzo prawdopodobne, że polska złota młodzież zacznie się nimi nacierać (bo być może odstraszają też muchy) i żuć te mądre stworzenia, aż do pełnego odlotu.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem