Pokojowy Nobel dla UE to ostateczna kompromitacja tej nagrody

Kategorie: 

Jak donosi prasa tegorocznym laureatem pokojowej nagrody Nobla jest w tym roku największa na świecie struktura biurokratyczna, czyli Unia Europejska. Gdy dwa lata temu nagrodę dostawał Barack Obama, który był prezydentem USA od niespełna roku, złośliwi mówili, że to nagroda za to, że prowadzi tylko dwie wojny na raz a mógłby przecież znacznie więcej.

 

Żarty żartami, ale komitet noblowski ostatecznie potwierdził, że składa się z grupy dziwnych ludzi o lewicowych poglądach, które uniemożliwiają jak widać podejmowania racjonalnych decyzji. Tak jak dwa lata temu ludzie ci dali się ponieść wszechobecnej nawet w Polsce mesjanistycznej propagandzie Obamy tak teraz w momencie największej próby dla Unii Europejskiej wręczana jest tej organizacji nagroda pokojowa.

 

Jakże dziwnie wygląda zestawienie tej informacji z obrazkami widocznymi na ulicach Grecji czy Hiszpanii. Gdy widzi się uzbrojonych policjantów z gazem łzawiącym i pałkami bardzo przypomina to obrazki z Polski lat osiemdziesiątych. Wtedy jednak nikomu nie przyszłoby do głowy, aby nagrodę Nobla zamiast Wałęsie przyznać Jaruzelskiemu, bo przecież mógł wywołać wojnę domową a "tylko" wprowadził stan wojenny.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Fundacja Nobla od 35 lat

Fundacja Nobla od 35 lat została opanowana przez tych co czując kasę są zawsze blisko jak hiena padliny, czyli przez syjonistów.
 Zdominowana została przez Illuminatów i stąd tak absurdalne nominacje jak tego szczutra Obamy, czy syjonistycznej UE...
Prawdopodobnie nastąpią również pośmiertne nominacje np Mosze Dajana i innych faszystowskich syjonistów...

Portret użytkownika Aniolp

Proponuję pokojową nagrodę

Proponuję pokojową nagrodę 'Jobla' pośmiertnie przyznać Hitlerowi i Stalinowi. Dlaczego ? Dla jaj. Wszak to są już jaja a nie prestiżowa nagroda. A  poważnie: Ci ludzie prowadzą w ten sposób spektakl, który ma z opinni światowej zrobić kompletnych idiotów, tak abyśmy juz nie wiedzieli co jest białe a co czarne. Wszystko wypaczają i stawiają na głowie. Ten komitet tej 'nagrody' to medialna agena NWO, nic więcej.

Portret użytkownika gregor ju

ajkies pierdoly z polskich

ajkies pierdoly z polskich zazdrosnych gaze i nie wiem o czym pieszecie co w tym dziwnego a walesa za co kurde dostal  i koniec tematu. spojrzcie sie na swoje i co macie a dopiero pierdolcie glupoty.niemcy na was robia gamonie czyli ja i inni polacy trez wiec zamknac buzie i zapierdalac do roboty lenmie smierdzace my tutaj po 12-16 godzin robimy dlatego mamy

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Człowiek mądry liczy na swoją pracę, głupi ufa złudzeniom. 
gg 6170829

Portret użytkownika Sanchon

Tutaj chyba nikt kompletnie

Tutaj chyba nikt kompletnie nie zrozumiał intencji komitetu noblowskiego ale każda pożwyka aby sączyć jad na wszystko do okoła świetnie się spełnia. Otóż jakby ktoś się głębiej zaintersował tematem, Nobel został przyznany w sensie wyróżnienia struktury UE jako gwaranta pokoju w regionie. Przed powstaniem UE, rozdrobnione kraje europejskie ciągle toczyły ze sobą wojny. W historii Europy nie było nawet 10 lat pokoju aby któreś z państw na kontynencie nie toczyło ze sobą konfliktu.  Młodzi ludzie piszący tutaj, o kiepskiej znajomości historii nie pamiętają i pewnie niewiedzą o tym. To już nie chodzi o XXw, lecz także co działo się wcześniej przypominało raczej totalną wojnę europejską, każdego z każdym, zabory. Jak sama nazwa wskazuje - nobel został przyznany za "Pokój" i wewnętrzne dążenie do niego wewnątrz Unii, a nie sytuacje gospodarcze i wewnętrzne lokalne nastroje obywateli. - to duża różnica, Panowie opluwający. Chcielibyście żyć w Europie państw rozdrobnionych ze wszystkimi tego konsekwencjami jak w XIX wieku ?

Sanchon 

Portret użytkownika gregor ju

wlasnie sie mylisz nie tylko

wlasnie sie mylisz nie tylko gwaranta pokoju tylko za udoskonalenie  struktury ekonomicznej w europie i zjednoczenie panstw .ale sa panstwa jak i polska co rzad  ciagnie ceny jak adolf wojska na polske . i tak wy padniecie serio zreszta juz polska padla a raczej chyba polska to tylko napis na mapie bo nic wiecej. poczekam zobacze jak wam ruskie dokopia he he jak sie ostrzej zacznie  Wink

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika długi

Chłopie, o czym Ty piszesz?

Chłopie, o czym Ty piszesz? UE w Europie nie rozwiązała żadnego konfliktu, bo jej przebiurokratyzowana struktura po prostu nie dała rady, a wręcz powiedziałbym, że w niektórych sprawach przyczyniła się do zaognienia sytuacji. Tak było wcześniej w przypadku Irlandii Północnej, Cypru, a po 1990 roku w przypadku Chorwacji, Bośni i Hercegowiny. Szczyt nieudolności UE w zakresie rozstrzygania sporów i "pokojowego działania" to kompletny brak reakcji na mordy w Rwandzie, pomimo wcześniejszego apelu tego kraju do UE poprzez rządy Belgii i Francji, beznadziejna rekacja UE podczas wojny w Czadzie i Sudanie, całkowita bezradność podczas wojny w Serbii, karygodna nieudolność w konflikcie o Kosowo. A w dzisiejszych czasach UE kompletnie nie radzi sobie z kryzysem i prowadzi działania, które eskalują problemy i zapalne sytuacje. Protestów jest coraz więcej, zaczynają odżywać antagonizmy, czego najlepszym przykładem jest sytuacja Belgii a zwłaszcza w Hiszpanii, gdzie Katalończycy i Baskowie zaczynają mówić wprost o niepodległości, a będąc na Wyspach Kanaryjskich widziałem napis po hiszpańsku, angielsku i niemiecku mówiący, że: "Wyspy Kanaryjskie niedługo nie będą hiszpańskie. Chcemy wolności!" Poza tym kompletna degrengolada UE na dyktat Rosji, który właśnie ma miejsce, a największym kuriozum całej sprawy to fakt, że były liczący się polityk UE, a jednocześnie były kanclerz Niemiec jest na etacie Gazpromu. Czy za takie kwiatki można przyznać UE nagrodę Nobla? Ktoś tu wcześniej pisał, że Alfred Nobel w grobie się przewraca, a mnie się wydaje, że on chyba wziął sobie do grobu dynamit, ale tylko po to, gdy ktoś zbezcześci jego nagrodę to wyleci w powietrze poza Ziemię i chyba właśnie to zrobił.
 

Portret użytkownika Sanchon

to że Katalończycy, Baskowie,

to że Katalończycy, Baskowie, a zwłaszcza Szkocja ma zamiar wystąpić o niepodległości jest właśnie dowodem na to że demokracja w UE jest nadal aktualna. Jeśli Wysoka Rada Szkocji uzna większością głosów odłączenie się od Wielkiej Brytanii - nastąpi to pokojowo. Nie wystąpią zbrojne interwencje w tym temacie.  Głosowanie nastąpie wkrótce, UK nie ma nic przeciwko jeśli szkoci to przegłosują. Tym UE różni się od innych państw ościennych.

Sanchon 

Portret użytkownika długi

A propos Szkocji Panie

A propos Szkocji Panie Sanchon. UK wcale nie musi zwracać się przeciwko Szkocji zbrojnie, gdy ta wybierze niepodległość. Te czasy minęły już dwano. W pokojowy sposób, na zasadach, o których piszesz Panie Sanchon, powstało wiele państw w świecie (choćby Timor) w latach dziewięćdzisiątych, a także już w XXI wieku.
Po pierwsze zgodnie z dyrektywą UE, jeśli byłaby ona literalnie przestrzegana za co m.in. UE otrzymała Nobla w 2012 roku, Szkocja po odzyskaniu niepodległości powinna przejść taką samą drogę do wprowadzenia w struktury UE, jak nowoprzystępujące państwa. W traktacie z Mastricht nie jest wyznaczony żaden odrębny sposób postępowania, w takim przypadku jaki miałby miejsce w przypadku wyodrębnienia nowego państwa z aktualnego państwa członkowskiego. Nawet w odwrotnej sytuacji, gdy wschodnie landy Niemiec stanowiące kiedyś NRD, łączyły sie z RFN odbywało się skrócone głosowanie u ówczesnych członków. Wiadomo, że wtedy była to formalność, ale procedura przy scalaniu musiała zostać zachowana. Nikt nie wie jakie prawo zastosować w przypadku wyodrębnienia Szkocji, Katalonii, Kraju Basków, czy np. Wysp Owczych. Anglicy byli i są przebiegli i mogą robić Szkotom pod górę w pokojowy sposób.
Po drugie panie Sanchon, jak prześledzisz historię Europy to zauważysz, że każde działania odśrodkowe w Europie wcześniej czy później prowadzą do destabilizacji. Zbyt wiele partykularnych interesów jest do ugrania w Europie, aby było dobrze. W tej chwili zasadniczo widać jedno Francja wozi się Niemcami co niepodoba się UK, jest dyplomatyczna ofensywa Niemiec na zbankrutowane południe co spotyka się z coraz ostrzejszą reakcją. To wcześniej czy później wymknie się spod kontroli, bo UE nie ma recepty na kryzys tylko chroni interesiki. Dlatego teraz ten partykularyzm jest coraz bardziej widoczny, tylko, że nie wszyscy chcą to dostrzec, a test strefy EURO jest najbardziej jaskrawym i negatywnym obrazem tych partykularyzmów. Niestety Europa Szumana skończyła się gdzieś około 2006 roku i dziś jest tylko pobożnym życzeniem i szukaniem wspomnień.
 

Portret użytkownika Sanchon

Po pierwsze - nie jestem

Po pierwsze - nie jestem chłopem. Po drugie - sprowadzasz temat na inną ścieżkę. Temat dotyczy pokojowej nagrody noble dla UE, a nie tego co UE wykonała w kwestii państw ościennych - w tym państw afrykańskich o których piszesz.  Zachaczasz także o kwestie do których należy mieć pretensje do NATO a nie UE. Proszę zauważyć, że w NATO znajdują się także państwa nie należące do UE jak np. USA, które narzuca zbrojne interwencje tam gdzię UE nie ma w tym interesu. 
 
Unia Europejska jest gwarantem stabilności i pokoju w Europie, którego nie było od tysiącleci. Przed powstaniem UE każde z państw obecnie należących do wspólnoty nie zaznało pokoju dłuższego niż 10 lat ! Przez dwa tysiące lat teren Europy był regionem walk i konfliktów. Pokój pomiędzy ludami zamieszkującymi teren Europy nastał dopiero po drugiej wojnie światowej, a przypięczetowaniem tego było stworzenie Uni Europejskiej.
Unia Europejska nie jest organem doskonałym i nigdy nim nie będzie. Wystarczy spojrzeć na historię, cofnąć się o 80 lat w stecz, aby zauważyć jak wielką stabilizację militarną zawdzięczamy UE.
Na pewno UK nie najedzie Francji, na pewno Niemcy nie napadną na Polskę, na pewno Austria nie będzie bratać się z Niemcami aby rozebrać tereny Polski - ten nobel dotyczył właśnie tych kwestii, a nie tego co się dzieje w Afryce...

Sanchon 

Portret użytkownika długi

Sanchon kojarzy mi się z

Sanchon kojarzy mi się z męską nazwą, dlatego zwróciłem się do Ciebie określeniem "Chłopie", ale jeśli Cię to obraża i przez takie określenie czujesz się gorszy, to sorry Panie Sanchon.
Po pierwsze pokojową nagrodę Nobla uzyskuje się (a przynajmniej uzyskiwało) za całokształt działania na rzecz pokoju. To, że w Europie od 1945 roku nie było większego konfliktu, to absolutnie nie jest żadną zasługą UE. Wynika to z bardzo prozaicznej sytuacji. Otóż mocarstwa zdają sobie sprawę z tego jakim arsenałem dysponują i użycie tego arsenału mogłoby mieć miejsce tylko raz, a potem wracamy do epoki kamienia łupanego. Pisał o tym m.in. Einstein, świadczą o tym działania ZSRR i NATO m.in. w czasie kryzysu kubańskiego, w czasie kryzysu berlińskiego, czy lat 1980/81.
Po drugie co to za gwarant pokoju, który samodzielnie nie jest w stanie pokojowo roszczygnąć lokalnego konfliktu? Dopiero, gdy USA, za pośrednictwem NATO, biorą sprawy w swoje ręce sprawa zaczyna się rozwiązywać, ale widać przy tym do czego doprowadziła beczynność UE. Bardzo źle to rokuje, gdy będziemy mieli do czynienia z konfliktem na szerszą skalę. Dla przypomnienia Panie Sanchon wspomnę słowa, jakie padły w Radzie Europy w 10 rocznicę obalenia muru berlińskiego; "całe szczęście, że Europa Wschodnia sama odzyskała niezależność i nie musieliśmy angażować naszych środków". O co w tym angażowaniu środków chodzi nie trudno sie domyśleć, wiadom, że Euroa Zachonie była kompletnie nieprzygotowana do wydarzeń 1989 i 1990 roku.
Po trzecie o jakiej stabilizacji militarnej mówisz Panie Sanchon. Anglia wcale nie musi najeżdżać na Francję, czy Austria kumać się z Niemcami przeciwko Polsce. Partykularne interesy cały czas biorą górę i doskonale o tym wiadomo, zwłąszcza przy okazji podziału środków na kolejne lata budżetowe. Podział ten jest coraz trudniejszy, bo partykularyzm coraz bardziej przeszkadza pozostałym krajomi, a ponadto widać, że zaczyna stawać się zarzewiem konfliktów. Piszesz od długoletnim pokoju, a doskonale pamiętasz, że europejski więszy konflik miał miejsce 1848 rok (Wiosna Ludów), a następny dopiero w 1914. Proszę Cię tylko, abyś zaczął czytać coś innego poza Wyborczą

Portret użytkownika gregor ju

ale ta cala struktura dziala

ale ta cala struktura dziala nawet nie masz pojecia jak dobrze by w polsce byl taki standard zycia to chyba jeszcze z 500 lat potrzeba zanim przestana w polsce krasc i zaczna pracowac.i skonczy sie korupcja ale raczej to sie nie skonmczy hehe bo jak by zyli ci na stolkach bez kradzierzy panstwowej kasy.

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika gregor ju

bardzo debilowate podejscie 

bardzo debilowate podejscie  do ekonomii i demokracjii jedz na sybir tam nei bedzeisz mial tego  i skoncz lepiej komentowac ja ci wszyscy co klikneli do ciebie sorki ale moim zdaniem 80 % nireukow pozostalo w polsce i lewusow i oni rzadza i zabieraja glos w tak powaznych sprawach.szkoda mi was .jesli masz jeden z drugim jaja to je pokaz a nie rob z siebie cioty.

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika olobabolo

Coraz wieksze przygłupy maja

Coraz wieksze przygłupy maja wpływ na losy świata , nic tylko sie bać co jeszcze wymyślą!? A swoją drogą to po ile centów dostaniemy z tej nagrody skoro dotała ją cała UE a wszyscy jesteśmy jej członkami ?
Ile na łeb przypada centów? A może to przeznaczą na prostowanie bananów?

Portret użytkownika rico

Słuchajcie młodzi. Już czas

Słuchajcie młodzi. Już czas przejąć inicjatywę. Stare powojenne wypierdki mają już sklerozę i zwidy. Często nie doslyszą i mają kurzą ślepote.Dyplomy mądrości renomowanych uczelni zdobyte w latach ubiegłego stulecia nie spełniają oczekiwań i nie wnoszą żadnego pożytku. Czas pomyśleć o nowej wizji świata, bez skompromitowanego ONZ, czy jak teraz Komitetu Pokojowej Nagrody Nobla. 

Portret użytkownika gregor ju

koles jesli chodzi o onz to

koles jesli chodzi o onz to masz bardzo maly zasob wiadomosci ze pieprzysz jak popadnie  napisz co ci sie w tym niepodoba kazdy robi bledy ile masz lat co skonczyles napisz poslucham .gdzei znajde twoja postac ? kim jestes?
mnie znajdziesz wszyedzie jak w piszesz w google to od aktora na portalach miedzynarodowych przez  süpecjaliste do spraw tech IT   i inne tez . co osiagnoles w zyciu ?znajdzeisz mnie tez jako weterana z iraq 1990 USA army.kim jestes?i wszyscy co tutaj pieprza glupoty i sami nie wiedza o czym tylko jakas mala sekwencja i juz opinie rrozwijane w kolko jednego slowa.

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem