Polacy zainicjowali zwrot mienia na Ukrainie

Kategorie: 

Układ o stowarzyszeniu z UE umożliwia ubieganie się o zwrot mienia na Ukrainie. Ukraińskie sądy przygotowują się do lawiną pozwów z polskiej organizacji Restytucja Kresów.

 

Celem stowarzyszenia jest zwrot utraconego mienia lub uzyskanie odszkodowania za pozostawione przez Polaków po drugiej wojnie światowej nieruchomości na terenie dzisiejszej Ukrainy Zachodniej.

Pierwsze dwie sprawy rozpatrują już sądy w Kijowie i w Łucku. W kolejkę po utracone majątki ustawiają się także Żydzi, Rumuni i Węgrzy. Ukraińcy będą musieli zwrócić ziemię i tysiące domów.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Jeszcze będzie tak, że ta

Jeszcze będzie tak, że ta szmata tusk nie będzie miał gdzie wrócić..
W Polsce będzie czekała na niego szubienica a na Zachodzie będzie czyścił w przebraniu kible...
W końcu zdrajca zrobił swoje zdrajce można powiesić...

Portret użytkownika Surun

" Tusk został pozbawiony

" Tusk został pozbawiony władzy?
 
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker pozbawił władzy przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Czegoś takiego wcześniej nie było. Wygląda to na „cichy” zamach.
Juncker na niedzielę 25 października zwołał mini szczyt przywódców krajów najbardziej dotkniętych kryzysem imigracyjnym państw unijnych oraz krajów Bałkanów Zachodnich.
W swoim komunikacie Komisja Europejska poinformowała, że w spotkaniu wezmą udział szefowie rządów Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Macedonii, Niemiec, Grecji, Rumunii, Serbii i Słowenii, Węgier oraz Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców Antonio Guterres, przedstawicieli Europejskiego Urzędu Wsparcia w dziedzinie Azylu i Frontexu.
„W świetle kryzysowej sytuacji w krajach Bałkanów Zachodnich leżących wzdłuż tras migracyjnych potrzeba dużo większej współpracy, szerszych konsultacji i natychmiastowego działania” – napisano w komunikacie.
Zwołanie przez Jean’a-Claude’a Junckera szczytu przywódców jest wejściem w kompetencje Donalda Tuska, bowiem prawo zwoływania szczytów przywódców państw członkowskich jest wyłączną kompetencją szefa Rady Europejskiej, którym obecnie jest były polski premier.
Szef Rady, to przekładając na polskie realia, to prezydent UE czyli głowa państwa UE. Z kolei przewodniczący KE to odpowiednik premiera i jest on niżej w hierarchii urzędniczej. To wyjaśnienie jest ważne. Dlaczego? O tym mowa dalej.
Co prawda na ten szczyt został zaproszony także Donald Tusk, nie mniej będzie na spotkaniu raczej pełnił rolę figuranta niż gospodarza czy polityka decydującego o kształcie polityki wobec imigrantów i uchodźców.
Pozbawienie przez Junckera władzy Tuska jest bardzo wymowne. Tusk jest bowiem na salonach brukselskich postrzegany jako polityk związany z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Niejednokrotnie zarzucano jemu nie decyzyjność lub ślepe wykonywanie poleceń Merkel. Często wytykano jemu brak wizji i własnego planu działania wobec kryzysu imigracyjnego.
Coraz większy napływ uchodźców na Bałkany rodzi u coraz większej liczby polityków z tego regionu, ale nie tylko (np. w Czechach, w Polsce opozycja, na Słowacji), niezadowolenie z liberalnej polityki Merkel. Politycy jej zarzucają, że jej wypowiedzi zachęcają do przybywania do Europy, co doprowadziło do ogromnego bałaganu i niekontrolowanej przez nikogo wędrówki ludów.
Niektóre rządy, jak np. na Victora Orbana na Węgrzech, nie posłuchały apeli Merkel o solidarność i otwarcie się na uchodźców, tylko podjęły działania obronno-ochronne w postaci budowania na granicy państwa płotów i kontrolowania ich przez armię oraz zmiany prawa wobec nielegalnych imigrantów w kierunku zaostrzenia przepisów. Śladem Węgrów poszły inne kraje z Bałkanów i także zaczęły myśleć o budowaniu własnych płotów na granicach oraz uruchomiły armie do pilnowania porządku.
Szacuje się, że na koniec ubiegłego miesiąca na terenie Niemiec nielegalnie przebywało 190 tys. imigrantów. Liberalna polityka Merkel wobec uchodźców przestała się także podobać w samych Niemczech. Z każdym tygodniem rośnie wśród Niemców niezadowolenie. W wielu niemieckich miastach odbywają się demonstracje przeciwko imigrantom, a ich organizatorem jest Pegida. Na protesty przychodzi dziesiątki tysięcy niezadowolonych Niemców, którzy domagają się od Merkel zatrzymania napływającej do Niemiec fali imigrantów.
Społeczny i polityczny (wewnętrzny jaki zewnętrzny) opór powoduje, że Merkel zaczyna mięknąć. Niemiecki parlament zmienił prawo azylowe, które weszło w życie dziś (tj. w sobotę 24 października). Według nowych przepisów deportowani będą obcokrajowcy, którym odmówiono azylu, a którzy nie chcą opuścić Niemiec dobrowolnie. Już na początku przyszłego tygodnia zostanie deportowana pierwsza liczna grupa imigrantów.
Odsunięcie więc Donalda Tuska przez szefa KE Junckera od spraw związanych z imigrantami jest pokazaniem, że polityka Merkel nie sprawdziła się i jest sygnałem, że to będzie jej koniec. Choć nie zostało to wprost powiedziane, to nie ulega wątpliwości, że Juncker zwołując mini szczyt pokazał przywódcom europejskim, że sprawami europejskimi zajmie się europejski rząd czyli Komisja Europejska, w której Merkel nie ma takich wpływów jak na Radę Europejską, której przewodniczy, uległy wobec niej, Donald Tusk.
Decyzja Junckera jest bardzo wymowna. Niższy rangą urzędnik wchodzi w kompetencje wyższego. Nie da się tego inaczej wytłumaczyć jak odsunięciem od decydowania o polityce niekompetentnego polityka-urzędnika. Szef KE postawił Tuska w kącie. Wszyscy w UE, Europie oraz na świecie to widzą i ten sygnał został odczytany wszędzie jednoznacznie.
Padł mit Tuska jako wizjonera, pragmatyka. Choć sam Tusk nadal będzie szefem Rady Europejskiej, to jego pozycja będzie słabnąć i końcu ktoś zażąda zmiany. Sęk w tym, że w Polsce na byłego premiera nikt nie czeka. Tusk będzie mógł co najwyżej haratać sobie w gałę.
Jacek Strzelecki"
za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tusk-zostal-pozbawiony-wladzy-2015-10

Portret użytkownika achiles

 Donbas to jeszcze dobrze na

 Donbas to jeszcze dobrze na tym wyjdzie. na oddzieleniu się od Upainy. Wszystko wskazuje bowiem, ze ta za 2 miesiące zbankrutuje. Muszą zwrócić 3 miliardy Rosji 20 grudnia. Ne mają z czego. Mało tego. 23 września mieli zapłacić transzę 500 mln USD odsetek prywatnym amerykańskim kredytorom. Nie mieli z czego. jeżeli nie uczynią tego w terminie 90 dni od września , to pod koniec grudnia lichwiarze zaczna zajmować ukraińskie aktywa. Chyba, ze jakoś się z nimi dogadają w najbliższy czwartek kiedy to ma mieć miejsce kolejna runda negocjacji kredytowych. Rosja nie chce w nich brać udziału.

Przy wzroście 2-3 % rocznie Ukraina wróciłaby do poziomu PKB jaki miała za Janukowicza w r. 2021. jednak w zeszłym r. mieli 6, 8% spadku PKB. W tym ma być - 9-11% ( wg. różnych ośrodków) spadku. jeżeli w grudniu nastapi bankructwo państwa to przez 5 lat będą mieli zablokowany dostęp do linii kredytowych. Przez 10 lat się z kryzysu nie wygrzebią.

ale mają wolność i to się liczy.

Portret użytkownika achiles

HAHAHA, pomażyć, to niby nic

HAHAHA, pomażyć, to niby nic NIE KOSZTUJE, ale mażenia mają to do siebie, że SĄ TYLKO MAŻENIAMI, a realia są oto takie:
Jak uzasadnia,  cytowany przez „DW” przedstawiciel komisji zagranicznej niemieckiego Bundestagu Norman Roettgen; w ukraińskim wymiarze sprawiedliwości występuje zjawisko strukturalnej korupcji, o którym powszechnie wiadomo.
Mimo to nic tam się nie zmienia „od sędziów począwszy a na osobie prokuratora generalnego skończywszy”. Jeżeli czołowe stanowiska traktuje się jako nagrody dla zasłużonych osób, przez co są one źle obsadzone, oznacza to dla naszego przyszłego wsparcia duże obciążenie- podsumował niemiecki polityk.
i to wszystko w tym temacie, na obecną chwilę. 

Portret użytkownika Zenek :)

Teraz "króluje" CHCIWOŚĆ i

Teraz "króluje" CHCIWOŚĆ i wrzask "O ZWROTY". Ciekawe gdzie te wojujące o nie polaczki się schronią gdy to doprowadzi do wojny polsko-banderożydowskiej? W telaviwie, zajadać się "mięsem" chrześcijańskich dzieci w macy z radości?

Takimi "akcjami" CELOWO rozpala się NIENAWIŚĆ. Pamiętajcie o tym jak znowu zaczną "rezać" biedotę za chciwość "ekonomów" jacy wam ŁASKAWIE POZWOLĄ wojować o swój nie wasz dobrobyt.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem