Połowa Wenezueli bez prądu elektrycznego

Kategorie: 

Kiedyś żartowano, że gdyby wprowadzono socjalizm na Saharze, to wkrótce zabrakłoby piasku. Idąc tą retoryką można oświadczyć, że supersocjalistyczna Wenezuela, kraj posiadający jedne z największych rezerw ropy, właściwie bankrutuje tak jak PRL.

 

To kolejny dowód wskazujący na to, że dobrobyt nie polega na rozdawaniu pieniędzy, tylko na pracy. Wenezuelczycy są socjalistami i dlatego mają po równo, ale gó...no. Zupełnie jak w PRL jest tam nierozwiązywalny problem z papierem toaletowym i zapewne brakowałoby też sznurka do snopowiązałek, gdyby nie robili go Chińczycy.

 

Okazuje się, że pojawiły się tam już wyłączenia sieci energetycznych znane w latach osiemdziesiątych w Polsce jako "dwudziesty stopień zasilania. Tym razem jednak przerwy w dostawach elektryczności zaczynają się robić ekstremalne, bo niemal połowa kraju była bez prądu.

 

Władze próbuje ustalić przyczyny masowych przerw w dostawach prądu do jakich doszło w kilku stanach. Według ministra energii Jesse Chacon, w nocy z piątku na sobotę, bez światła pozostawały stany Aragua, Zulia, Falcon, oraz region andyjski.

 

W Caracas zatrzymano pracę metra, wyłączono światła drogowe, co doprowadziło do ogromnych korków. Poinformowano, że miał miejsce wypadek na linii przesyłowej biegnącej z elektrowni, która dostarcza energię dla całego centrum i zachodu kraju.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Adolf Rotshild

To że ten portal stał się

To że ten portal stał się portalem partyjnym, promującym jedyną słuszną partię KNP już zauważyłem dawno. Ten artykuł to właściwie kontynuacja promocji tej parti. Oczywiście nic dosłownego jednak wyraźnie można wyczuć podprogowy przekaz naznaczony dosłownymi cytatami pewnego pana w muszce, np. dobrobyt nie pochodzi z rozdawania pieniędzy tylko z pracy. 
Autor tekstu napisał że Wenezuela bankrutuje jak PRL. Oczywiście zapomniał dodać że PRL zbankrutował przez protesty robotników finansowane przez CIA oraz sankcje nałożone na Polske przez Reagana. Umówmy się, PRL nie był dobrym ustrojem ale socjalizm wcale nie prowadzi do bankructwa. Zwłaszcza w krajach bogatych w złoża surowców naturalnych.
Weźmy na tapetę Libię. Muammar Al Kaddafi obalony niedawno za pieniądze żydowskiego banku Goldman Sachs już po dojściu do władzy zaczął realizować program o nazwie Dżamahirijja. Była to alternatywa dla komunizmu i kapitalizmu. W rzeczywistości był to po prostu narodowy socjalizm. Połączenie nacjonalizmu arabskiego z islamskim socjalizmem.
Oczywiście kluczowe w tej polityce była nacjonalizacja firm naftowych które należały do zachodniego kapitału (to samo w Rosji zrobił Putin dzięki czemu spółka Rosnieft jest największym na świecie producentem ropy naftowej).
Kaddafi oczywiście zlikwidował amerykańskie i brytyjskie bazy wojskowe oraz wywalił z kraju wszystkie żydowskie organizacje.
Pod jego rządami Libia stała się najbogatszym krajem Afryki.
Litr benzyny kosztował tam 10 centów, bezrobotny dostawał 730$ miesięcznie, 7 tys $ jednorazowo na każde dziecko, 64 tys $ od państwa na zakup mieszkania dla małżeństwa, 20 tys $ na założenie własnej działalności, państwo płaciło 50% ceny za kupowane auto.
I co Libia bankrutowała? Owszem, w 1992 roku ONZ nałożyło sankcje bo już nie mogli patrzeć jak to państwo dobrze prosperuje bez pomocy czosnkowych bankierów.
I wszystko zakończyło obalenie Kaddafiego z powodu takiego bo planował wprowadzić strefę bezdolarową i używać złoty dinar, zamiast waluty w rachunkach z innymi państwami.
Tak drogi adminie wyglądał znienawidzony przez Korwina Mikke narodowy socjalizm. Oczywiście narodowy socjalizm w Polsce by się nie sprawdził. Ale np. na Białorusi Łukaszenka od lat preferuje socjalizm i jakie są tego efekty widać na pewnym nagraniu:
http://www.youtube.com/watch?v=QdO3ASIH0yM
Przyjeżdża Białorusinka do Polski i najbardziej ją zaskakuje to że na dworcach śpią bezdomni i wszędzie czuć smród. Na Białorusi tego nie ma.

 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem