Polacy w Wielkiej Brytanii obywatelami drugiej kategorii ?

Kategorie: 

Tyle się opowiada o integracji europejskiej i o tym, że powinniśmy przestać czuć się Polakami tylko zacząć czuć się Europejczykami. Okazuje się, że niewiele z tego zostało, bo w Unii Europejskiej rozprzestrzenia się nienawiść do Polaków - Antypolonizm. Przoduje w tym zwłaszcza brytyjski premier Cameron, który kolejny już raz zaatakował naszych rodaków.

 

Polacy są wskazywani przez Davida Camerona jako nadużywający gościnności i rzekomo wyłudzający zasiłki. Z pewnością jest pewna część osób, które jadą do Wielkiej Brytanii z premedytacją zakładając żerowanie na tamtejszym socjalizmie, ale zdecydowana większość naszych rodaków ciężko tam pracuje i z pewnością przedstawianie ich jako wyłudzaczy pomocy społecznej jest krzywdzące.

Cameron, który poprzez atakowanie Polaków chce się przypodobać konserwatywnie myślącym Brytyjczykom dobrze wie czym skończyłoby się stygmatyzowanie mniejszości arabskiej czy pakistańskiej. Po prostu Londyn znowu by zapłonął a gangi zaczęłyby ograbiać sklepy. Na dodatek mogłoby się to skończyć zamachami terrorystycznymi i ścięciem przez wściekłych Islamistów kilku białych głów. Polaków bezkarnie można wskazywać palcem i stygmatyzować, Polacy są na dodatek biali, więc nikt dokopujący nam nie naraża się dzięki temu na zarzut rasizmu.

Jak jednak nazwać to, że ze względu na niebrytyjskie pochodzenie ktoś płacący podatki w Wielkiej Brytanii nie jest traktowany jak obywatel UE tylko siłą robocza gorszej kategorii. Wcześniej brytyjski premier podobnie wyrażał się na temat planów otwarcia rynku pracy dla Rumunów i Bułgarów. Ostatecznie jednak mimo początkowego głośno wyartykułowanego sprzeciwu wygląda na to, że Wielka Brytania nie zablokuje ich przyjazdów.

No cóż ale jak wiadomo ci Polacy są najgorsi. Gdyby było inaczej czy mówiłoby się o "polskich obozach śmierci"? Komuś na tym bardzo zależy, żeby reputacja naszego narodu na całym świecie była trwale zniszczona. Ktoś najwyraźniej ma w tym cel polityczny i dlatego wciąż dochodzi do oburzających przypadków antypolonizmu. Niemieckie urzędy zabraniają mówić po polsku do dzieci uważanych za niemieckie, za oceanem Polak jest synonimem głupka a brytyjski premier pozwala sobie na rasistowskie uwagi pod adresem naszych obywateli, którzy współtworzą coraz większą część PKB zarządzanego przez niego kraju.

Ta nienawiść do nas ma różne podłoże i zapewne nie jesteśmy też idealni jako naród, ale dajemy się tak traktować a nasze władze są na tyle nieudolne, że na arenie międzynarodowej praktycznie nie istnieją. Polska, kraj który dwukrotnie przegrał II wojnę światową, w 1939 roku i w 1945 roku, jest teraz pomiatana, mimo, że nasza bieda jest w dużej mierze spowodowana tym, że między innymi Brytyjczycy sprzedali nas Stalinowi, okazuje się, że w dobrym tonie jest skopać zdradzonego i pokazać jako typa spod ciemnej gwiazdy, potencjalnego mordercę Żydów i wyłudzacza socjalu, którego bić i zdradzać wręcz wypada.

Premier Cameron zamiast atakować Polaków powinien pomyśleć o likwidacji socjalistycznych przywilejów, bo to nie fakt korzystania z nich przez naszych obywateli jest problemem, ale w ogóle samo ich istnienie, jako oczywiste marnotrawstwo środków publicznych. O tym jednak na Wyspach nikt nie mówi, liczy się tylko skuteczne dokopanie imigrantom, których teraz przy tak wielu milionach kolorowych w Wielkiej Brytanii utożsamiają biali Polacy, nad którymi ze względu na ich kolor skóry, można się bezkarnie pastwić w mediach bez posądzenia o rasizm.


 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika senior chef de partie

A ja jestem w UK odkąd

A ja jestem w UK odkąd skonczylem 18lat a mam 29. Mam piękne mieszkanie, dobra prace i dobre auto. W pracy mam odpowiedzialne stanowisko i rozwijać się zawodowo, do tego jestem cenionym pracownikiem. Mowie dobrze po angielsku i pracuje ze mną jeszcze kilku Polaków. Polityka swoje a życie codzienne swoje. W UK jest dobrze. Tu rozwinole!m skrzydła. W Polsce niestety wszyscy się miotana, widzę po swoich znajomych. Fakty są takie ze kjak. Cos potrafisz to cie tu docenia. W pl jednak nie zawsze. Pozdrawiam kumatych.
 

Portret użytkownika nowy

A teraz 2 zdania gorzkiej

A teraz 2 zdania gorzkiej prawdy:w Polsce na obecną chwilę wyprodukowali nie tylko prostytutki z kobiet starszych i ich córek czy z młodych dziewczyn do Europy i za Ocean ale również z mężczyzn.Nazywją ich spluwaczkami-singlami;to tacy co przechodzą z rąk do rąk po obu stronach-kobiety i mężczyźni,którzy nie mają własnych rodzin ani dzieci, nie zawierają małżeństw, uprawiają na sobie prostytucję! Cóż za upodlenie mężczyzn i kobiet z Polski w cały świat dosłownie.Tej hańby nigdy z siebie nie zmyją!Ale ich władza doprowadziła, na samo dno! A jakie również jest upodlenie na obecną chwilę kościołów i religii działających w Polsce.
Jehowcy i ateiści zajmowali się włącznie kroczami klechów i ich tyłkiem. Cóż za hańba.
Wieści te dotarły do Polski wprost z Los Angeles, z Hollywood,Z amerykańskiej wytwórni filmowej oraz od amerykańskiej zbrojeniówki-z zakładów wojskowych samolotów Douglas.
Tak się skończyły ich biznesy,kapitalizm, ośmieszyli 2 ustroje Polski i co im teraz zostało? Kompromitacja,samoośmieszanie się oraz samodegradacja.A ja jak byłam wcześniej; TAK NADAL POZOSTAŁAM UCZCIWĄ I PRZYZWOITĄ KOBIETĄ, CHOĆ 10 LAT JESTEM SAMA.
 

Portret użytkownika Zielu

Oszalał [...]!! niech

Oszalał [...]!! niech posprząta tych nierobów hindusów i muzułmanów [...] ktorzy mieszkaja po 15 w jednym mieszkaniu i wszyscy na zasiłku!! Szkołach Podstawowych w Angli na jednego angola przypada 100 czarnoskórych. niech sie ich uczepi! nie zrobi tego bo sie boi ze mu dom wysadzą a my mu nic nie zrobimy ani nasz rząd dlatego pluje na nas!!
 
EDIT: Człowieku, uważaj na słowa!

"Antysemitą nie jest ten kto nie lubi żydów, lecz ten kogo nie lubią żydzi"

Portret użytkownika Santiago88

Widziałem inną wypowiedź

Widziałem inną wypowiedź Camerona, w której mówił o tym, że Anglicy nie chcą płacić na dzieci, które mieszkają poza granicami ich kraju. Tj. Polak jedzie do UK, aby zarobić pieniążki i chciałby, aby jeszcze rząd Anglii płacił na jego dziecko, które zostało w swojej ojczyźnie. Inaczej, myślę, ma sie sprawa z dziećmi, które mieszkają na Wyspach z rodzicami. 

Portret użytkownika Ksawery

Może aj tam a może aj waj

Może aj tam a może aj waj czyli do biednych nie należysz a praca to dla ciebie odskocznia od problemów dnia codziennego a w razie kryzysu spieniężysz nieco majatku i tylko tyle, że nie wyjedziesz do Australii na wakacje a do rodziny na polską wieś w rejon np. świętokrzyski czy opolski lub dolnośląski. Z takiej perspektywy to  napewno problem dyskryminacji dostrzega się w innych barwach. 

Portret użytkownika daniel

Aj tam. Cameron gra, próbując

Aj tam. Cameron gra, próbując zdobyć głosy wyborców, a prawda jest taka, że większość nas mieszkająca na wyspach to hołota uciekająca przed biedą, kredytami, więzieniem. I większość to kombinatorzy, bądź ludzie z którymi zadawanie się na codzień może po prostu skończyć się źle. Generalizuje, ale tak jest. Mam 27 lat, znam 4 języki, skończyłem studia. Pamietam jak pracowałem (w Irlandii) w restauracji i zarabialem €12/godz. Gdzieś to kiedyś padło przy wódce na "polskiej" imprezie. 2 tygodnie później dostałem upomnienie od właściciela by być bardziej dyskretnym, bo "Robert" przyszedł i powiedział, ze będzie robić moja pracę za 9 beee
Czy jestem obywatelem drugiej kategorii? 27lat, nie piję, nie palę, dużo pracuję 40-50h/tydz, €35+k/rok, własnościowy dom w Irlandii, dwa mieszkania w Poznaniu i Wrocławiu(jedno nie spłacone),w niedziele z matką i partnerem jedziemy do Australii,urlop8tygodni a wszystko to dzięki ciężkiej, uczciwej pracy i bez znajomości.
Komentarz wydaje mi się zbędny.

Portret użytkownika koszerr umysłów

A może powiedz prawdę, że

A może powiedz prawdę, że nadstawiłeś kichy za dobrą pracę i teraz spłacasz dług wdzięczności partnerowi bo bez niego byłbyś zerem i dalej zmywałbyś gary w barze. A mamusia jaka szczęśliwa. Pewnie zakochana w tym "partnerze" bardziej od ciebie. Zaadoptujecie chłopczyka czy dziewczynkę?

Portret użytkownika Ksawery

Polacy są u siebie czyli w

Polacy są u siebie czyli w Europie jak świat światem. Członkostwo w Unii Europejskiej to prawa  jak i obowiązki wobec krajów członkowskich. Kiedy rozważano propozycję przystąpienia Polski do UE mało kto zastanawiał sie, iż Polacy jak i inne narody słowiańskie to zupełnie inna mentalność w stosunku do narodów zachodniej Europy uwarunkowana polityczno-historycznymi realiami życia jak i znacznie gorszymi warunkami bytowymi. Wielka Brytania jak i Niemcy poprzez pryzmat zamożności pozwalają sobie na tego typu impertynencje jak głośne krytykowanie naszych obywateli czy restrykcyjne zachowania. Od momenty wejścia naszego kraju do UE znikają zakłady pracy zaś jak grzyby po deszczu pojawiają się supermarkety . Miejsca pracy są likwidowane a w miarę dochodową pracę mogą otrzymać tylko uprzywilejowani czyli protegowani. Realizuje się polityka Hitlera, gdzie narody słowiańskie mają stać się niewolniczą siłą roboczą. Jedynie wobcec nacji muzułmańskiej starają utrzymać dyskrecję jak i wprowadzić tolerancję i przywileje dla muzułman łącznie z wysokimi świadzczeniami socjalnymi(tak Niemcy jak i W.B. i Francja) i wypływa to tylko i wyłacznie ze strachu przed niezadowoleniem jak i możliwością ataków terrorystycznych. Nie mając możliwości przeciwstawić się temu co nieuniknione (muzułmańska Europa) batożą tych, którzy są jeszcze chrześcijańskimi narodami. Rodziny wielodzietne postrzegane są jako patologia w naszym kraju gdzie powinny być one obięte opieką socjalną jak i zwonieniem od podatków. Odmienna polityka jest wobec muzułman, gdzie bez dyskusji udzielane wszelkiego rodzaju świadczenia socjalne zresztą z puli UE. Jak by nie postrzegać problemu raczej obrońców Polaków za granicą jak i obiektywizmu nie mozna dopatrzyć się ani wśród naszych polityków jak i rządów krajów takich jak wspomniane wyżej. Jedynym politykiem, który krótko i na temat wypowiada się wobec wielu zjawisk występujących w Europie jest Putin. Jako głowa państwa nie kłania się usłużnie ale twardo stąpa po ziemi. Zresztą przekazując ostatnio dużą kwotę na rzecz Muzeum Auschwitz wyraził swoje zdanie nt. polityki europejskiej wobec Polaków bez zbędnych słów samym gestem. Ostatnio pojwiają się zdania nt. supermarketów jak Tesco ażeby Polacy zrezygnowali z zakupów jako protest przeciwko polityce W.B. wobec naszych rodaków. Tylko tyle, że tego typu postawa przyniesie wymierne skutki tak dla pracowników tej sieci(zwolnienia) czy obniżenie pensji w przypadku niższych obrotów. To nie jest żadne rozwiązanie problemu dyskryminacji naszych rodaków za granicą tylko niepotrzebny i nieudolny sposób rozwiązania tego problemu. Dajcie godną pracę i płacę w kraju to nie będzie dochodzić do takich paradoksów a kraj niegdyś mlekiem i miodem płynący stanie się jednym z bogatszych w tej części Europy. 

Portret użytkownika sts700

Jeżeli POlacy nie umieją

Jeżeli POlacy nie umieją wybrać na premiera Polaka tylko zakompleksionego wychowanego przymusowo w Polsce niemca. A na prezydenta wybierają kłamcę niewidomego pochodzenia który próbował wpisać się do polskiej rodziny Komorowskich, a którzy oficjalnie zakazali mu urzywać herbu. To co się dziwić że nie istniejemy w polityce międzynarodowej.

Portret użytkownika olo manolo

Camerona nie trawie, to slaby

Camerona nie trawie, to slaby czlowiek i marionetkowy polityk, bardzo podobny naszym blaznom.

Nie powiedzial on jednak nic o Polakach. Podaj autorze ZRODLO. ZRODLO.

Coraz gorzej na tym portalu z prawda i rzetelnoscia.

Portret użytkownika Adam Swansea

Mieszkam w UK i powiem Wam,

Mieszkam w UK i powiem Wam, ze wcale nie czuje sie od nikogo gorszy. Wręcz przeciwnie. Brytyjczycy a przynajmniej większość to pijacy, nieroby, lenie, ograniczeni umysłowo ludzie bez żadnej wiedzy o świecie a nawet nie znają historii własnego kraju. Przy nich statystyczny Polak jest wykształconym erudytą, który dodatkowo jest pracowity, sumienny i ma klasę. Brytyjczycy są zdegenerowani, puści i do tego to są straszne matoły. Dużo im do nas jeszcze brakuje.

Portret użytkownika olo manolo

Masz sporo racji ale jesli

Masz sporo racji ale jesli chodzi o nizsze warstwy. Np budowlancy czy inni fizyczni - czesto jest jak mowisz, ale znalem tez wielu madrych i pracowitych.

Co do zamozniejszych brytoli (powiedzmy wyzsza klasa srednia w gore - wykladowcy, inzynierowie, lekarze itp.) - ooo, tu bys sie zdziwil. Sa wyksztalceni oraz bardzo swiadomi rzeczywistosci i dbaja o to by ich dzieci tez takie byly i - uwaga - bardzo lubia Polakow. Zdecydowanie wola nas od kolorowych, ktorych obecnosc w tej ilosci wielce ich martwi i nie jest to kwestia uprzedzen tylko trzezwego spojrzenia.

Znalem tylko kilku tych drugich, ale moje obserwacje potwierdzaja znajomi.

Portret użytkownika ben

Jesteście ciniczni macie

Jesteście ciniczni macie pretensje do Camerona że dba o swój kraj nie tak jak polskie sługusy które sprzedały Polski narod sprzedali nas Polakow ,a my biernie patrzymy na to. Tu na forach wylewamy naszą złość cóż na tym się kończy . Nie  róbmy z siebie wielkich budowniczych europy ,europa rozwijała się i bez naszych rąk a że inni wykorzystali  tanią siłę roboczą to nasz problem musimy z tym żyć jesteśmy niewolnikami  w swoim kraju a poza nim jeśli się na to godzimy i jeszcze zarobimy dobrą kase to nasz problem.Nasza moralność jako narodu wygasła wciąż wyciągamy ręce po jałmużne wejście do unii upodliło nas jeszcze bardziej uzależniło od reszty popapranców tego świata .A mogło być tak pięknie rozwijająca się gospodarka import - export mamy wiele do zaoferowania błąd mieliśmy!! po  wyniszczeniu naszej gospodarki zostaje nam tylko czekać  na resztki  z Brukseli .Bo naszym popaprańcom nie zależy na POLSCE NA POLAKACH!!

Portret użytkownika Medium

rshakur napisał: Tak to jest

rshakur wrote:

Tak to jest z nami POLAKAMI
Nie tylko z Polakami, a wszystkimi o wschodniej duchowości.
Dopóty Żydzi będą nas uczyć, dopóki nie przestaniemy służyć mamonie, a zaczniemy własnemu narodowi lub jak kto woli duszy, Bogu.
 
 
 
 

Portret użytkownika rshakur

Nie tylko w Angli , mieszkam

Nie tylko w Angli , mieszkam już ponad 6 lat w Holandii i tu jest jeszcze gorzej.
Polacy to złodzieje i pijacy zabierają prace holendrom , robią za mniejsze pieniądze itp.
Jesteśmy tymi gorszymi bo przyjechaliśmy żebrać do Holandii - tak o nas myślą a oni to najlepszy kraj na świecie to im wpajaja od dziecka .
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem