Polscy kibice śpiewali obsceniczną piosenkę o Banderze

Kategorie: 

Polscy fani Legii Warszawa podczas niedawnego meczu Ligi Europy w Kijowie przeciwko Metalistowi Charków pokazali stosunek do ukraińskiego polityka i bojownika o niepodległość Ukrainy Stepana Bandery, pisz Obozrewatel (ros. Обозреватель).

 

Kibice skandowali mocne wulgaryzmy wobec ideologa ukraińskiego nacjonalizmu. Jak wiadomo, oddziały ukraińskich nacjonalistów w 1943 roku niszczyły Wołyń i zamordowali ok. 40 tys. Polaków. Podczas meczu polscy miłośnicy futbolu palili ukraińskie symbole narodowe i wywiesili transparent z przesłaniem, że Lwów powinien należeć do Polski.


Wydarzenie te żywo komentowane są przez rosyjskie media, które pytają retorycznie:

„No i szto Ukraina - pomogli Tebja Twoje Lachy?”

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Andrew Sz

Bandera to nacjonalista

Bandera to nacjonalista wzorujący się na nazistach którzy go utrzymywali, więc jak można pisać tu o bohaterze?... przeciez to nazista, Hitler to też był bohater?. Po drugie nie porównujcie Polaków i naszego nacjonalizmu do ideologi nacjonalistów z OUN. Państwo Polskie istniało od dawna wraz z narodem, a Ukraina powstała po rozpadzie ZSRR, samo poczucie narodowości ukraińskiej powstało na końcu XIX i początku XX wieku, więc nie można mówić że walczyli o wyzwolenie państwa skoro takie nie istniało!!!! Bandera nie był ideologiem tylko Dmitry Doncow!!! Bandera był jednym z zagorzałych zwolenników tej myśli a nie jej twórcą Panie autorze!!! To że, ukraiński naród jest zaciemniany od urodzenia i wpaja im się bajkę o bohaterze który walczył z Niemcami i Rosjanami o Niezawisłą to nie znaczy, że nam to się uda wpaić!!!! Bohaterem nie jest osobnik mordujących własnych braci, dokonujący czystki etnicznej narodu wrogiego, niepozwalając mu ucieć, niszcząc wszystko z nim związane!!! 

Portret użytkownika Grzegorz

Myślę, że należało by tu

Myślę, że należało by tu sprostować kilka rzeczy. Po pierwsze to żaden bohater, a zwykły zbój atakujący nocą z ukrycia, który wymordował nie około 40 tysięcy, a ponad 100 tysięcy Polaków. Niektóre śródła podają że mogło by to być nawet ponad 200 tysięcy naszych rodaków. Pisałem o tym już niejednokrotnie, że można nienawidzieć ruskich ale nie znaczy to, że mamy kochać morderców (ukraińców) to żaden nasz przyjaciel. Ci bandyci wymordowali więcej Polaków niż Ruscy od zaborów, poprzez rewolucję lenina, po komunizm. Takie są fakty. Jak dla mnie to ukraińcy mogą się nawzajem powyżynać wraz z ruskimi w tym konflikcie. Nimców wyrżną arabowie, których sobie sprowadzili na kark i może wreszcie będziemy mieli święty spokój. Pamiętajmy, że bandyta się nie resocjalizuje. Bandyta na zawsze pozostanie bandytą.
Aha i jeszcze jedno, bo bym zapomniał. Niech oddadzą zrabowane nam ziemie i zapłacą za zniszczenia jakich na nich dokonali.

Portret użytkownika OgoPogo

Nie 40 tysięcy a co najmniej

Nie 40 tysięcy a co najmniej 100 000 zamordowano w okrutny sposób.Bandera bojownikiem o niepodległość?.Autorze jaja z nas robisz.To wirażka ,zwykły bandyta,psychopata.Lwów mimo obecnej okupacji zawsze pozostanie Polski.Podobnie Kresy.

Portret użytkownika badi

Kibice patrioci hehe,nie

Kibice patrioci hehe,nie mówię że nie ale zdaj sobie sprawę z jednego.Patriota kocha swój naród i go szanuje i chce dla niego jak najlepiej,a Ty gdybyś był na meczu innej drużyny niż oni to byś stracił zeby jak nie więcej gdybyś trafił w zle miejsce.I co z tego ze tej samej narodowości?patriotyzm hehe

Portret użytkownika N1KT

"co było a nie jest nie pisze

"co było a nie jest nie pisze się w rejestr" po co odkopywać jakieś tam stare dzieje i wracać do tego samego burdelu co był kiedyś ? Moim zdaniem to więcej jak połowa tych kibiców nie ma pojęcia o czym śpiewa to raz, a dwa sterowane to to jak nic... Mam wielką nadzieję że Putin zrobi z tymi wszystkimi fałszywcami porządek (tylko prosimy aby ludzi zwykłych/szarych/zarobionych oszczędził bo są oszukiwani całe życie przez te cholerne gęby na które już nie można patrzeć w tv i wszedzie gdzie się pojawią)...
Wiszą na plakatach wyborczych - obrzydlistwo - za to co narobili na szkodę państwa - powinni na czymś innym...

Portret użytkownika krak

nasz super spec od spraw

nasz super spec od spraw wschodnich nijaki pan Angelus się jeszcze nie wypowiedział w tej sprawie ? no tak ale ustalanie nowej daty zrzutu atomówki wymaga skupienia co by się znowu nie ośmieszyć Biggrin

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem