Policja zlikwidowała obóz demonstrantów w Hongkongu, aktywiści zrezygnowali z dalszej walki

Kategorie: 

Sytuacja w Hongkongu była w ostatnim czasie dość niebezpieczna. Demonstranci wielokrotnie starli się z siłami bezpieczeństwa, było wielu rannych a policja również zatrzymała wiele osób. Jednak w czwartek obóz prodemokratycznych aktywistów został całkowicie zlikwidowany.

 

Pierwsze masowe demonstrancje miały miejsce pod koniec sierpnia a kolejne protesty powodowały coraz to większy chaos w regionie. Aktywiści w końcu rozbili obóz na drodze, która łączy wschodnią i zachodnią część Hongkongu, tym samym powodując paraliż komunikacyjny. W ostatnich miesiącach cały region żył tylko tymi protestami a według szacunków, w demonstracjach brało udział nawet ponad 100 tysięcy osób, głównie studentów.

 

Aktywiści w ramach protestów domagali się demokracji dla Hongkongu - chcieli aby władze Chin zrezygnowały ze swoich planów, dotyczących wyborów na szefa administracji tego regionu. Jednak żadna ze stron nie miała zamiaru się poddawać i wielokrotnie dochodziło do walk między policją, która używała gazu pieprzowego i łzawiącego oraz pałek, a demonstrantami.

 

Aktywiści wciąż przebywali w założonym obozie, paraliżując komunikację w Hongkongu na znak protestu. Jednak wczoraj, tj. w czwartek 11 grudnia, policja weszła do obozu i wydała rozkaz opuszczenia tego miejsca, likwidując obóz i wszelkie blokady. Zatrzymano również około 250 osób. Reszta rozeszła się, rezygnując z dalszej walki z policją. W ten sposób, po kilku miesiącach demonstrancje zakończyły się i nie doprowadziły do żadnych zmian a w piątek przywrócony został ruch samochodowy w centrum dzielnicy finansowej.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Sprawiedliwość bez wyższych celów to zwykła rzeź, ale rzeź w imię wyższych celów - to sprawiedliwość.
 

Portret użytkownika achiles

I chwała WŁADZOM CH.R.L .

I chwała WŁADZOM CH.R.L . Janukowiczowi jaj zabrakło, do zrobienie porządku z MAJDANEM, to zapłacił za to wysoką cenę, a jego KRAJ i NARÓD, jeszcze większą. Ale to się stało przełomem i w przyszłości znacznie szybciej będą takie przewroty w poszczególnych KRAJACH opanowywane, przez legalne WŁADZE. Ale jak to w powiedzeniu, każdy kij ma dwa końce i ciekawy jestem, jak obecnie będą tłumione demonstracje i powstania w samym, bankrutującym ZACHODZIE, czy to nie da pretekstu do brutalnego tłumienia tych nieraz słusznych wystąpień przeciw oderwanej o rzeczywistości wąskiej KASTY POLITYCZNO, MEDJAINO, URZĘDNICZEJ? pierwsza odsłona czeka już nas jutro w naszej STOLICY.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem