Pojawiły się pęknięcia ziemi w Hiszpanii

Kategorie: 

Pękanie ziemi w Hiszpanii to nowość. Powyższe wideo dokumentuje odkrycie. Może to być związane z niedawnym trzęsieniem ziemi w tamtej okolicy. Pęknięcia ziemi to tylko niektóre oznaki zmian geologicznych, do których dochodzi ostatnio na naszych oczach.

 

Jeśli jest to dowód nadchodzących zmian znaczy to, że Europa nie jest już bezpiecznym miejscem. Pęknięcia zdarzały się wcześniej, ale głównie w obu Amerykach czy w Indonezji, ale tym razem ponownie widzimy efekty tego zjawiska u nas w Europie. Wcześniej donosiliśmy o sporym pęknięciu w północnych Niemczech, teraz dochodzi przypadek hiszpański.

 

Co to oznacza dla nas? Dowiemy się za jakiś czas, ale wygląda na to, że jesteśmy w trakcie poważnych zmian geologicznych, których do końca nie rozumiemy.

 

 

Żródłohttp://changesontheearth.com/video/few-ground-cracks-discovered-spain

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ernest

Działalność człowieka kontra

Działalność człowieka kontra natura.Najlepiej jest sięgnąć do atlasu geologicznego 2004 rok plus aktualizacje. na szybko podaje trzy linki,które omawiają problem ale go nie wyjaśniają a czwarty nie podaje źródła autoryzacji.
http://www.tvn24.pl/1,1519387,druk.html
http://www.bochnianin.pl/1922_znow_bulgotanie_w_studni.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_geotermalna
Podkarpacie jest szczególne ze względu na kumulację naprężeń ale to będzie w opracowaniach geologicznych(gaz,ropa,woda geotermalna,trzęsienia ziemi itd)
Geolodzy z Polskiej Akademii Nauk (PAN) przedstawili, że w wyniku działań wojennych, prowadzonych wokół Masywu Ślęży podczas II wojny światowej, wygasły wulkan mógł się zbudzić. Niebezpieczeństwo potwierdzają również naukowcy z Instytutu Geologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jak mówi dr Leon Kamień z Uniwersytetu Wrocławskiego zagrożenie jest realne, tylko, że ich zdaniem najgorsze może nadejść w 2012 roku. Aktywność w rejonie góry zwiększa się już od 50 lat i z każdym kolejnym rokiem jest coraz silniejszy. Według historyków, wulkan zbudził się przez działania hitlerowców. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale w czasie II wojny światowej na Dolnym Śląsku Niemcy zbudowali ogromne podziemne korytarze w Książu, w Srebrnej Górze i w innych rejonach. Niemcy w tym punkcie próbowali spowodować wybuch bomby atomowej. Naruszyli strukturę geologiczną, co doprowadziło do zbudzenia się wygasłego wulkanu. Jak mówi profesor, gdyby rzeczywiście doszło do jego wybuchu, wówczas mielibyśmy ogromną klęskę. Zniszczyłoby to cały Dolny Śląsk, łącznie z Wrocławiem i Opolem. Co prawda nie wiadomo, kiedy wybuchnie i z jaką siłą,
http://www.humbug.pl/texts/view?art=Wybuch_wulkanu_zagraza_Polsce?
Ja osobiście na Ślęży nie zauważyłem tych zmian ale uskok idący do zamku Książ od góry Ślęży i sejsmograf wskazują na pewne dziwne zachowanie płynnej masy która rytmicznie buzuje- może to być woda,gaz,coś plastycznego,magma???jeżeli są tam materiały radioaktywne mogą podgrzewać złoże.Ewentualna jest też intruzja magmy od komory z Laacher See (głębokość od 10 do 30 km).A z drugiej strony Podkarpacie ma większe naprężenia niż Sudety. A z trzeciej strony wiedza geologiczna naszego kraju była i jest oparta na kopalniach i nielicznych odwiertach tak naprawdę warto mieć książki i atlasy o geologii Polski i Europy wydane w 2050 roku gdyż wiedza na ten temat w XX wieku nie jest tak obszerna i mało wiemy tak naprawdę. i wszędzie człowiek swoją działalnością wciska 3 grosze ze trudno odzielić pochodzenie zjawisk niemniej USGS często wstrząsy na obszarze zagłębia miedziowego podaje na swoich stronach traktujac je jako naturalne?(uskok Slęża zamek Książ dotyka do dwóch uskoków w tym obszarze a te do kolejnego Poznań Wrocław)13 listopada na głębokości 10 km był wstrząs pod Wrocławiem o sile 3,6 ale z drugiej strony trwały tam prace związane z budową obwodnic i naprawdę trudno jest mi rozgraniczyć co jest sztuczne a co autentyczne.Zresztą macie pole do popisu i sami spróbujcie pozbierać i posegregować.powodzenia
 
http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=198693#scientific
Ps kolejny link
 

Portret użytkownika Prawda

Niektóre  SYGNAŁY

Niektóre  SYGNAŁY OSTRZEGAWCZE
Pewne sposoby dokonywania pomiarów, które mogą być pomocne w przewidywaniu czasu i siły trzęsień ziemi, polegają na laboratoryjnym badaniu skał. Przy poddawaniu próbki skalnej coraz większemu ściskaniu, na długo przed pęknięciem pojawiają się oznaki naprężenia. Skała zdaje się pęcznieć w miarę powstawania w niej malutkich pęknięć, które się ciągle powiększają. Zmienia się przy tym wiele właściwości skały, co można stwierdzić nie tylko w laboratorium, lecz także w skorupie ziemskiej. Do takich pochodnych zjawisk należą: (1) zwiększenie się objętości skały; (2) zmiana jej oporu elektrycznego; (3) zmiany natężenia miejscowego pola magnetycznego oraz (4) wzrost przepuszczalności gazów i wody. Wszystko to można stwierdzić w wypadku przeprowadzenia w terenie pomiarów, których wyniki mogłyby zawczasu sygnalizować zbliżanie się trzęsienia ziemi.
Gdy skała się rozszerza, najczęściej nieznacznie zmienia swoje położenie. Można umieścić na skale miernik przechyłu (podobny do poziomicy, tylko znacznie czulszy), który by wskazywał takie zmiany. Szereg tego rodzaju urządzeń rozmieszczonych wzdłuż uskoku San Andreas na przestrzeni około 85 km dostarczyło istotnych wskazówek umożliwiających ogłoszenie ostrzeżenia przed trzęsieniem ziemi, które w listopadzie 1974 roku nawiedziło Hollister.

Opór elektryczny skał w rejonie sejsmicznym można zmierzyć przez rozmieszczenie w gruncie w kilkukilometrowych odstępach elektrod, doprowadzenie do nich prądu elektrycznego i dokonywanie na innych elektrodach pomiarów jego napięcia. Badania prowadzone w ZSRR wykazują, że w ciągu kilku miesięcy przed trzęsieniem ziemi oporność skał może stopniowo maleć. Czasami na krótko przed wstrząsem sytuacja się odwraca. Również odbiegające od normy wyniki pomiarów przyrządu służącego do bardzo dokładnego mierzenia zmian ziemskiego pola magnetycznego mogą wskazywać na zbliżanie się trzęsienia ziemi. Przed wstrząsem w Hollister zauważono takie zmiany w magnetyzmie ziemskim.

Wzrost porowatości skał poprzedzający ich pękanie zdaje się harmonizować ze zjawiskiem zwiększania się przed trzęsieniem ziemi zawartości radonu w wodzie źródlanej. Radon jest gazem radioaktywnym, wytwarzanym przez śladowe ilości uranu występującego w skałach. Im większe pęknięcia powstają pod wpływem wzrastającego ciśnienia, tym większe ilości radonu mogą przenikać do wód gruntowych. Przyrządy wykrywające jego promieniowanie są nadzwyczaj czułe i można się nimi posłużyć do kontroli źródeł w określonym rejonie sejsmicznym.
Pęcznienie skał wydaje się również tłumaczyć często obserwowane przed trzęsieniem ziemi zmiany poziomu wód w studniach. Wystarczy więc obserwować wybrane studnie i przekazywać informacje o każdej zauważonej zmianie. Grupa amatorów w Japonii utrzymuje, że potrafi wyłącznie za pomocą tej metody przepowiadać trzęsienia ziemi.

Być może pojawiające się pęknięcia ziemi w różnych rejonach świata może wskazywać, że już wkrótce należy się spodziewać dużego trzęsienia ziemi.

Portret użytkownika Grze

  Niedziela 22 maja 2011

 
Niedziela 22 maja 2011 godz.14:30
Moja ukochana Córko, objawienie
dane ci 18 marca 2011r o północy, że w maju nastąpi wybuch wulkanu w
Islandii (miejsce i czas znane było wizjonerce – przyp.tł.), spełniło
się teraz.Link do orędzia tutaj. [...]


Powodzie we Francji, fale upałów w Turcji.
Słuchajcie Mnie teraz. Tego lata
nastąpią powodzie w południowej Francji. Fala upałów będzie mieć
miejsce w Turcji. Nastąpią inne ekologiczne wydarzenia, które spowodują
chaos, w tym trzęsienie ziemi w Anglii (ale nie natychmiast). Niektóre z
nich będą miały wpływ na inne kraje europejskie. Oczekujcie wzrostu
poziomu morza w rejonie Morza Śródziemnego, które zszokuje każdego.
Trzęsienia ziemi będą odczuwalne również w Norwegii i w Ameryce
Południowej."

Portret użytkownika kaziopiwosz

Zaiste, przepowiednia jest to

Zaiste, przepowiednia jest to straszna. Ale znam lepszą:

Słuchajcie mnie, o wy, którzy nie wierzycie w nic, co jest wam nie po drodze! Oto przepowiadam, co następuje!
Powodzie w Niemczech - nie od razu, ale przyjdą wielkie burze i fala powodziowa przejdzie przez pół Niemiec. Fala mrozów późną jesienią w Rosji w okolicach Workuty spustoszy tamtejsze rejony. Będą też inne wydarzenia, w tym trzęsienie ziemi o sile ponad 7 stopni w skali Richtera, które będą pokazywane cały czas w mediach i przerażą cały świat. Ale nie od razu - najpierw blisko Ziemi przeleci obcy obiekt, a stanie się to w drugiej połowie roku.

To mówiłem ja, kazio piwosz.

Im więcej widzę, tym mniej wiem.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem