Polska będzie płacić za długi Greków nawet nie bedąc w strefie Euro

Kategorie: 

Z mediów dobiegają odpowiednio kształtowane doniesienia na temat ustaleń państw Unii Europejskiej, do jakiego doszło w zeszłym tygodniu w Brukseli. Główne przekazy wskazują dwa fakty, bezrefleksyjne przyjęcie koncepcji unii fiskalnej (bo tak) i sprzeciw Wielkiej Brytanii w spłacaniu czyichś długów, tłumaczony jako ochrona własnego sektora finansowego.

 

Wśród państw strefy Euro panuje swoisty chwyt precelkowy, to znaczy każdy każdego trzyma za pewne części ciała. Grecy przebimbali wiele dziesiątków miliardów Euro a jednocześnie przy pomocy banku Goldman Sachs fałszowali wskaźniki gospodarcze, co pozwalało im trwać w tym szaleństwie zadłużania.

 

Problem z Włochami jest tak monstrualny, że jest to zwielokrotniona Grecja. Bomba zegarowa tyka w Hiszpanii i Francji. Ci ostatni nalegają na emisję euro obligacji, które chętnie kupią Chińczycy. Na to nie chcą się zgodzić Niemcy, którzy dodatkowo są w szachu, ponieważ wyjście tego kraju ze strefy Euro i przywrócenie Marki nie dość, że pogrążyłoby resztę strefy Euro to jeszcze powodowałoby ryzyko pompowania wartości przywróconej waluty w sposób podobny do tego, co widzimy w przypadku Franka Szwajcarskiego. To byłoby zabójcze dla niemieckiej gospodarki gdyż wpłynęłoby bardzo źle na niemiecki eksport a warto przypomnieć, że Niemcy są drugim eksporterem na świecie, po Chinach.

 

Problem nabrzmiewa a politycy zastanawiają się skąd wziąć pieniądze na dorzucenie ich do tego płonącego ogniska. Dodajmy, że pieniądze te są potrzebne głównie po to, aby spłacić niemieckie i francuskie banki, które umoczyły pieniądze w greckie i włoskie obligacje.

 

Aby karuzela mogła dalej się kręcić potrzebne jest w najbliższym czasie ponad 200 miliardów Euro. Przynajmniej 6 do 10 miliardów Euro zapłaci Polska. Taką przynajmniej deklarację złożył w naszym imieniu premier Tusk. Te pieniądze mają mieć formę pożyczki dla MFW(Międzynarodowy Fundusz Walutowy), ale jest to interesująca pożyczka, bo nie wiadomo, kto i kiedy miałby ja zwrócić a poza tym Polska ma tam ponad 30 miliardów Euro linii kredytowej, za którą przecież płacimy!!!

 

Czy te działania mogą przynieść jakiś pozytywny skutek? Nie mogą i nie przyniosą tak jak nic nie mogło pomóc zadłużonej po uszy i bankrutującej Polsce w latach osiemdziesiątych. Ale Polska mogła wtedy zdewaluować swoją walutę, niektórzy jeszcze pamiętają banknoty dwumilionowe. I takie banknoty powinni zobaczyć Grecy, Włosi i inni idioci zadłużający swe kraje na 120% PKB, ale nie zobaczą, bo dewaluację Euro odczuliby wszyscy włącznie z Niemcami i Francuzami.

 

Wszystko wskazuje na to, że i tak dojdzie do upadku Euro tylko zanim to się stanie, jako Polacy zostaniemy podwójnie albo i potrójnie oskubani. Po pierwsze złożymy się na pieniądze, jakie ofiarowane będą bankrutom UE, po drugie zdewaluuje się nasza waluta, właściwie już się dewaluuje, czyli stanie się z nią to, co powinno się stać z Drachmą, a po trzecie nasze pieniądze skonsumuje wielka inflacja, która jest na horyzoncie. Cóż Polak jak zawsze w d**ę bity ...

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika colleeman

Tak czytam i czytam i

Tak czytam i czytam i zastanawia mnie jedno.
Wiem, że komentujący tu ludzie to nie banda baranów więc zapytam wprost:
Myśleliście tak poważnie co zrobić z oszczędnościami, które posiadacie?
Nie ważne czy masz 1000 zł czy 1000000 zł.
Jeżeli Unia padnie na pysk - a padnie to tylko kwestia czasu - twoje pieniądze będą warte tyle co papier toaletowy, bo tylko do  tego będą się nadawać.
Obojętnie czy będą w banku czy w skarpecie.
Oblikacje, akcje, fundusze powiernicze - cały ten "wirtualny" pieniądz zniknie w ciągu kilku sekund więc tu inwestycja nie ma sensu.
Złoto - na ch..j Ci złoto skoro po upadku Euro i Unii nie będzie przelicznika? Gram złota za kilo chleba? Zapłacisz? Z głodu zapłacisz.
Chodzi o to, ze nagle każdy z nas będzie bankrutem a fabryki wytwarzające żarcie przestaną to robić bo nikt im nie zapłaci bo w ułamku sekundy tak naprawdę nie będzie waluty. Pójdziesz do pracy ze świadomością, że za dzień pracy otrzymasz michę ryżu na całą rodzinę?
Tak naprawdę to tutaj leży problem ucywilizowanego człowieka. Pieniądze stały się tak wirtualne, ze dodrukowano ich już tyle bez pokrycia w towarze, że jak to pieprznie wszystko to chleb nie będzie kosztował 10 zł ale 100.
Przygotujmy się na możliwość hiperinflacji bo to będzie zajebiście bolało. Pytanie nie jest czy tak się stanie - pytanie jest kiedy?

Portret użytkownika NewWorldObserver

Rząd USA podobno zaczął

Rząd USA podobno zaczął "otwierać" obozy FEMA - domyślam się,że chodzi o obstawianie stanowisk w tychże przybytkach. Widocznie jesteśmy coraz bliżej jakiegoś większego wydarzenia - pytanie brzmi : JAKIEGO ?! Czy nasi włodarze wyciągną kartę katastrof naturalnych,terroryzmu,wojny światowej czy może obcych ??? Siedzimy w tym syfie Wszyscy po uszy - i to równo,więc cieszmy się życiem i starajmy się być "ludzkimi" wobec siebie - póki możemy !!!Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie !!! Smile

Portret użytkownika green man

Korzyści materialne i

Korzyści materialne i mentalne,ja pamietam czasy komuny i przejscia,lata 90 i teraz,jeżdże dużo po kraju i widze olbrzymi skok w rozwoju ,bez tych dotacji tak szybko bysmy tego nie osiagneli.Nie jestem wielbicielem bezwzględnym Unii,ale w naszym przypadku nie było innej opcji,izolacja oznaczała marginalizacje i brak rozwoju wogóle.Czasy są jakie każdy widzi, zamiast biadolic lepiej robić swoje i optymistycznie patrzeć w przyszłość.Cenić co polskie i robione u nas,kupowac u polskich przedsiebiorców.Zycie to nie raj i nigdy takie nie bedzie,wiec lepiej starać sie odrabiać kolejną lekcje.

Portret użytkownika Zerrkos

Hmm, ja to widzę prosto.

Hmm, ja to widzę prosto. Skoro żyjemy w świecie iluzji czy też w wirtualnym świecie. To cały ten kryzys jest też wirtualny. Cała ta gra to iluzja. Człowiek nie jest tylko wirtualny, a daje się w to wciągać i właściwie jest ofiarą tej wirtualnej gry i sam staje się wirtualnym człowiekiem z PESELEM. Ale o to chodzi, gra jest po to żeby ludzi podzielić wirtualnie, żeby się gryźli sami między sobą. Dzięki temu można z ludźmi robić co się żywnie podoba.  Dopóki nie uświadomimy sobie, że jesteśmy prawdziwi, a nie wirtualni to nic się nie zmieni. Bo tylko wirtualny człowiek może grać w wirtualnej grze. Tym na górze tylko o to chodzi, żebyśmy nadal byli tylko wirtualni. A wtedy jak się nawet na ziemi zmieni to dalej będzie wyzysk. Tylko zamiast wirtualnego euro, bedzie np. wirtualny dolor, zamiast netu 100mb/s bedzie 10000000000000000 GB/s, zamiast węgla darmowa energia. Urządzenia będą 10000000000000000 razy lepsze, będą pobierały mikrovolty albo mniej. Wszystko będzie bez kabli. Baterie będą trzymały 100000000000 mln lat Po prostu cud. Tylko co Nam z tego przyjdzie jak będzie wszechobecna kontrola? A człowiek nadal będzie wirtualny?

Portret użytkownika green man

Pieniążki,które Polska

Pieniążki,które Polska przeznacza,to pożyczka bankowa nie budżetowa,a jak pożyczka to oprocentowana w dodatku ze specjalnej rezerwy,druga sprawa ze raczej to nic nie da,ale dalej uważam,ze to dobre posuniecie Tuska.Czy Wy wszyscy narzekajacy na Unie nie widzicie szczegółu,ze dzieki temu iz jestesmy członkiem tej biurokratycznej zbieraniny skorzystalismy najbardziej i jeszcze korzystamy.Teraz trzeba tylko dobrze zagrac dalej,ale nie zmienia to faktu ze ten ruch jest dobry.No i takie stosunki jak teraz z Niemcami,to my mielismy za czasów Bolesława Chrobrego,a chyba dobrze żyć z sasiadami.

Portret użytkownika babinicz

Jakie korzysci? od wejscia

Jakie korzysci? od wejscia Polski do UE ceny wzrosły kilkukrotnie a zarobki nadal białoruskie. POzbylismy i nadal sie pozbywamy polskich firm i banków nawet tych które prosperują b. dobrze. O normalna pracę bardzo cięzko. Nie bardzo rozumiem te dobre stosunki. Masz na mysli ten gazociag na dnie Bałtyku? To że ktoś kogoś poklepuje po plecach nie oznacza wcale że szanuje. Póki Tusk bedzie podlizywał się Angeli bedzie chwalony ale niech tylko zrobi coś wbrew niemcom miłość się skończy.
 
UNia się rozpadnie tak jak rozpadła się jugosławia i ZSRR, bo łączenie na siłę tak róznych od siebie nacji nie ma szans powodzenia.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem